Connect with us

رویداد های اخیر

رسمی: بازی های لالیگا از تاریخ ۱۱ جون ادامه پیدا خواهد کرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۹, ۱۳۹۹)

خاویر تباس رییس لیگ فوتبال اسپانیا تایید کرد که بازی های باقیمانده ی این فصل لالیگا از تاریخ ۱۱ جون ادامه پیدا خواهد کرد.

بعد از وقفه ی دوماهه ی بوجود آمده توسط بحران کرونا حالا لیگ های معتبر اروپایی برای شروع مجدد بازی ها آمادگی میگیرند.

خاویر تباس رییس لیگ فوتبال اسپانیا شروع بازی های این فصل را از تاریخ ۱۱ جون و شروع فصل بعد را از تاریخ ۱۲ سپتامبر تایید کرد.

تباس افزود که بازی تیم های سویا و ریال بتیس به تاریخ ۱۱ جون ادامه ی بازی ها لالیگا خواهد بود.

بازی های این فصل لیگ های معتبر اروپایی پشت در های بسته برگزار خواهند شد.

بوندسلیگای آلمان چند هفته ی میشود که شروع شده و تیم ها پشت درهای بسته به مصاف هم میروند.

لیگ برتر انگلیس به تاریخ ۱۷ جون و سری آی ایتالیا به تاریخ ۲۰ جون شروع خواهند شد.

بازی های این فصل لیگ فوتبال فرانسه لغو و تیم پاریس سنت جرمن به عنوان قهرمان برگزیده شد.

رویداد های اخیر

برنامه جهانی عذا ۴۹ میلیون دالر برای کمک به افغان های بی‌بضاعت دریافت کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

برنامه جهانی غذا(WFP)  کمک جدید ۴۹ میلیون دالری از دفتر کمک های بشردوستانه امریکا (USAID ) برای رفع نیازهای غذایی افراد آسیب پذیر در افغانستان دریافت کرده است.

پیتر ناتیلو، مدیر ماموریت USAID در افغانستان گفته است: “تهیه كمک غذایی به آسیب پذیرترین خانواده ها در این شرایط دشوار از اهمیت برخوردار است.”

وی اضافه کرد که این اداره از همکاری با WFP که مردم را کمک میکند تا خود را با شرایط  کنونی وفق دهند.

با این بودجه ی جدید، برنامه جهانی غذا از طریق توزیع مواد غذایی و پول نقد – به نزدیک به یک میلیون نفر، از جمله جوامع آسیب دیده از درگیری و خطرات طبیعی و همچنین کودکان سو تغذی، مادران باردار و شیرده و افراد در معرض خطر کمک خواهد کرد.

رابرت كاسكا، معاون كشوری و مسوول دفتر برنامه جهانی غذا در افغانستان گفت: “این مشاركت در شرایط بحرانی صورت می گیرد که در حدود چهار میلیون نفر در سرتاسر کشور با کمبود شدید غذایی روبرو هستند.”

وی اضافه کرد: “ما از این بودجه و حمایت مستمر دولت ایالات متحده طی سالیان متمادی سپاسگزاریم. جان صدها هزار نفر به لطف سخاوت و همبستگی مردم آمریکا محافظت می شود.”

بخشی از این کمک‌ها به سمت تقویت ظرفیت این اداره برای تحویل غذا به مناطق دور افتاده و سرویس هوایی بشردوستانه سازمان ملل متحد (UNHAS) که توسط WFP به نمایندگی از جامعه بین المللی در افغانستان اداره می شود، مصرف می شود.

پیش از ویروس کرونا، WFP قرار بود از طریق عملیات کشوری خود ۷.۲ میلیون نفر را تحت برنامه های خود پوشش دهد. اما در حال حاضر، به دلیل بیماری همه گیر کرونا، سه میلیون نفر دیگر نیز به این جمع اضافه شده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

دانشمندان: اجداد دایناسورها احتمالا کوچک بوده اند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

دایناسورها معمولا به عنوان موجودات غول پیکر تصور می شوند، اما نتایج تحقیقات جدید منتشر شده در این هفته پسین، دیدگاهی متفاوت را ترسیم می کند که آنها ممکن است در شروع کوچک بوده باشند.

این شواهد ناشی از فوسیل های تازه کشف شده در جزیره ماداگاسکار، در ساحل شرقی آفریقا است که نشان می دهد که این موجودات حدود ۲۳۷ میلیون سال پیش زندگی کرده اند و فقط ۱۰ سانتی متر قد دارند.

دانشمندان می گویند که این نمونه ممکن است به روشن شدن منشا پتروسارس ها نیز کمک کند؛ آنها دایناسورهای بالدار بودند که در زمان دایناسورها بر آسمان حکمرانی می کرده اند.

کریستین کامرر، یکی از مولفین این تحقیق، از موزیم علوم طبیعی کارولینای شمالی این هفته به ساینس دیلی گفته است که “درک کلی این است که دایناسورها موجودات غول پیکر هستند.”

وی افزوده است: “اما این حیوان جدید بسیار نزدیک به شاخه هایی از دایناسورها و پتروسارس ها است، و به شکل تعجب آوری کوچک است.”

این نمونه به نام کونگونافون کالی یا “قاتل کوچک حشره” در سال ۱۹۹۸ در ماداگاسکار توسط تیمی از باستان شناسان به سرپرستی جان فلین از موزیم تاریخ طبیعی آمریکا واقع نیویارک یافت شد.

دایناسورها و پتروسارس ها هر دو به گروه اورنیتودیرا تعلق دارند. با این حال، ریشه آنها ندرتا شناخته شده است، زیرا نمونه های معدودی از ریشه ی این اصل و نسب یافت شده است.

شرح و تحلیل این فوسیل و نزدیکان آن، که روز سه‌شنبه در جورنال مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است ، ممکن است به توضیح مبدا پرواز در پتروسارسها ، وجود موی بر روی پوست هر دو پتروسارس و دایناسورها و دیگر سوالات در مورد این موجودات با جذبه کمک کند.

به باور لواسا رانی ووهاریمانانا، استاد و مسوول لابراتوارفقاریه ها دانشگاه آنتاناناریوو در ماداگاسکار، بیش از دو دهه، تیم های مشترک ماداگاسکار و ایالات متحده بسیاری از دانشجویان اهل ماداگاسکار را در علوم باستان شناسی آموزش داده اند، و اکتشافاتی از این دست به مردم در ماداگاسکار و در سراسر جهان کمک می کند تا از سابقه استثنایی زندگی باستانی که در صخره های این کشور حفظ شده است قدردانی کنند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

تلاش دبی برای بازگشت به رونق گردشگری پیش از کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

دبی- مرکز گردشگری خاور میانه – انتظار دارد که پس از بازگشایی در روز سه شنبه، تا اواخر سال روان میلادی یک روند “بازگشت سریع به رونق جهانگردی” قبل از شیوع کرونا، داشته باشد.

هلال آل ماری مدیرکل ریاست گردشگری و بازاریابی دبی امروز در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ، اظهار کرد: “ما مشتاقانه منتظر هستیم تا به محض عادی شدن همه چیز نسبت به سال قبل شاهد رشد اقتصادی باشیم.”

دبی سال‌ها را صرف تبدیل شدن به یک مرکز تجاری و گردشگری کرده است و سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جلب می کند.

دبی در ماه مارچ برای جلو گیری از شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را بست و سیاست شدید قرنطینه را روی دست گرفت.

پروازها از داخل و خارج از کابل نیز به حالت تعلیق در آمد و به مدت سه ماه هیچ ویزا برای افغانانی که به دبی سفر می کنند صادر نشده است.

با این حال ، پروازها به تدریج طی یک ماه گذشته به تعداد معدودی از کشورها از جمله افغانستان از سر گرفته شدند.

آل ماری در مورد آخرین اقدام برای بازگشایی گردشگری ، گفت: “ما امروز به یقین در حالت بسیار بهتری هستیم، مردم بسیار خوش بین هستند و ما شاهد آن هستیم که قطعا چیزی بسیار مثبت است.”

وی گفت: “طوری که سایر کشورها امور را تحت کنترل بگیرند و اوضاع عادی شود، ما قطعا این را به عنوان بازگشت سریع به گردشگری می بینیم.”

آل ماری افزود: “پیش بینی می کنیم که با نزدیک شدن به پایان سال و با باز شدن بازارها ، مردم دوباره شروع به استخدام می کنند، مردم واقعا سعی کنند تا این رشد را قوت ببخشیند زیرا این همان چیزی است که آنها در کارهای خود با آن مصروف هستند.”

این در حالی است که شیخ حمدان بن محمد ولیعهد دبی روز سه شنبه به فرودگاه بین المللی دبی رفت و گفت که امارات آماده است تا بار دیگر از طریق فرودگاه بین المللی خود به استقبال جهانیان بپردازد.

شیخ حمدان گفت: “من مراحل و پروتكل های موجود را برای استقبال از گردشگران به دبی باز بینی كرده ام. آنچه ما دیدیم کاملا حاکی از آمادگی کامل دبی برای استقبال دوباره از جهان و از سرگیری گردشگری بین المللی است.”

وی در بیانیه ای گفت: “ما بالاترین معیارهای ایمنی بین المللی را برای اطمینان از رفاه حال مسافران و گردشگران به کار گرفته ایم.”

با این حال ، روز چهارشنبه ، شرکت هواپیمایی امارات مشاوره سفر خود را به روز کرده و به مسافران از کشورهای منتخب، که قصد پرواز به دبی را دارند ، خبر دادند که قبل از عزیمت، ملزم به انجام آزمایش ویروس کرونا هستند.

این شرکت هواپیمایی مستقر در دبی گفت: گواهینامه های صحی ها باید تا ۹۶ ساعت قبل از عزیمت به دبی صادر شود.

شرکت امارات گفته است: “کلیه مسافرانی که با کشور امارات از کشورها یا فرودگاه های مشخص شده در زیر سفر می کنند، باید گواهی منفی ویروس کرونا را داشته باشند که توسط یک آزمایشگاه تایید شده توسط دولت محلی صادر شود تا اجازه پرواز داده شود.”

این شرکت اظهار داشت: “در مکان مشخص شده، گواهینامه ی صحی صادر شده توسط یک لابراتوار تعیین شده توسط امارات متحده عربی در کشور مبد نیز قابل قبول است.”

شهروندان کشورهای افغانستان، بنگلادش، مصر، هند، ایران، پاکستان، فیلیپین، روسیه، تانزانیا و ایالات متحده امریکا توسط پرواز شرکت امارات به دبی سفر خواهند کرد.

به خواندن ادامه دهید

Trending