Connect with us

جهان

انتخابات پارلمانی در هانک کانگ به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۰, ۱۳۹۹)

به گزارش بی بی سی، حکومت هانک کانگ انتخابات پارلمانی این کشور که قرار بود در ماه سپتامبر برگزار شود را به یک سال بعد به دلیل افزایش شیوع ویروس کرونا در این کشور به تعویق انداخت.

کشور هانک کانگ فعلا شاهد شیوع گسترده ویروس کرونا است و بر بنیاد آخرین آمار، ۱۲۱ مورد جدید این ویروس در هانک کانگ به روز جمعه ثبت شده است.

بی بی سی در گزارشی نگاشته است که مخالفین حکومت هانک کانگ این اقدام را نکوهش کرده و میگوید که حکومت با استفاده از ویروس کرونا میخواهند مردم را از رفتن به پای صندوق های رای محروم کنند.

این در حالی است که دولت هانک کانگ ۱۲ نامزد طرفدار دموکراسی را به روز پنجشنبه از ادامه ی کمپین های انتخاباتی شان محروم کردند.

هانک کانگ برای دهمین روز پی در پی بیش از ۱۰۰ مبتلای ویروس کرونا در روز ثبت میکند.

در گزارش بی بی سی و به نقل از متخصصین صحی آمده است که با وضع دوباره قیود رفت و آمد اجتماعی، پیشبینی میشود که شیوع ویروس کرونا در این کشور کم شود و در مدت چهار الی شش هفته، مبتلایان کرونا نزدیک به صفر برسد.

این در حالی است که هانک کانگ قیود جدید و سختگیرانه را برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا معرفی کرده است که بر بنیاد آن، تجمع بیش از ۲ نفر ممنوع شده است.

تا به حال در هانک کانگ، ۳۲۷۲ نفر به ویروس کرونا مبتلا شده است که از این میان ۲۷ تن وفات نموده است و ۱۷۵۱ تن دیگر صحت یاب شده اند.

اخبار ویژه

استرالیا از ترمپ خواست اجازه ندهد قاتل سربازان این کشور آزاد شود

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۲۰, ۱۳۹۹)

سکات موریسن نخست وزیر استرالیا از دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا خواسته است که اطمینان دهد، سرباز افغان که سه سرباز استرالیایی را کشته جز ۴۰۰ زندانی طالبان که قرار است در روزهای آینده رها شوند، نباشد.

رسانه های استرالیایی گزارش کرده اند که مقام های وزارت دفاع این کشور به خانواده های سه سرباز کشته شده این کشور تماس گرفته و به آنان هشدار داده اند که حکمت الله، سرباز افغان که بالای سربازان استرالیایی تیر اندازی کرد، بر اساس توافق با طالبان آزاد خواهد شد.

بر اساس گزارش‌ها، حكمت الله از هفت سال بدینسو پس از كشتن لنس استورپان میلوسویچ، ساپر جیمز مارتین و پرایویت رابرت پوات در آگست سال ۲۰۱۲ در حالی كه آنها كارت بازی می كردند، در زندان به سر می‌برد.

ماریس پین وزیر امور خارجه و لیندا رینولدز وزیر دفاع استرالیا این موضوع را با همتاهای امریکایی خود در واشنگتن در میان گذاشته اند. نخست وزیر استرالیا در نامه ای از ترمپ خواسته که حکمت الله را آزاد نشود.

آقای موریسن گقته است: “این موضوع از طریق درخواست های بسیار منظم و مداوم از طرف ما بوده است. این موضوع مربوط به منافع استرالیا است و ما برای آنان (امریکایی ها) خاطر نشان کرده ایم.”

وی افزوده است: “حکمت الله مسوول قتل سه نظامی استرالیایی است و موضع مان این است که آنان نباید آزاد شوند. ما باور نداریم که رهایی او اثری در روند صلح افغانستان داشته باشد.”

آقای موریسن گفته است که روی این موضع تاکید خواهند کرد، “من به شما وعده نمیدهم که نتایج مطابق به میل ما باشد و روی چیزی که میخواهیم پافشاری خواهیم کرد.

این در حالی است که روز گذشته لویه جرگه کشور تصمیم گرفتند که ۴۰۰ زندانی طالبان آزاد شوند تا گفتگوهای میان افغان ها آغاز شود.

به خواندن ادامه دهید

جهان

افزایش قربانیان سانحه هواپیمای هندی به ۱۸ نفر

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۸, ۱۳۹۹)

یک هواپیمای مسافربری شرکت هواپیمایی «ایر ایندیا اکسپرس » شب گذشته در هنگام فرود در فرودگاه کالیکوت، ایالت کرالا در جنوب هند، دچار سانحه شد که در نتیجه دست کم ۱۸ نفر جان باخته اند.

این سانحه شب گذشته بوقوع پیوست که در نتیجه ۱۳۲ نفر دیگر نیز زخم برداشته اند که وضعیت ۱۶ تن آن وخیم گزارش شده است.

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که هواپیما بویینگ ۷۳۷ حامل از ۱۹۰ سرنشین بود که شهروندانی را که به خاطر شیوع کرونا در نقاط مختلف جهان گرفتار شده بودند، از دوبی به هند باز می‌گرداند.

این هواپیمای مسافربری به هنگام فرود بر باند فرودگاه دچار سانحه شده و بدنه آن دو تکه شده است.

رسانه های هندی گزارش کرده اند که در این رویداد خلبان و دستیار خلبان کشته شدند.

یک مقام هندی گفته است که هوا به هنگام فرود این هواپیما بارانی بوده است.

تا هنوز علت وقوع این سانحه معلوم نیست اما مقام های هندی گفته اند که بررسی ها در این مورد جریان دارد.

به خواندن ادامه دهید

جهان

لغزش زمین در هند؛ ۱۵ تن کشته و بیش از ۵۰ نفر ناپدید

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۸, ۱۳۹۹)

رسانه های محلی هند گزارش داده اند که در پی لغزش گسترده زمین در مزارع چای در هند  و حد اقل ۱۵ تن جان باخته اند.

این حادثه در اوایل صبح جمعه در منطقه راجکاد در استان ایدوکی در کرالا هند رخ داد.

روزنامه هندوستان تایمز گزارش داد كه حدود ۵۰ نفر دیگر در تپه های باریک و صخره ای زیر آوار شده اند.

براساس این گزارش ، تاکنون حداقل ۱۶ نفر نجات یافته و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

چاندراسیخاران، وزیر درآمد ایالتی به هندوستان تایمز گفته است: “این یک فاجعه بزرگ است. این زمین تپه ای است و برخی از راه های اتصال به شهرک در اثر باران شدید باران شسته شده است. ما از نیروی هوایی برای درآوردن مصدومان از ساحه کمک خواسته ایم ، اما به ما گفته شد که در چنین هوایی عملیات امداد کار دشواری خواهد بود.”

وی افزود: تیمی از نیروی ملی پاسخگویی به حوادث به صحنه آمده اند.

در همین حال، مردم محلی گفتند که این منطقه در سه روز گذشته شاهد باران شدید بوده و شبکه های برق و ارتباطی در منطقه به دلیل این امر مختل شده است. این کار نجات را به تاخیر انداخت. آنها می گویند از آنجا که این حادثه در ساعات اولیه رخ داده است ، بسیاری از افراد آسیب دیده در لرزه های عمیق قرار داشتند و به همین دلیل نتوانستند فرار کنند.

پارتاساراتی، کارگر اجتماعی منطقه به هندوستان تایمز گفته است: “ما اطلاعات داریم که حداقل ۸۴ نفر در این شهرک زندگی می کردند. بیشتر آنها از همسایگان تامیل نادو هستند. یک مهمانخانه نیز وجود دارد که نیازهای آنها را در این شهرک تامین کند.”

وی افزود: ممکن است شمار کشته شدگان افزایش یابد.

اداره سنجش هند (IMD) در پنج منطقه ی دیگر نیز هشدار سرخ اعلام کرده است. بسیاری از رودخانه ها پس از ریزش سنگین در معرض خطر هستند و اداره آبیاری اعلام کرد در صورت ادامه وضعیت مرطوب، کرکره برخی سدها از جمله Idukki باز خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

Trending