Connect with us

رویداد های اخیر

۱۵ عضو داعش در حمله هوایی در ننگرهار کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۱۴, ۱۳۹۶)

مقام های محلی در ولایت ننگرهار می‌گویند که پانزده جنگجوی گروه داعش در ولسوالی اچین این ولایت، بر اثر یک حملۀ هوایی کشته شده اند.

دفتر والی ننگرهار در خبرنامه ای گفته است که عملیات از سوی یک طیارۀ بدون سرنشین در ساعات پایانی شب شنبه انجام شد که بر اثر آن در قریه‌های مهمند، چنار و چند قریۀ دیگر مواضع داعش مورد هدف قرار گرفته و پانزده تن کشته شدند.

مقامات ننگرهار همچنان تأیید کرده اند که یک غیرنظامی در جریان این عملیات کشته شده است.

شایان ذکر است که عملیات نیروهای امنیتی افغانستان علیه گروه تروریستی داعش چندین سال است که جریان دارد و همچنان دنبال می شود.

اخبار ساحوی

اتهام تجاوز جنسی؛ سه غیرنظامی در درگیری با طالبان کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۴, ۱۳۹۹)

در نتیجه درگیری میان مردم محل و طالبان مسلح در ولسوالی خواجه غار ولایت تخار شش غیرنظامی کشته و زخمی شده اند.

خلیل اسیر سخنگوی پولیس تخار میگوید عصر روز دوشنبه مردم ولسوالی خواجه غار ولایت تخار بالای یک زندان طالبان در منطقه دارالعلوم این ولسوالی حمله کردند.

آقای اسیر می‌افزاید که مردم میخواستند که عاملان تجاوز بر دو دختر نوجوان که چندی پیش صورت گرفته بود، را مجازات کنند.

آقای اسیر میگوید که در نتیجه تیر اندازی طالبان دست کم سه غیرنظامی کشته وسه تن دیگر زخمی شده اند.

این در حالی است که دو هفته پیش یک باشنده ولسوالی خواجه غار ادعا کرده بود که افراد طالبان بر دو دختر نوجوان او تجاوز کرده اند.

اما طالبان محلی انجام هرگونه کار اشتباهی از سوی جنگجویانش را رد کرده بود.

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این رویداد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

اندرابی: رهبر جدید داعش عضو شبکه حقانی است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۴, ۱۳۹۹)

مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله دوشنبه شب گفته است که شهاب المهاجر رهبر جدید گروه داعش در حقیقت عضو شبکه حقانی بوده است.

آقای اندرابی در صفحه ی تویترش نوشته است: “حقانی و طالبان فعالیت های تروریستی خود را بطور روزمره در سراسر افغانستان انجام می دهند و هنگامی که فعالیت های آنها از در مغایرت با سیاست شان باشد، آنها این فعالیت ها را تحت نام (داعش) پوشش می دهند.”

این اظهارات اندرابی ساعاتی بعد از آن مطرح میشود که نیروهای امنیتی حمله ی داعش بر زندان ولایت ننگرهار را مهار کردند.

این حمله یکشنبه شب حوالی ساعت هفت شب شروع و تا عصر روز دوشنبه ادامه یافت.

مهاجمان نخست یک موتر بمب گذاری شده را در ورودی زندان ننگرهار انفجار دادند و سپس وارد ساختمان آن شدند. گروه داعش مسوولیت این حمله را به عهده گرفتنتد.

یکشنبه سومین و آخرین روز آتش‌بس سراسری میان گروه طالبان و دولت افغانستان بود. در نتیجه ی این حمله، ۳۰ تن به شمول غیرنظامیان، نیروهای امنیتی و زندانیان کشته شده اند.

با این حال، در جریان حمله، شماری از زندانیان نیز فرار کرده اند ولی نیروهای امنیتی میگویند که صدها تن از این زندانیان را بازداشت کرده اند.

این حمله یک روز بعد از آن رخ داد که قطعات خاص ریاست امنیت ملی افغانستان یک عضو ارشد گروه داعش را در نزدیکی شهر جلال آباد کشتند.

این حمله یک روز پس از آن صورت گرفته است که ریاست امنیت ملی افغانستان یکی از سران استخباراتی گروه داعش به نام «اسدالله اروکزی» را در نزدیکی شهر جلال آباد از پا درآوردند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

ترمپ: تا ماه نوامبر نیروهای امریکایی در افغانستان را به ۴ تا ۵ هزار نفر می‌رسانیم

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۱۴, ۱۳۹۹)

دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا گفته است که شمار سربازانش در افغانستان را تا انتخابات ماه نوامبر این کشور به ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ نفر کاهش خواهد داد.

آقای ترمپ در گفتگویی با یک رسانه امریکایی گفته است که به زودی شمار سربازان امریکایی در افغانستان تا حدود ۴۰۰۰ نفر کاهش خواهد یافت

آقای ترمپ گفته است: “ما خیلی زود نیروهای خود را از ۸۰۰۰ به ۴۰۰۰ در افغانستان کاهش خواهیم داد. ما حالا در حال مذاکره هستیم میخواهیم تا پیش از انتخابات ریاست جمهوری امریکا این تصمیم را اتخاذ کنیم.”

رییس جمهوری امریکا گفته است که نیروهای این کشور برای ۱۹ سال در افغانستان بوده و حالا زمان خروج رسیده است.

با آنکه آقای ترمپ تاریخ دقیقی در مورد خرج از افغانستان نگفته است اما تاکید کرده که در روز انتخابات ریاست جمهوری این کشور، “بین ۴۰۰۰ تا ۵۰۰۰ سرباز” در افغانستان باقی خواهد ماند.

آقای ترمپ در مورد ادعاها مبنی بر حمایت تسلیهاتی روسیه از طالبان گفته که وی این مورد را شنیده است که هیچگاهی روی میزکاری اش نرسیده است تا در مورد آن تصمیمی اتخاذ کند.

وی افزوده است که روسیه هیچ کاری در افغانستان ندارد. شوروی سابق نیز بخاطر مداخله در افغانستان از هم پاشید.

آقای ترمپ گفته است: “آخرین کاری که روسیه خواهد کرد مداخله در افغانستان است. آنها قبلا این کار را کرده اند که کارساز نبود.”

این در حالی است که گزارش ها مبنی بر این که روسیه به گروه های وابسته به طالبان پاداش میدهد تا سربازان امریکایی در افغانستان را بکشند، در ماه جون همگانی شد.

همزمان با این نماینده غیر نظامی ناتو در افغانستان خواهان آغاز بی درنگ مذاکرات میان افغانان است و می‌گوید: باید طرف های درگیر از فرصت پیش آمده استفاده کنند.

استیفانو پونتیکوروو فرستاده ملکی ناتو میگوید: ” ما از آتش بس عید استقبال می کنیم و آرزو داریم که برای رسیدن به صلح ممد واقع شود. ما یک فرصت بی نظیری داریم که ما را به یک صلح دوامدار و با ثبات برساند و آن گفتگوهای میان افغانان است مردم افغانستان خواهان صلح هستند و آنها کسانی را که سد راه صلح قرار میگیرند نه می بخشند و نه فراموش می کنند.”

به خواندن ادامه دهید

Trending