Connect with us

1393انتخابات

یک قاچاقچی مواد مخدر در فرودگاه بین المللی بلخ بازداشت شد

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جدی ۱۹, ۱۳۹۷)

وزارت امور داخله با نشر اعلامیه ای از کشف و ضبط بیش از ۲ کیلوگرام مواد مخدر در فرودگاه بين المللی ولایت بلخ خبر میدهد.

در این اعلامیه آمده است که پولیس سرحدی یک قاچاقچی مواد مخدر را با ۲ کیلو و ۱۸۸گرام مواد مخدر نوع هرویین شناسایی و بازداشت کرده است.

گفته می شود قاچاقچی دستگیر شده، این مقدار مواد مخدر را که به شکل ماهرانه در بکس سفری اش جابجا کرده بود  و قصد انتقال آنرا به خارج  از کشور داشت.

دستگیری این فرد در حالی صورت می گیرد که اخیرا وزارت داخله اعلام کرده است که با مجرمان جنایی برخورد جدی صورت می گیرد و فهرست بزرگی از متخلفان قانون را به نشر رسانده است که ازین جمع شماری از مظنونین بازداشت شده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۳۹۷)

به خواندن ادامه دهید

1393انتخابات

نقشه چگونگی آغاز گفتگوهای صلح حکومت افغانستان با طالبان تدوین شده است

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: حوت ۴, ۱۳۹۴)

vlcsnap-2016-02-23-18h56m15s227

وزیرخارجه کشور در نشست چهارجانبه گفتگوهای صلح با بیان این مطلب می گوید که افغانستان به نمایندگی از مردم این کشور تلاشهای صادقانه خود را در راستای صلح ادامه خواهد داد.

وزیر خارجه کشور همچنان تاکید ورزید که در کنار این تلاش‌های صلح جویانه به ادامه سرکوب کسانی خواهند پرداخت که سد راه دستاوردهای تاریخی افغانستان می شوند.

کابل برای دومین بار میزبان مثلث آمریکا چین و پاکستان در گفتگوهای چهارجانبه صلح بود. وزیر خارجه کشور در این نشست گفت که پیشرفت های خوب در این زمینه صورت گرفته است.

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور میگوید: “تا اکنون پیشرفت های ملموسی در تعیین چارچوب کار ما، از جمله تصویب لایحه کاری گروه هماهنگی چهارجانبه و “نقشه راه گفتگوها” و همچنان توافق نظر برای زمینه سازی گفتگوهای مستقیم میان نمایندگان جمهوری اسلامی افغانستان و نمایندگان با صلاحیت گروه های طالبان، صورت گرفته است.”

حال انتظارهای حکومت افغانستان برسر آغاز هرچه زودتر گفتگوهای صلح از علمای پاکستان و افغانستان چیست؟

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور میگوید: “در این جلسه افغانستان انتظار دارد که برسر آغاز هرچه زودتر برای اقدامات علمای افغانستان و پاکستان برای حمایت از صلح این کشور و ایستادگی در برابر خشونت های که در برابر افغانستان و منطقه شده، توافق صورت گیرد.”

بر اساس توافق قبلی در این نشست چهار جانبه قرار است که تلاش‌شود تا در باره راه‌های گفت‌و گوهای مستقیم با طالبان رایزنی شود. که انتظار افغانستان به حمایت پاکستان در این روند است.

صلاح الدین ربانی وزیر خارجه کشور میافزاید: “حمایت پاکستان از تلاشهای صلح به رهبری و مالکیت افغانستان نه تنها در این روند ارزنده میباشد، بلکه در راستای تلاشهای صادقانه و جدی ما بخاطر ایجاد اعتماد سازی بیشتر در همه جوانب روابط دو کشور ما بر اساس احترام متقابل و منافع و نگرانی های مشترک نیز، از اهمیت فراوانی برخوردار است.”

این دیپلومات افغان می گوید، کسانیکه حاضر به مذاکره نیستند راهی دیگر نیز وجود دارد.

صلاح الدین ربانی میافزاید: “باید یک واقعیت بنیادین دیگر را نیز بپذیریم که پدیده شوم تروریزم محدود به افغانستان نبوده، بلکه ابعاد و پیوندهای روشن منطقه ای و بین المللی داشته و تهدیدهای جدی را متوجه مردم و دولت های فراتر از افغانستان و پاکستان نیز میسازد.”

تا حال روشن نیست که بعد از گزینش رهبری جدید در شورای عالی صلح تغیرات بنیادی در این شورا خواهد آمد و نتیجه این چهار نشست را که با سرنوشت صلح افغانستان گره خورده است را در موردش اقدام خواهد کرد.

گزارش از علی اصغری

به خواندن ادامه دهید

Trending