Connect with us

1393انتخابات

کمیسیون مستقل انتخابات فردا نتیجه نهایی انتخابات را اعلام میکند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۳)

1 D

انتظارات بلاخره به پایان رسید و مسوولان در کمیسیون مستقل انتخابات گفتند که فردا یکشنبه نتایج نهایی انتخابات ریاست جمهوری را اعلام میکنند.

به اساس قانون انتخابات قبل اعلام نتایج نهایی، کمیسیون شکایت های انتخاباتی مسوولیت دارد تا پس از فیصله های اخیر کمیسیون انتخابات به اعترضات و شکایات درج شده در موارد انتخاباتی رسیدگی کند و به ادامه آن موارد را به کمیسیون مستقل انتخابات وضاحت بدهد که پس از آن، کمیسیون انتخابات نتیجه نهایی انتخابات اعلام بدارد.

محمدنادرمحسني سخنگوی کمیسیون شکایت انتخاباتی گفت:” مطابق به احکام قانون، کمیسیون مستقل انتخابات باید فیصله نهایی که از طرف کمیسیون مستقل شکایات انتخاباتی است را منحیث نتیجه نهایی انتخابات اعلام بکند.

 درهمین حال عزیزاحمد بختیاری کمیشنرکمیسیون مستقل انتخابات گفته است که کمیسیون شکایت انتخاباتی در مورد فیصله اخیر شان برای کمیسیون انتخابات وضاحت داده اند که بنابر آن نتایج انتخابات فردا اعلام میشود.

عزیز احمدبختیاری کمیشنر کمیسیون مستقل انتخابات گفت:” کمیسیون مستقل انتخابات جلسه داشت و بررسی کرد که مطابق به آن کمیسیون شکایات انتخابات توضح داده بودند و مرود قناعت کمیسیون قرار گرفت و برای کمیسیون مستقل انتخابات قناعت بخش بود”.

 با این همه حال کمیسیون بلاخره تاریخ دقیق اعلام نتایج انتخابات ریاست جمهوری را مشخص کرده و ابراز امیدواری میکند که اعلام نتایج با توافق سیاسی همگام اعلام شود.

آقای بختیاری همچنان افزود:” فردا نتیجه انتخابات اعلام خواهد شد و امیدوار استیم که در این فرصتی که است و همچنان خوشبینی های را هم که از طریق رسانه ها میشنویم بین هر دو تیم توافقات سیاسی هم صورت بگیرد که انشاالله هم زمان هردو خبر خوش برای بردم برسد”.

این در حالیست که قبل از این نماینده بریتانیا در شورای امنیت سازمان ملل متحد از شورای متذکره خواسته بود که با ارسال پیامی به نامزدان ریاست جمهوری افغانستان آنان را وادار به ساختن دولت وحدت ملی سازند.

 

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

جهان

ثبت نزدیک به ۳۰۰۰۰ مورد جدید کرونا در یک روز در هند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

هند در ۲۴ ساعت گذشته ۲۹۴۲۹ مورد جدید کرونا ثبت کرده که این بالاترین آمار روزانه مبتلایان کرونا در این کشور است.

با این حساب شمار مجموعی مبتلایان در این کشور به ۹۳۵۰۰۰ نفر رسیده است.

وزیر صحت هند صبح امروز اعلام کرد که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۸۲ بیمار کووید-۱۹ نیز جان باخته اند.

این در حالی است که موسسه فناوری هند روز چهارشنبه کیت تست ارزان قیمت را برای استفاده عموم راه اندازی کرد.

بر اساس گزارش خبرگزاری آنادولو، این کیت جدید به نام «COROSURE » را در مقایسه با کیت های آزمایش موجود که در حال حاضر حدود ۶۰ دالر است، با قیمت ۵۰۰ روپیه هندی (۶.6 دالر) در دسترس است.

رام گوپال راوو مدیر این نهاد  گفته است: “این فناوری باید الگوی آزمایش کووید-۱۹ را در کشور(هند) تغییر دهد، هم از نظر مقیاس و هم هزینه … دو میلیون تست [در هر ماه] با قیمت نازل.”

 آقای راوو افزوده است که امیدوار است که این کیت های آزمایش جدید بتواند هند را در شکست ویروس کرونا کمک کند. این کشور ۱.۳ میلیارد نفوسی، هم اکنون دارای حدود یک میلیون مبتلای کرونا است که تا هنوز ۲۴۳۰۹ نفر جان باخته اند.

به خواندن ادامه دهید

1393انتخابات

اتحادیه‌ شرکت‌های ترانسپورتی باربری فعالیت‌های شان را متوقف ساختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: حوت ۱, ۱۳۹۷)

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی، فعالیت‌های شان را در تمام کشور متوقف ساختند.

بخش باربری اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی به دلیل آنچه افزایش فساد در وزارت ترانسپورت، ریاست ترافیک، وزارت مالیه، وزارت داخله و وزارت فواید عامه می‌خوانند دست به اعتصاب کاری زده و فعالیت‌های شان را در سراسر کشور متوقف ساخته اند.

مسوولان در این اتحادیه‌ها می‌گویند تا زمانی‌که حکومت خواسته‌های آنان را بر آورده نسازد به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

محمد والی، معاون اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی باربری اظهار می‌دارد: “ما از رییس جمهور این خواست را داریم تا مشکلات مان را حل کند اگر این وضعیت ادامه یابد ما در تمام بخش ها فعالیت خود را توقف می‌دهیم.”

همچنان عبدالصبور، یک تن راننده موتر باربری می‌گوید: “در هر ترازو، پولیس، ترانسپورت و شاروالی از ما پول می گیرد، کاملاً دل ما را از کار و از این سکتور سیاه کرده اند.”

در همین حال، بزرگ راه کابل-قندهار را موترهای باربری بسته اند، به گفته ی آنان تا زمانی‌که به خواست‌های شان رسیدگی نشود به اعتصاب شان ادامه می‌دهند.

همزمان با این مسوولان در اتحادیه شرکت‌های ترانسپورتی می‌گویند که حکومت باید هر چه عاجل به خواست‌های آنان جواب مثبت بدهد.

حزب الله، راننده موتر باربری در این مورد بیان می‌دارد: “از نزد ما از فراه تا ارغندی پول تقاضا می‌شود، خط سیر، کتابچه، شاروالی و ترازو، همه ی آنان مشکل شده است برای ما.”

از سویی هم، مهدی روحانی، سخنگوی وزارت فواید عامه می‌گوید: “سکتور خصوصی بخش مهم نظام ما است، اعتصاب کاری حق قانونی آنان است ما تلاش می‌کنیم تا این مشکل را از طریق گفتگو حل کنیم.”

این در حالی‌ست که چندی پیش وزارت ترانسپورت گفته بود که در چند سال گذشته با کشورهای مختلف منطقه در مورد رفت و آمد وسایط باربری تفاهم صورت گرفته است، اما اتحادیه‌های ترانسپورتی در کشور نتوانسته اند که معیارها را برای این رفت و آمدها تکمیل کنند. همچنان مسوولان وزارت ترانسپورت از اتحادیه‌های خصوصی ترانسپورتی خواسته بودند که هر چه عاجل‌تر وسایط باربری شان را به اساس معیارهای جهانی برابر سازند. این وزارت نیز تاکید ورزیده بود که حکومت از این اتحادیه‌ها در این بخش حمایت خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

انتخابات ۹۷: چالش‌های انتخاباتی ریاست جمهوری

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۳۹۷)

به خواندن ادامه دهید

Trending