Connect with us

ورزش

کمیته المپیک توکیو تاخیر در مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۱۳, ۱۴۰۰)

سایکو هاشیموتو، رییس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو امروز (پنج شنبه ۱۳جوزا) لغو یا به تاخیر افتادن بیشتر مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد، مگر این‌که بسیاری از تیم‌ها برای اشتراک در مسابقات به جاپان سفر نتوانند.

این در حالی است که سازمان دهندگان این مسابقات گفته اند که حدود ده هزار تن از ترس ویروس کرونا از کار داوطلبانه در این بخش دست کشیده اند.

درست پنجاه روز پیش از گشایش مسابقات المپیک توکیو، رییس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو می‌گوید که بازی‌ها برگزار خواهد شد، مگر این‌که به‌گفتۀ او، همه گیری ویروس کرونا مانع سفر بسیاری از تیم‌ها به توکیو شود.

او امروز به روزنامۀ ورزشی نیکان گفت که در صورتی که کشور‌های گونه‌گون وضعیت‌های بسیار جدی را تجربه کنند و هییت‌ها از بسیاری از کشورها به جاپان سفر نتوانند، مسابقات را برگزار کرده نخواهند توانست.

خانم هاشیموتو افزود که اگر این‌گونه وضعیت پیش نیاید، بازی‌ها لغو نخواهد شد.

این درحالی است که به گزارش خبرگزاری رویترز، کاتسو نوبو کاتو، رییس سکرتریت کابینه جاپان در سوم ماه جون گفت، که مشکلی جدی در برگزاری مسابقات نخواهد بود.

او افزود: “رییس اجرایی المپیک توکیو ۲۰۲۰ گفت که از میان هشتاد هزار داوطلب حدود ده هزار تن آن‌ها از سهم‌گیری در بازی‌ها خودداری کرده اند، اما از آن جایی‌که روند ساده شده و داوطلبانی هستند که به المپیک و پارالمپیک ثبت نام کرده می‌توانند، مشکل مشخصی در اجرای بازی‌ها نخواهد بود.”

قرار بود که مسابقات المپیک توکیو در سال گذشته میلادی برگزار شود، اما بنابر همه گیری ویروس کرونا به بیست و سوم ماه جولای امسال به تاخیر افتاد.

این در حالی است که جاپان با موج چهارم ویروس کرونا مقابله می‌کند و در بسیاری از بخش‌های این کشور به‌شمول توکیو وضعیت اضطراری برقرار است.

ورزش

صد فوتبالیست افغان بشمول زنان از افغانستان خارج شدند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۳, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که حدود ۱۰۰ فوتبالیست افغان با اعضای فامیل‌های شان توسط پرواز اخیر از میدان هوایی کابل به قطر منتقل شدند.

معاون وزارت خارجه قطر تایید کرده که این افراد به کشوراش رسیده اند.

در همین حال، رسانه‌های بریتانیایی گزارش کرده است که ۲۰ تن از زنان فوتبالیست افغان شامل مسافران این پرواز بوده اند.

این افراد در پی رایزنی‌های فدراسیون بین‌المللی فوتبال “فیفا” با مقام‌های قطری از افغانستان تخلیه شدند.

لولوه رشید محمد الخاطر، معاون وزیر خارجه قطر در توییترش نوشته:”هشتمین پرواز مسافربری از کابل به قطر رسید.”

 وی افزود: “تاکنون این بزرگترین پرواز با ۳۵۷ مسافر بود که شامل شهروندان نیوزیلند نیز بود. همچنان ۱۰۰ فوتبالیست افغان و خانواده‌های شان به شمول بازیکنان زن نیز در پرواز حضور داشتند.”

خبرگزاری رویترز در این زمینه از “فیفا” خواستار جزئیات شده است. فیفا در ماه آگست گفته بود که پس از تصرف قدرت توسط امارت اسلامی، مذاکرات برای تخلیه “بسیار پر چالش” فوتبالیست های افغان و ورزشکاران دیگر رشته‌های ورزشی جریان دارد.

این در حالی است که قبل از این فیفا گفته بود که مذاکرات برای تخلیه فوتبالیستان افغان و دیگر ورزشکاران افغان ادامه دارد.”

سازمان جهانی بایسکل رانی “یو سی آی” نیز این هفته گفت که به خروج ۱۶۵ پناهجو از افغانستان کمک کرده که شامل بایسکل سواران زن، روزنامه نگاران و فعالان حقوق بشر است.

آسترالیا بیش از ۵۰ ورزشکار زن افغان و افراد وابسته به آنها را در ماه آگست بیرون کرد، در حالی که ماه گذشته چندین بازیکن از تیم ملی فوتبال زنان افغان در پرتگال پناهندگی گرفتند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

پیوستن مربی پیشین تیم زیمبابوی به تیم کرکت افغانستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱۷, ۱۴۰۰)

اندی فلاور مربی سابق تیم زیمبابوی، لنس کلوسنر، بازیکن سابق آفریقای جنوبی و شان تایت آسترالیایی عضو گروه مربیان تیم ملی کرکت افغانستان شد.

آقای فلاور پیش از این مربی تیم انگلستان در سال های ۲۰۰۹ و ۲۰۱۴ بود که تیم انگلستان با مربیگری وی قهرمان مسابقات ۲۰ آوره سال ۲۰۱۰ شد.

کرکت بورد افغانستان تایید کرده که آقای فلاور با تیم افغانستان ملحق شده است.

عزیزالله فضلی، رییس کرکت بورد گفته است: “ما خوشحالیم که اندی به کرکت بورد پیوسته است. اندی با تعدادی از بازیکنان ما در مسابقات مختلف کار کرده است و تجربه گسترده او برای کمک به تیم در جام جهانی بسیار مفید خواهد بود.”

به خواندن ادامه دهید

ورزش

افغانستان برای بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره آمادگی می‌گیرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱۳, ۱۴۰۰)

کرکت بورد افغانستان میگوید که تیم ملی کشور برای بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره آمادگی کامل گرفته و از این رو یک بازی تمریناتی در کابل برگزار کرده است.

قرار است این بازی‌ها در امارات متحده عرب و عمان در ماه‌های اکتوبر و نوامبر برگزار شود.

شرف الدین اشرف، یک بازیکن تیم ملی کرکت در این باره گفت:” هدف ما این است که نه تنها در این بازیها اشتراک کنیم بلکه، از جام جهانی چیزی را بدست بیاوریم. بچه‌ها هیجان دارند و آماده استند تا خوب بدرخشند.”

این درحالی است که قرار بود مسابقاتی بین ۱۶ تیم در هند برگزار شود، اما برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا به کشورهای خلیجی منتقل شد.

نوروز منگل، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان در این باره گفت:” انگیزه بازیکنان بسیار بالا است، آنها بسیار علاقمند نیز استند. مردم از ما توقع بسیار بالا دارند.”

افغانستان قبل از این نیز وارد رده بندی کرکت بین المللی شده بود که در  آن تیم های قدرتمند مثل آسترالیا، بریتانیا، هند و پاکستان شامل است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است