Connect with us

ورزش

کمیته المپیک توکیو تاخیر در مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژوئن 3, 2021)

سایکو هاشیموتو، رییس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو امروز (پنج شنبه ۱۳جوزا) لغو یا به تاخیر افتادن بیشتر مسابقات المپیک تابستانی را رد کرد، مگر این‌که بسیاری از تیم‌ها برای اشتراک در مسابقات به جاپان سفر نتوانند.

این در حالی است که سازمان دهندگان این مسابقات گفته اند که حدود ده هزار تن از ترس ویروس کرونا از کار داوطلبانه در این بخش دست کشیده اند.

درست پنجاه روز پیش از گشایش مسابقات المپیک توکیو، رییس کمیتۀ تنظیم المپیک توکیو می‌گوید که بازی‌ها برگزار خواهد شد، مگر این‌که به‌گفتۀ او، همه گیری ویروس کرونا مانع سفر بسیاری از تیم‌ها به توکیو شود.

او امروز به روزنامۀ ورزشی نیکان گفت که در صورتی که کشور‌های گونه‌گون وضعیت‌های بسیار جدی را تجربه کنند و هییت‌ها از بسیاری از کشورها به جاپان سفر نتوانند، مسابقات را برگزار کرده نخواهند توانست.

خانم هاشیموتو افزود که اگر این‌گونه وضعیت پیش نیاید، بازی‌ها لغو نخواهد شد.

این درحالی است که به گزارش خبرگزاری رویترز، کاتسو نوبو کاتو، رییس سکرتریت کابینه جاپان در سوم ماه جون گفت، که مشکلی جدی در برگزاری مسابقات نخواهد بود.

او افزود: “رییس اجرایی المپیک توکیو ۲۰۲۰ گفت که از میان هشتاد هزار داوطلب حدود ده هزار تن آن‌ها از سهم‌گیری در بازی‌ها خودداری کرده اند، اما از آن جایی‌که روند ساده شده و داوطلبانی هستند که به المپیک و پارالمپیک ثبت نام کرده می‌توانند، مشکل مشخصی در اجرای بازی‌ها نخواهد بود.”

قرار بود که مسابقات المپیک توکیو در سال گذشته میلادی برگزار شود، اما بنابر همه گیری ویروس کرونا به بیست و سوم ماه جولای امسال به تاخیر افتاد.

این در حالی است که جاپان با موج چهارم ویروس کرونا مقابله می‌کند و در بسیاری از بخش‌های این کشور به‌شمول توکیو وضعیت اضطراری برقرار است.

ورزش

افغانستان به مرحله‌ی نهایی رقابت‌های انتخابی جام ملت‌های آسیا ۲۰۲۳ صعود کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 16, 2021)

پس از آنکه بحرین با نتیجه‎‌ی چهار بر صفر هانگ‌کانگ را درهم کوبید، افغانستان به دور نهایی جام ملت‌های آسیا راه یافت.

ملی پوشان فوتبال کشور که؛ امیدوار بودند با پیروزی برابر هند به گونه‌ی مستقیم به جام ملت‌های آسیا راه یابند اما سه شنبه شب در آخرین بازی شان در دیدار‌های برگشت مقدماتی جام جهانی و جام ملت‌های آسیا در برابر حریف دیرینه‌ی شان (هند) با برابری یک بر یک متوقف شدند.

ابتدا هند با گول به خودی اویس عزیزی پیش افتاد.

در ادامه اما، حسین زمانی که نخستین بازی ملی‌اش را انجام داد، پس از ورود به زمین، در دقیقه ۸۱ توپ را وارد دروازه‌ی هندی‌ها کرد تا این بازی با تساوی یک بر یک دو تیم پایان یابد.

با این تساوی، سرنوشت صعود مستقیم افغانستان به پیروزی بحرین برابر هانگ‌کانگ گِره خورد.

بحرین اما؛ چهار بار دروازه‌ی هانگ‌کانگ را باز کرد تا ضمن پیروزی خود، افغانستان نیز به عنوان یکی از چهار تیم برتر، هم‌چون هند به دور نهایی بازی‌های راه‌یابی به جام ملت‌های آسیا صعود کند و نیاز نداشته باشد تا در مرحله‌ی پلی آف بازی کند.

در دور سوم و پایانی راه یابی به آسیا، چهار تیم دوم گروه‌ها که امتیازشان بالاتر است، هشت تیم سوم گروه‌ها، چهار تیم چهارم گروه‌ها که امتیاز بالاتر گرفتند و هشت تیم برنده‌ی مرحله پلی‌آف به مصاف یکدیگر می‌روند تا تکلیف ۱۲ تیم نهایی جام ملت‌های آسیا مشخص شود.

قرعه‌کشی رقابت‌ها در ماه اکتوبر انجام خواهد شد و انتظار می‌رود بازی‌های این دور در یازدهم نوامبر ۲۰۲۱ آغاز شود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

رییس فدراسیون فوتبال افغانستان به کرونا مبتلا شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 15, 2021)

فدراسیون فوتبال افغانستان در یک اعلامیه میگوید که محمد یوسف کارگر، رییس این فدراسیون، به ویروس کرونا مبتلا شده و فعلا در قرنطین خانگی به سرمیبرد.

این در حالی است که قرار است تیم ملی فوتبال کشور ساعت ۶:۳۰ شام امروز (سه‌شنبه، ۲۵ جوزا) به مصاف تیم ملی هند می‌رود.

این بازی‌‎ها برای ملی پوشان فوتبال کشور سرنوشت ساز است و راهیابی شیران خراسان به دور بعدی گزینشی جام ملت‌های آسیا را، مشخص خواهد کرد.

این بازی‌ها در دوحه، پایتخت قطر برگزار میشود.

افغانستان پس از اینکه روز جمعه گذشته با دو بر یک مقابل عمان شکست خورد،  از صعود به مرحله بعدی جام جهانی فوتبال ۲۰۲۲ باز ماند.

تیم ملی فوتبال افغانستان با پنج امتیاز از ۷ بازی انجام داده در رده‌ی چهارم گروه E قرار دارد و برای حضور درجام ملت های قاره‌کهن، باید هند را شکست دهد.

ملی پوشان فوتبال هند با شش امتیاز مکان سوم گروه E  را در اختیار دارند.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

هشتمین دوره لیگ کرکت شپگیزه به دلیل شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 10, 2021)

بورد کرکت افغانستان امروز (پنجشنبه ۲۰جوزا) گفته ست که هشتمین دور لیگ کرکت شپگیزه به دلیل محدودیت‌های ناشی از شیوع بیماری کرونا به تعویق افتاد.

درخبرنامه این بورد آمده است که :” اداره کرکت بورد افغانستان قصد داشت که فصل هشتم لیگ کرکت شپگیزه را در ماه های جون ویا جولای سال جاری برگزار کند، اما به دلیل موج سوم بیماری کرونا و محدودیت‌های وضع شده توسط وزارت صحت عامه، برای فعلآ به تعویق افتاد.”

بورد کرکت افغانستان گفته است که ماه گذشته، اداره کرکت بورد افغانستان ابرازنامه علاقمندی برای مالکیت حق امتیاز تیم‌های فصل هشتم لیگ شپگیزه را اعلام کرد که تعدادی از تاجران ملی درخواست‌های علاقمندی خود را نیز با اداره شریک ساختند.

درخبرنامه آمده ست که :”از آنجا که کرکت بورد افغانستان می‌خواهد تعداد زیاد تاجران در فصل هشتم لیگ کرکت شپگیزه سرمایه‌گذاری کنند، بنابراین اداره کرکت بورد پروسه پیدا کردن سرمایه‌گذاران را تمدید می‌کند تا به تعداد زیاد تاجران ملی موقع سرمایه‌گذاری در این فصل فراهم شود.”

بورد کرکت همچنان گفته است که این اداره در تلاش است تا روند تشخیص دارندگان حق امتیاز تیم‌ها را تسریع بخشیده و مالکان تیم‌های این فصل را زودتر مشخص سازد، تا آنان برای بازاریابی و آماده سازی تیم‌های شان وقت بیشتری داشته باشند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است