Connect with us

کوید۱۹

کمک ۳۵ میلیون یورویی اتحادیه اروپا به افغانستان برای مبارزه با کرونا

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژانویه 26, 2021)

اتحادیه اروپا با همکاری یونیسف، بنیاد آقا خان و وزارت صحت عامه از کمک ۳۵ میلیون یورویی برای مبارزه با کرونا در افغانستان خبر داده اند.

اندریاس فون برانت سفیر اتحادیه اروپا در کابل میگوید که این کمک به ادامه ۱۴۷ میلیون یورو کمک های است که این اتحادیه از زمان آغاز شیوع ویروس کرونا به افغانستان کرده است.

آقای برانت میگوید: “اتحادیه اروپا ۸۷۰ میلیون یورو را برای خریداری ۲ میلیاد دوز واکسین کرونا برای کشورهای با درآمد پایین یا متوسط که افغانستان هم یکی از آنهاست آماده کرده است.”

اتحادیه اروپا قرار است از چندین شرکت تولید کننده واکسین خریداری کند.

وزارت صحت عامه هم هرچند می گوید که قرار است تا کمتر از یک هفته دیگر واکسین کرونا از هند به افغانستان برسد اما از میزان موثریت این واکسین ها چیزی نمی گوید.

بشیر نور مل معین وزارت صحت عامه میگوید: “دولت هند همچنان ۵۰۰ هزار دوز واکسین را کمک می کند که به همکاری اکسفورد و هند تولید شده است و ما آن را بسیار زود شاید در یک هفته یا تا ده روز دیگر دریافت کنیم.”

در همین حال مسوول سازمان بهداشتی جهان می‌گوید که برای تطبیق و آزمایش واکسین های ضد کرونا نیاز به سرمایه گذاری های دوامدار است.

شیما سن گوپتا نماینده موقت یونسف در افغانستان میگوید: “این کمک های سخاوتمندانه اروپا به یونسف اجازه می دهد تا به گونه سریع به این موج از چالش ها که برای زنان و اطفال تاثیر سو گذاشته پاسخ دهد.”

قرار است این پروژه های کمکی دیگر نیز به حمایت اتحادیه اروپا، و به رهبری بنیاد آقاخان در ولایت های مختف افغانستان تطبیق شود.

کوید۱۹

۹ تن مبتلا به ویروس کرونا در کشور جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 6, 2021)

وزارت صحت عامه میگوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۹ تن مبتلا به ویروس کرونا در سراسر کشور جان باخته  و ۲۹۳ تن دیگر به این ویروس مبتلا شده اند.

این وزارت می افزاید که در این زمان ۲۱۱ تن دیگر صحت یاب شده اند. 

 به گفته‌ی وزارت صحت عامه دو تن مبتلا به ویروس کرونا در کابل، دو در خوست، یک در کندهار، یک در تخار، یک در پکتیا، یک در لوگر و یک در زابل جان باخته اند.

این وزارت می گوید که با ثیت این آمار شمار واقعه‌های مثبت ویروس کرونا به ۶۱۴۵۵ تن و شمار جان باخته‌گان به ۲۶۷۳ تن رسیده اند.

این در حالی است که قبل از این وزارت صحت عامه گفته بود که موج سوم ویروس  کرونا در کشور شناسایی شده است.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

رویدادهای مثبت ویروس کرونا در هند به بیش از ۲۱ میلیون رسید

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 6, 2021)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که ویروس کرونا در هند  از شهرها به روستاها شیوع کرده که در نتیجه آن بیشترین رویدادهای ویروس کرونا و تلفات ناشی از این ویروس ثبت شده است.

به اساس گزارش رویترز در ۲۴ ساعت گذشته ۴۱۲۲۶۲ واقعه مثبت ویروس کرونا در آن کشور ثبت شده و همچنان ۳۹۸۰ تن مبتلا به این ویروس جان باخته اند.

این گزارش می افزاید که با ثبت این آمار شمار کلی واقعه‌های ویروس کرونا به بیش از ۲۱ میلیون رسید و همچنان شمار قربانیان به ۲۳۰۱۶۸ تن رسیده است.

رویترز به نقل از سازمان جهانی صحت میگوید که هند حدود ۵۰ درصد واقعه‌های ویروس کرونا در جهان را ثبت کرده و همچنان تلفات این ویروس نسبت به جهان یک برچهار کل تلفات میباشد.

اما مقام‌های صحی در هند میگویند که شمار تلفات ویروس کرونا در هند بیشتر از آمار نشر شده است.

رویترز میگوید که حکومت نریندرا مودی، نخست وزیر هند، تحت انتقاد قرار گرفته که با وجود شیوع ویروس کرونا به گردهمایی‌ها و مراسم مذهبی اجازه داده اند.

هند همچنان با کمبود مواد صحی از جمله آکسیجن نیز رو برو است.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

شمار مبتلایان به کرونا در هند نزدیک به ۲۰میلیون رسید

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 3, 2021)

مقام‌های صحی در هند می‌گویند که در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۳۰۰ هزار رویداد مثبت ویروس کرونا را ثبت کرده که این شمار مبتلایان به این ویروس نزیک به ۲۰ میلیون تن رسید.

وزارت صحت هند می‌گوید که در این مدت ۳هزار ۴۱۷ تن مبتلا به ویروس کرونا جان باخته اند، که با ثبت این آمار شمار جان باخته‌گان به ۲۱۸هزار ۹۵۹ تن رسیده است.

این در حالی است که هند برای دوازدهمین روز متوالی میان ۳۰۰ و ۴۰۰ هزار رویدادهای مثبت ویروس کرونا را ثبت کرده است.

در همین حال، کارشناسان هندی می‌گویند که شمار مبتلایان به ویروس کرونا بیشتر از آمار نشر شده است.

شماری از آگاهان از حکومت نریندرا مودی، نخست وزیر آن کشور، انتقاد میکنند که برای کنترول این ویروس تدابیر صحی را وضع نکرده است.

اما حکومت هند از وضع محدودیت‌ها بیشتر برای تقویت اوضاع اقتصادی آن کشور از احتیاط کار میگیرند.

این درحالی است که شفاخانه‌ها در آن کشور با کمبود مواد صحی از جمله آکسیجن رو برو است.

با این تلاش‌های مقام‌های هندی برای مهار این ویروس ادامه دارد که در نتیجه این تلاش‌ها در ۱۱ ایالت آن کشور محدودیت‌ها وضع شده است.

شیوع ویروس کرونا در هند سبب شده تا کشورهای دیگر محدودیت‌ها سفر بر هند وضع کند، اما با این همه این ویروس از هند به ۱۷ کشور جهان سرایت کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است