Connect with us

جهان

کمک صندوق بین المللی پول برای احیایی برنامه شش میلیارد دالری به پاکستان

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۱, ۱۴۰۰)

صندوق بین المللی پول امروز (دوشنبه،۱ قوس) گفته است که با پاکستان به توافقی دست یافته که بر مبنای آن برنامه شش میلیارد دالری برای این کشور دوباره احیا می‌شود.

این صندوق در یک اعلامیه ای گفته است:” مقام‌های پاکستانی و کارمندان صندوق بین المللی پول به توافقی در مورد سیاست‌ها و اصلاحات مورد نیاز برای تکمیل دور ششم بررسی دست یافته اند.”

اعلامیه افزوده است: “این موافقتنامه پس از اجرای اقدامات قبلی، به ویژه اصلاحات مالی و نهادی مربوط برای تصویب هیات اجرایی میرود.”

این درحالی است که پاکستان در سال ۲۰۱۹ وارد برنامه شش میلیارد دالری صندوق بین المللی پول شد، اما این برنامه تاکنون متوقف شده است.

قبل از این مقام‌های پاکستانی گفته بودند که این کشور برای احیای این برنامه تلاش‌ها را آغاز کرده است، اما از بهر شیوع ویروس کرونا با مشکلات روبرو است.

مقام‌های پاکستان گفته بودند که اسلام آباد باید پنج مورد اصلاحات بشمول قوانین مربوط به استقلال بانک مرکزی، لغو معافیت‌های مالی و افزایش تعرفه‌های انرژی را قبل از احیای بودیجه توسط صندوق بین المللی پول انجام دهد.

سخنگوی وزارت مالیه پاکستان گفته که این توافقنامه پس از مذاکرات ۴۵ روزه میان مقام‌های پاکستانی و صندوق بین المللی پول منعقد شده است.

سخنگوی وزارت مالیه پاکستان در این باره گفت:” این باعث رفع بسیاری از ابهامات خواهد شد.”

جهان

کشته شدن بیش از ۲۰۰ تن در ناآرامی‌های قزاقستان

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۶, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز به نقل از مقام‌های قزاقستانی گزارش کرده است که در جریان ناآرامی‌ها در آن کشور حدود ۲۲۵ تن کشته شده اند.

مقام‌های قزاقستان می‌گوید که اجساد این افراد که شامل افراد ملکی، رهزنان و ۱۹ سرباز امنیتی می‌باشند به سرد خانه‌های قزاقستان تسلیم داده شده است.

سریک شلابایوف، رییس سارنوالی جرایم قزاقستان، افزود که بیش از ۵۰ هزار نفر در شورش‌ها اشتراک کرده بودند که بیشترین آن به تاریخ پنج جنوری بود؛ زمانی که شورشیان به ساختمان‌های دولتی، موترها، بانک‌ها و مغازه‌ها در چندین شهر بزرگ یورش بردند و آن‌ها را به آتش کشیدند.

این درحالی است که تظاهرات به تاریخ دوم جنوری ۲۰۲۲ در غرب قزاقستان ظاهراً به خاطر افزایش قیمت نفت آغاز شد، اما به سرعت در سراسر آن کشور گسترش یافت؛ اقدامی که به صورت کل،‌ به مثابه نارضایتی مردم از حکومت آن کشور تلقی شده است.

اما قاسم جوماروت توقایوف، رییس جمهور قزاقستان، ادعا کرده است که “راهزن‌ها و تروریست ها” مقصر بی‌ثباتی در آن کشور استند و آنان “به حمایت خارجی” دست به ناآرامی زده اند.

توکایوف حتا به نیروهای امنیتی دستور داده بود که بدون هشدار به معترضان گلوله باری کنند.

بر بنیاد گزارش‌ها در جریان اعتراضات خشونت آمیز مردم بر ضد حکومت قزاقستان، صدها نفر زخمی شده و نیروهای امنیتی آن کشور نزدیک به ۱۲ هزار معترض را دستگیر کردند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

حمله سایبری بر سایت‌های دولتی اوکراین

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۵, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که شماری از سایت‌‌های دولتی اوکراین مورد حمله وسیع سایبری قرار گرفته است.

بر بنیاد گزارش رویترز مقام‌های اوکراین در حال بررسی این حمله بزرگ سایبری استند.

گزارش افزوده که این حمله کار ۷۰ سایت نهادهای دولتی، بشمول نهاد ریاست جمهوری، وزارت‌ خارجه، وزارت دفاع و شورای امنیت ملی این کشور را برای ساعاتی مختل کرد.

رویترز به نقل از مقام‌های امریکایی گزارش کرده که روسیه برای آغاز حمله وسیع نظامی بر اوکراین آماده شده و برای تحقق این هدف، تحرکات و عملیات اطلاعاتی را گسترش داده است.

مقام‌های اوکراینی از متهم کردن روسیه به حمله سایبری خودداری کرده، اما گفته که به یگانه عاملی که می‌توانند شک کنند روسیه است.

این درحالی است که در این اواخر تنش‌ها میان روسیه و  امریکا بر سر موضوع اوکراین داغ شده است، و مقام‌های امریکایی و روسی در این باره دیدار نیز داشته اند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

کوریایی شمالی آزمایش راکتی جدید انجام داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۵, ۱۴۰۰)

مقام‌های کوریایی جنوبی میگوید که کوریایی شمالی روز گذشته (جمعه، ۲۴ جدی) پس از محکوم کردن تحریم‌های امریکا یک راکت جدید آزمایش کرده است.

ستر درستیز کوریایی جنوبی آزمایش این راکت را تایید کرده، اما در این باره جزییات بیشتر نداده است.

نیروهای ساحلی جاپان نیز تایید کرده که کوریایی شمالی روز گذشته یک آزمایش انجام داده است.

این درحالی است که کوریایی شمالی روز گذشته تحریم‌های امریکا را محکوم کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending