Connect with us

اخبار ساحوی

کمپاین جلوگیری از گشت موتر های شیشه سیاه در کابل آغاز شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: دلو ۷, ۱۳۹۱)

پولیس ملی افغانستان پس ازحمله گروهی طالبان بر چندین نهاد دولتی ، گشت موتر های شیشه سیاه دولتی و غیر دولتی را به منظورجلوگیری از حملات و بی نظمی های امنیتی، در پایتخت شهر آغاز کرده است.

به گفته مسوولان پولیس:”این کمپاین با همکاری دیگر نهاد های امنیتی به گونه دایمی ادامه خواهد داشت و در آن تمام موتر ها از وجود شیشه های سیاه پاک کاری خواهند شد”.

داود امین معاون امنیتی فرماندهی امنیه کابل گفت:” به ارتباط اینکه دشمن از این نقطه خالی استفاده کرده نتواند ، پولیس به همکاری نهاد های امنیتی دیگر کمپاین جلوگیری موتر های شیشه سیاه و همچنان افرادی را که با سلاح در داخل شهر کابل گشت میکنند آغاز کرده است”.

با آنکه شماری از کارمندان دولتی داشتن شیشه های سیاه را در موتر هایشان یک نیاز امنیتی میدانند اما معاون امنیتی فرماندهی کابل با تایید این موضوع گفت:” به مقامات دولتی تا مدت زمان کوتاه دیگر نیز اجازه خواهیم داد اما پس از مدتی در صورت نداشتن اسناد قانونی با آنها نیز مطابق قانون بر خورد خواهیم نمود.

در همین حال پولیس مکلف شده است تا کسانی را که با این اقدام نیروهای امنیتی مخالفت میکنند، به لوی څارنوالی معرفی کند.

سید احسان طاهری رییس نظارت و بررسی اداره امور در رابطه به آغاز این کمپاین گفت:” بنا بر فیصله و تصمیم شورای وزیران ، لوی څارنوالی نیز مکلف است تا برای اجرای تعقیب عدلی و باز رسی جدی ، در کنار پولیس مسوولیت بگیرد و این کمپاین را حمایت کند و پیدا کند که کی از قانون سرکشی میکند.

این نوع مانورهای پولیس در داخل شهر بارها و بارها عملی شده است، اما نتیجه آن موقتی بوده، حالا دیده شود که این اقدام اخیر که گفته میشود خیلی جدی است، تا چه زمانی پایدار خواهد ماند موردی است که گذشت زمان به آن جواب خواهد گفت.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

وزارت دفاع گزارش‌ها مبنی بر تلفات غیرنظامیان در حمله هوایی قندز را بررسی می‌کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

وزارت دفاع کشور تایید میکند که نیروهای افغان روز شنبه یک قرارگاه طالبان را در ولسوالی خان آباد ولایت قندز آماج حمله هوایی قرار دادند.

این وزارت گفته است که گزارش ها مبنی بر وارد شدن تلفات به افراد ملکی را نیز بررسی میکند.

وزارت دفاع تاکید کرده است که این حمله بر اساس «دفاع فعال» نیروهای افغان صورت گرفته است.

این وزارت گفته است که در این رویداد ۳۰ طالب مسلح به شمول دو فرمانده شان به نام های قاری عبدلرزاف و مولوی عباس کشته شدند.

همچنان هشت طالب مسلح دیگر به شمول دو فرمانده شان به نام های فیضانی و قاری ابراهیم در این حمله هوایی زخمی شده اند.

این وزارت افزوده است که در این رویداد شمار زیاد از وسایط نقلیه، یک انبار بزرگ مهمات نیز از بین رفته است.

اما گزارش هایی مبنی بر آسیب دیدن افراد ملکی نیز منتشر شده است که وزارت دفاع از بررسی این موضوع خبر داده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

غنی حمله بر معاون شورای ولایتی پکتیا را محکوم کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۹)

ارگ ریاست جمهوری در اعلامیه ای حمله بر ایوب غروال معاون شورای ولایتی پکتیا را که صبح امروز در شهر گردیز در یک سوقصد جان باخت، را شدیدا محکوم کرد.

در اعلامیه ارک آمده است که رییس جمهور غنی یک بار دیگر از طالبان خواست که آتش بس بشری، سرتاسری و دایمی را که همانا خواست مردم، حکومت افغانستان و جامعه جهانی است، بپذیرند.

وی همچنان “به ارگان های مربوطه بخاطر بررسی همه جانبه رویداد و شناسایی و مجازات عاملین آن، هدایت داد و با تاکید گفت که مبارزه نیروهای امنیتی و دفاعی ما در برابر تروریستان و جنایتکاران ادامه خواهد داشت.”

مقام های ولایت پکتیا گفته اند که آقای غروال حوالی ساعت ۵:۳۰ بامداد امروز در شهر گردیز که در حال رفتن به سوی دانشگاه گردیز بود، مورد حمله قرار گرفت.

وی در این رویداد جراحت شدید برداشت که بعدا در بیمارستان جان داد.

حمله بر غروال در ادامه حملات هدفمند بالای چهره های شناخته شده و مقام های حکومتی است.

اوایل این ماه امرالله صالح و معاون اول ریاست جمهوری نیز در کابل مورد سوقصد قرار گرفت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

در حمله طالبان در ننگرهار ۲۰ تن از نیروهای امنیتی جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۷, ۱۳۹۹)

در پی حمله طالبان بالای چند پاسگاه نیروهای امنیتی در ولایت ننگرهار دست کم ۲۰ نفر از نیروهای افغان جان باخته اند.

عطاالله خوگیانی سخنگوی والی ننگرهار به آریانانیوز گفته است که شب گذشته شمار زیاد از جنگجویان طالبان بالای پاسگاه های امنیتی در ولسوالی های خوگیانی، حصارک و شیرزاد حمله کردند که با مقاومت نیروهای افغان مواجه شد.

به گفته آقای خوگیانی در نتیجه درگیری میان دو طرف دست کم ۲۰ تن از نیروهای افغان به شمول ۱۲ سرباز پولیس، سه پولیس محلی و پنج نفر از خیزش های مردمی جان باخته و سی تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای خوگیانی می‌افزاید که به طالبان نیز تلفاتی وارد شده است. به گفته وی در این رویداد دست کم سی جنگجوی طالبان کشته و شمار زیاد دیگر آنان نیز زخمی شده اند.

طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که مذاکرات میان افغان ها برای یافتن راه حل سیاسی برای ختم جنگ افغانستان در دوحه، پایتخت قطر آغاز شده است.

روز سه شنبه نمایندگان حکومت و طالبان اولین نشست رودررو شان را برگزار کردند که روی اصول کار و تقسیم اوقات نسشت های بعدی به توافق رسیدند.

معصوم ستانکزی رییس هیات مذاکره کننده حکومت در این نشست از طالبان خواست که دست از خشونت بردارند.

آقای ستانکزی گفت: “مهم‌ترین اولویت مردم افغانستان توقف خون ریزی در کشور است.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending