Connect with us

رویداد های اخیر

کرکت بورد افغانستان ممنوعیت بازی ریاض حسن را برداشت

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جولای 14, 2020)

 کرکت بورد افغانستان اعلام کرده است که ممنوعیت سه ساله ریاض حسن، بازیکن جوان تیم ملی ۱۹ سالان پس از سپری کردن تقریبا ۱۵ ماه به پایان رسید.

این نهاد گفته است که بر اساس تصمیم کمیته انظباط و دسپلین کرکت افغانستان ریاض حسن میتواند در سایر بازی های رسمی و غیررسمی، با نشان دادن مهارت لازم، اشتراک کند.

ریاض حسن توپزن تیم ملی نزده سالان در جریان مسابقات سه جانبه بین افغانستان، افریقای جنوبی و هندوستان که در هندوستان دایر گردیده بود بعد از تخطی کمیته انظباط به سرنوشت ممنوعیت سه ساله مواجه شده بود.

 

در تصمیم کمیته دسپلین و انظباط  آمده است: “ریاض حسن که نسبت تخطی از دسپلین اداره به سه سال ممنوعیت مواجه شده بود که نامبرده بعد از چند مدت به اداره مراجعه نموده تقاضای ترحم نمود و از کارکرد خود ابراز پشیمانی کرد که در نتیجه بر اساس ماده ۳۰ اصول وظایف کمیته دسپلین، با تاییدی از رئیس اجراییه و منظوری رئیس عمومی مدت ممنوعیت وی به پایان رسید و مدت متباقی وی بخشیده شد.”

قابل یادآوری است که برعلاوه اصول منابع بشری، کریکت بورد افغانستان برای تخطی ها دارای اصول دسپلین و انضباط هم میباشد که در صورت اشتباهات عمدی و غیرعمدی قابل تطبیق میباشد.

در همین حال هیات اداری کرکت افغانستان امروز اعلام کرد که تمام بازیکنان تیم ملی کشور آزمایش کرونا داده اند که “خوشبختانه نتایج همه منفی است.”

 

این نهاد در تویتی گفته است: “بازیکنان پس از اتمام اردوگاه تمرینی که اخیرا به پایان رسیده است، به عنوان یک اقدام احتیاطی دیگر برای مبارزه با شیوع ویروس کرونا، مورد آزمایش قرار گرفتند.

 

رویداد های اخیر

محب: برای وادار کردن طالبان به صلح، باید از هر اهرم فشاری استفاده شود

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 18, 2021)

شورای امنیت ملی کشور میگوید که روز گذشته (دوشنبه، ۲۷ ثور) حمدالله محب ، مشارو این شورا با وانگ یی، وزیر امور خارجه چین، در باره روند صلح و تهدیدهای مشترک هراس افگنان صحبت تلیفونی کرده است.

شورای امنیت میگوید که محب خواهان وضح تحریم‌های سازمان ملل بر طالبان شده تا این گروه به صلح تن دهد.

محب در این باره گفته “افغانستان باور دارد که از همه اهرم‌های فشار برای مجبورسازی طالبان به صلح به صورت جدی باید استفاده شود، از جمله در وضع تحریم‌های سازمان ملل علیه طالبان و دیگر تلاش‌ها که توانایی‌های منحصر به فرد چین می‌تواند مفید باشد.”

شورای امنیت میگوید که در این گفتگو وزیر خارجه چین گفته که توافق سیاسی یگانه راه حل مناسب برای ختم جنگ در افغانستان است.

وزیر خارجه چین گفته که “کشورش از صلح در افغانستان حمایت كامل می‌کند. او هم‌چنان اضافه کرد که چین خواهان افغانستان مستقل، با اقتدار و یک‌پارچه است و گفت كه توافق سیاسی، تنها راه حل مناسب جنگ در افغانستان است.”

در این گفتگو وانگ یی همچنان گفته تلاش‌ها برای تامین صلح در افغانستان را افزایش خواهند داد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

درگیری‌ها میان نیروهای افغان و طالبان شدت یافته است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 18, 2021)

مقام‌ها میگویند که در ۲۴ ساعت گذشته درگیری‌ها میان نیروهای دولتی و طالبان در چندین ولایات کشور بشمول بغلان، هلمند وهرات شدت یافته است.

مقام‌های محلی بغلان میگوید که بامداد امروز (سه شنبه، ۲۸ ثور) طالبان از چهار استقامت بر شهر جدید ولسوالی بغلان مرکزی حملات تهاجمی شان را از سرگرفته اند.

مقام‌های محلی می افزایند که با کشته شدن ۲۵ طالب بشمول یک سرگروه آنان حملات تهاجمی شان به عقب زده شده اند.

نیروهای امنیتی و دفاعی کشور میگوید که از چند روز بدینسو مصروف عملیات تصفیوی در ولسوالی بغلان مرکزی استند.

فرماندهان نظامی بغلان میگویند که طالبان از خانه‌های مردم همچون سپر جنگی کار می گیرند و جاده‌ها را نیز ماین گذاری کرده اند.

از سوی هم طالبان گفته که در پی حملات هوایی نیروهای دولتی بر مراکز صحی در شهر قدیم ولسوالی بغلان مرکزی، یک بیمار کشته شده و بشمول دو پزشک ۸ تن از افراد ملکی زخم برداشته اند.

ریاست صحت عامه بغلان هرچند پیش از این گفته بود که مراکز صحی آنان در ساحات ناامن مسدود است اما در تازه ترین مورد، زخمی شدن یک پزشک را در نتیجه حملات هوایی نظامیان تایید کرده است.

نیروهای امنیتی در بغلان در این مورد چیزی نمی گویند.

در همین حال، وحید قتالی، والی هرات، می گوید که طالبان بر ولسوالی اوبه این ولایت حمله کردند که در پی آن سه طالب بشمول یک فرمانده شان کشته شدند.

قتالی گفته که طالبان مسلح یک پل را نیز در این ولسوالی تخریب کرده است.

والی هرات می افزاید که در بندر تورغندی نیز نیروهای امنیتی با کمین طالبان مواجه شدند که در پی آن یک افسر پولیس جان باخته است.

از سوی دیگر، زلمی کریمی، سخنگوی والی غور، میگوید که بامداد امروز یک تانک نیروهای امنیتی در جنوب شهر فیروز کوه با ماین کنار جاده برخورد کرده که در پی آن حمیدالله، آمر حوزه دوم این شهر با یک سرباز اش جان باخته و چهار تن دیگر دیگر زخم برداشته اند.

با این همه وزارت دفاع میگوید که یک تجمع طالبان را در شهر لشکرگاه ولایت هلمند هدف حملات هوایی قرار داده که در نتیجه آن ۱۴ طالب کشته شده و مقداری از سلاح و مهمات شان تخریب شده است.

این وزارت می افزاید که در یک حمله هوایی دیگر در ولسوالی نهر سراج این ولایت ۹ طالب بشمول مولوی رحمت الله، مشهور به الغازی، مسوول حملات و اخاذی طالبان را کشته اند.

این وزارت افزوده که الغازی “مسوول طراحی حملات موتر بم بالای نیرو های امنیتی در شاهراه ۶۰۱ بوده و در دو ماه گذشته ۴ حمله موتر بم را در این شاهراه و شاهراه نمبر یک ولسوالی یاد شده، انجام داده است.”

وزارت دفاع همچنان گفته که روز گذشته در اثر ضربات هوایی نیروهای افغان ۱۹ طالب بشمول سه شهروند پاکستانی در ساحه خواجه ناموسی ولسوالی  پشتون کوت ولایت فاریاب کشته شده اند.

این وزارت میگوید که چهار عضو برجسته طالبان نیز در میان کشته شدگان است.

در کنار این درگیری‌ها میان دو طرف در ولایات لغمان، لوگر و ننگرهار نیز گزارش شده که در نتیجه آن چندین تن کشته شده اند.

این درحالی است که روز گذشته جنرال سکات میلر، فرمانده نیروهای امریکایی در افغانستان گفته بود که احتمال افزایش خشونت‌ها توسط طالبان وجود دارد.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

غنی: اگر طالبان به صلح تن ندهند در میدان جنگ تصمیم خواهیم گرفت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 18, 2021)

رییس جمهور غنی  روز گذشته ( دوشنبه، ۲۷ ثور) گفت که اگر طالبان صلح میخواهد؛ باید صلحی به میان آید که در آن تمام دستاوردهای دو دهه گذشته و حقوق شهروندان به ویژه زنان در احترام شود.

 غنی گفت که اگر طالبان تلاش کند که از راه خشونت قدرت را به دست بگیرند و نظام دیکتاتوری را بر مردم تحمیل کنند؛ در آن صورت تصمیم نهایی در میدان نبرد گرفته خواهد شد.

غنی افزود که در صورت خروج نیروهای امریکایی از افغانستان نیروهای امنیتی توانایی دفاع از کشور را دارند.

او در این باره گفته است که ” ما برای ماه‌ها آماده استیم.”

غنی افزوده است: ” جنگ ساده خواهد شد، زیرا همه توطیه ‌های آنان و خواست بین المللی برای ماندن دایمی در افغانستان به پایان رسیده است، ما ضرورت داریم تا یکجا کار کنیم.”

غنی گفته که کشورهای منطقه برای خروج سربازان امریکایی از افغانستان خوش استند.

او افزود:” با وجودیکه طالبان برای دست آوردن قلمرو در ولایات تلاش میکند، اما ما باید برای یک ستراتیژی امنیتی دسته جمعی دور هم جمع شویم.”

رییس جمهور گفته که طالبان “حمله‌های پراگنده راه اندازی میکنند و یک نیروی مخرب است.”

او در این باره گفت:” ارغنداب یگانه ولسوالی در کندهار بود که آنها میخواست تحت تصرف خود در آورند، اکنون مردم از آنها نفرت دارند.”

رییس جمهور غنی در باره گفتگوهای صلح گفته است که طالبان سیستم سیاسی متکی به انتخابات را باید بپذیرد.

او در این باره گفت:” این یک مساله اساسی است، چیزی‌های دیگر قابل مذاکره و بحث است. اما اگر این مساله اساسی پذیرفته نشود، دست آوردهای ۲۰ سال گذشته، حقوق زنان، جوانان، اقلیت‌ها و همه زیر سوال میروند.”

رییس جمهوری گفته در صورت ادامه جنگ از قدرت کنار نخواهد رفت.

او در این مورد گفت:” اگر جنگ باشد، من یک سر قوماندان اعلی استم، من مردم خود را ترک نخواهم  کرد، من نیروهای خود را ترک نخواهم کرد، من آماده استم تا برای کشور خود جان دهم، من علاقه ای به قدرت ندارم، من به قانون پایبندم، جامعه افغان نظم میخواهد.”

رییس جمهوری همچنان گفته است که تهدیدات هراس افگنی از بین نرفته، بلکه تغییر کرده است.

او گفته شبکه‌های هراس افگن تنها از منطقه نیست، بلکه زنان و کودکان داعش که در افغانستان بازداشت شدند از ۱۶ کشور مختلف استند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است