Connect with us

ورزش

کرکت بورد افغانستان: در مسیر درستی در حرکت ایم

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۹, ۱۴۰۰)

فرهان یوسفزی، رییس عمومی اداره کرکت بورد افغانستان، گفته با وجود چالش‌ها در پی شیوع ویروس کرونا این بورد در مسیر درست قرار دارد.

یوسفزی که در یک نشست خبری در کابل سخنرانی میکرد در باره دستآوردهای این نهاد به رسانه معلومات داد.

وی افزود: “بیشتر شدن هماهنگی بین بازیکنان، تقویت ساختار کرکت داخلی، عملکرد قابل توجه بازیکنان افغان در لیگ‎های خصوصی جهان، موضع گیری قوی ضد فساد، مشخص شدن زمین برای ورزشگاه جدید کابل، توافق با شورای کرکت شارجه” از دست آوردهای این نهاد است.

یوسفزی تاکید کرد که شورای بین المللی کرکت برای تقویه استقلال مالی کرکت بورد کشور، کمک‌های مالی اش  را تا ۶۰ درصد افزایش داده است.

آقای یوسفزی گفته که دور دوم لیگ برتر کرکت افغانستان در ماه فبروری ۲۰۲۲ میلادی برگزار خواهد شد.

یوسفزی افزود: “ما قصد داشتیم فصل هشتم لیگ کرکت «شپگیزه» را در ماه جولای برگزار کنیم. اما این فصل لیگ شپگیزه به دلیل موج سوم ویروس کرونا الی اواخر همین سال به تعویق افتید.”

رییس کرکت بورد میگوید که تمرکز افغانستان روی آماده سازی تیم ملی برای مسابقات سوپرلیگ شورای بین المللی کرکت در برابر پاکستان و همچنین برای جام جهانی مسابقات بیست آوره در اواخر سال است.

یوسفزی گفته است که در هماهنگی با سفارت افغانستان در کلمبو مذاکرات برای سازماندهی بازی‌ها با سریلانکا نیز جریان دارد.

ورزش

تیم کرکت افغانستان برای دومین بار پی‌هم نیدرلند را شکست داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۴, ۱۴۰۰)

تیم ملی افغانستان در سلسله بازی‌های یک روزه بین‌المللی برای دومین بار پی‌هم تیم نیدرلند را با شکست مواجه کرد و توانست این سلسله بازی‌ها را با برتری ۰-۲ به نام خود کند.

تیم ملی افغانستان قرعه این بازی را برد و نخست به توپ‌زنی آغاز کرد که با بهترین درخشش رحمن‌الله گربز توانست در ۵۰ آور تعین شده با ازدست دادن ۶ بازیکن ۲۳۷ دوش انجام دهد.

رحمن‌الله گربز ۱۰۳ دوش، حشمت‌الله شهیدی ۵۴ دوش و رحمت شاه زرمتی ۳۵ دوش به سود تیم ملی افغانستان انجام دادند.

از سوی دیگر برای نیدرلند ویویان کینگما و پهلیپ بویسون هرکدام دو بازیکن، کولین اکرمن و ریان کلین هرکدام یک بازیکن به سود تیم بدست آوردند.

بازیکنان تیم نیدرلند در نوبت توپ‌زنی خود نتوانستند در مقابل توپ اندازان تیم ملی افغانستان مقاومت کنند که در ۴۷.۲ آور با ازدست دادن تمامی بازیکنان تنها ۱۸۹ دوش انجام دادند و بازی را با تفاوت ۴۸ دوش به افغانستان واگذار نمودند.

ادوردز ۸۶ دوش، باس دیلیدی ۳۴ دوش و پیتر سیلر ۱۲ دوش به سود تیم نیدرلند انجام دادند، در حالی که مجیب الرحمن چهار بازیکن، فرید احمد ملک دو بازیکن، یمین احمدزی و راشد خان هرکدام یک بازیکن را از میدان حذف نمودند.

در پایان بازی رحمن‌الله گربز جایزه بهترین بازیکن این بازی را بدست آورد.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

برگزاری رقابت‌ها میان ورزشکاران مبارزات آزاد افغان و پاکستانی در خوست

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۳, ۱۴۰۰)

رقابت دو روزه مبارزات آزاد بین ورزشکاران افغان و پاکستانی در ولایت خوست آغاز شده است.

برگزارکننده‌گان این مسابقات می‌گویند که هدف آنها این است که به جهانیان نشان بدهند که افغانستان امن است و زندگی ادامه دارد.

نعمت‌الله همت، رییس سازمان کی.اف.ان – خوست، در این باره گفت:” این بازی‌ها را میان افغانستان و پاکستان راه اندازی کردیم. ۱۴ فایتر از پاکستان است و ۱۴ فایتر افغان و قوی داریم. ما این سلسله را راه اندازی کردیم تا روابط  دو کشور خوب شود و به جهان نشان دهیم که افغانستان امن است و بازیکنان دیگر کشورها نیز آمده میتواند.”

ورزشکارانی پاکستانی از این بازی در افغانستان خوشحال استند و می‌افزایند که آنها نیز مشتاق برگزاری مسابقات مشابه در پاکستان است.

بسم‌الله، ورزشکار پاکستان در این باره گفت:” از کچلاغ کویته آمدیم، بسیار خوش استیم، مردم به ما محبت دادند. بازی خوب برگزار شده. ما میخواهیم بازیکنان افغان به پاکستان بیایند تا در آنجا همچو بازی راه اندازی کنیم. از محبت مردم تشکر.”

عبدالرحمان، ورزشکار دیگر پاکستان افزود:” بازی‌های خوب برگزار شد، ما خوش استیم که افغانستان آمدیم. این جا بازیکنان خوب وجود دارد، به ظرفیت آنان باید توجه شود، ما میخواهیم که آن پاکستان بیایند و آنجا یک تورنمنت راه اندازی کنیم.”

درهمین حال، ورزشکاران مبارزات آزاد افغانستان می‌گویند که دولت و تاجران هیچ کمکی دراین قسمت به آنها نکرده اند.

آنان می‌افزایند که ورزشکاران با استعدادی در میان آنان است ولی به دلیل مشکلات اقتصادی نمی‌توانند به خارج از کشور برای شرکت در مسابقه‌ها بروند.

شیرشاه، ورزشکار افغان در این باره گفت:” در بخش ورزش هیچ توجه نشده است، نه تاجران کمک کرده و نه حکومت. ما بازیکنان قوی داریم که در خارج بازی کند، اما بنابر مشکلات اقتصادی نمی توانند در مسابقات خارجی شرکت کنند.”

این ورزشکاران رشته‌های رزمی می‌گویند که در صورت فراهم شدن امکانات، نه تنها دستاوردهای خوبی در کشور خواهند داشت، بلکه در بازی‌های بین المللی برای افغانستان افتخاراتی کسب خواهند کرد.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

تیم کرکت زیر۱۹سال افغانستان با تفاوت ۱۰۹ دوش زیمبابوه را شکست داد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۳, ۱۴۰۰)

بورد کرکت افغانستان می‌گوید که تیم ملی کرکت زیر ۱۹ سال افغانستان با شکست دادن تیم ملی کرکت زیمبابوه به مسابقات یک هشتم نهایی جام جهانی ویست‌اندیز راه پیدا کردند.

بازیکنان افغانستان و زیمبابوه در فرجامین دیدار مرحله‌ گروهی رقابت‌های جام جهانی ویست‌اندیز، شام روز گذشته (شنبه ۲دلو) به مصاف هم رفتند که بازیکنان کشور نخست به توپ‌زنی پرداختند.

دراین دیدار ملی پوشان زیر ۱۹ سال با از دست دادن ۶ بازیکن در پنجاه‌آور بازی، ۲۶۲ دوش برای تیم کرکت زیمبابوه هدف تعیین کردند.

بازیکنان زیمبابوه با کسب ۱۵۲ دوش و با از دست دادن تمامی بازیکنان‌اش، هدف داده شده‌ ملی پوشان کشو را تکمیل نتوانستند و با تفاوت ۱۰۹ دوش در برابر تیم کرکت افغانستان تن به شکست دادند.

این درحالی است که بازیکنان زیر ۱۹ سال افغانستان در مرحله‌ گروهی مسابقات جام جهانی ویست‌اندیز، سه بازی را در برابر تیم‌های پاپوآگینه نو، پاکستان و زیمبابوه بازی کردند که با کسب دو پیروزی در برابر تیم‌های زیمبابوه و پاپوآگینه نو و یک شکست در برابر تیم کرکت پاکستان به مرحله‌ یک هشتم نهایی رقابت‌های جام جهانی ویست‌اندیز راه یافته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending