Connect with us

کوید۱۹

کرونا در هند ۱۸ میلیون را مبتلا و جان ۲۰۱ هزار را گرفت

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۹, ۱۴۰۰)

هند شمار مبتلایان جدید ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته را ۳۶۰ هزار تن اعلام کرد. آمار فوتی‌های کرونا در این کشور به سه هزار و ۳۰۰ مورد رسید. در مجموع ۲۰۰ هزار تن در هند جان خود را بر اثر ابتلا به کرونا از دست دادند.

در ۱۰ روز گذشته شمار تازه مبتلایان به کووید -۱۹ در هند به شدت افزایش یافته است. روزانه بیش از ۳۳۰ هزار مورد ابتلای جدید در هند به ثبت می‌رسد و نشانی از کاهش شمار بیماران کرونایی دیده نمی‌شود.

دانشگاه جانز هاپکینز در تازه‌ترین گزارش خود در روز چهارشنبه ۲۸ آوریل (۸ اردیبهشت) موارد جدید ابتلا به کرونا در هند را در ظرف شبانه روز گذشته ۳۶۰ هزار و ۹۶۰ مورد اعلام کرد.

طبق داده‌های دانشگاه جانز هاپکینز در یک شبانه روز گذشته سه هزار و ۲۹۳ مورد فوتی مرتبط با کرونا در هند به ثبت رسیده که تا کنون بالاترین رقم فوتی‌های کرونا در این کشور بوده است.

سازمان کمک‌های امدادی وابسته به کلیسای انجیلی می‌گوید اخباری که از بیمارستان‌های هند می‌رسد تکان‌دهنده هستند. به گفته‌ی این سازمان جامعه جهانی باید به طور مشترک تمام توان خود را برای جلوگیری از مرگ ده‌ها هزار نفر در هند بکار گیرد.

میلیون‌ها نفر در هند در محله های فقیرنشین زندگی می‌کنند و دسترسی به سیستم بهداشتی ندارند. سیستم درمانی هند از کار افتاده و اکسیژن، تخت و دارو نیز موجود نیست.

این در حالی است که هند بزرگترین تولید‌کننده واکسن در جهان است اما این کشور تا کنون موفق به واکسیناسیون دو درصد از جمعیت یک میلیارد و ۴۰۰ میلیونی خود نشده است.

کوید۱۹

بریتانیا ۳۱هزارو ۳۴۸رویداد مثبت ویروس کرونا را ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۴, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که روز گذشته (شنبه،۳ میزان) ۳۱هزارو ۳۴۸ رویداد مثبت ویروس کرونا در سراسر بریتانیا ثبت شده است.

این گزارش افزوده که در ۲۸ روز گذشته بیشتر از ۱۲۲ تن مبتلا به این ویروس جان باخته اند.

این درحالی است که بر اساس اعلام سازمان بهداشت جهانی، مجموع کل موارد جهانی کرونا به بیش از ۲۲۶.۸ میلیون نفر افزایش یافته است و شمار جان باخته‌گان نیز به ۴.۶۶ میلیون نفر رسیده است.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

کرونا یک شهر در شمال شرق چین را به حالت نیمه قرنطین درآورد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۴۰۰)

در پی ثبت نخستین مورد ابتلا به ویروس کرونا در شهر هاربین چین از اوایل سال جاری تا کنون، مقام های چین این شهر را نیمه قرنطین کردند.

کمیسیون ملی صحت چین امرروز(چهارشنبه، ۳۱ سنبله) گفت سه مورد از هر ۱۶ مورد ابتلا به کرونا، در شهر هاربین، مرکز ولایت هیلونگ جیانگ ثبت شده است.

مقام های این شهر ۱۰ میلیونی اعلام کرده اند که دور اول آزمایش کرونا را در سطح شهر به اتمام میرساند. این مقام ها از مردم خواسته اند که تا اعلام نتایج آزمایش از خارج از خانه خود داری کنند.

این شهر پیش از این نیز به شهروندانش گفته بود که از سفر های بی مورد خودداری کنند. کسانی که شهر را ترک میکنند، باید ۴۸ ساعت پیش از عزیمت آزمایش کرونا بدهند.

تلویزیون دولتی روز سه شنبه گزارش داد که سینما، سالن های بدنسازی و سالن های ماه جونگ نیز تعطیل شده و به مکان های گردشگری نیز دستور داده شده است که تردد بازدید کنندگان را در نصف کاهش دهند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

تست کرونای وزیر صحت برازیل در مجمع عمومی سازمان ملل مثبت شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۴۰۰)

به نقل از خبرگزاری رویترز، تست کرونای مارسلو کوئیروگا، وزیر صحت برازیل درحالیکه در مجمع عمومی سازمان ملل حضور دارد، مثبت اعلام شد.

مثبت بودن تست کرونای این سیاستمدار برازیلی درست بعد از شرکت او در جلسه مجمع عمومی سازمان ملل متحد همراه با جیر بولسنارو، رییس‌جمهور برازیل، اعلام شد.

کوئیروگا هر دو دوز واکسن کرونا را دریافت کرده و دومین شخصیت سیاسی از برازیل است که تست کرونای او در نیویورک مثبت اعلام می‌شود.

به اساس گزارش رویترز ترس آن می‌رود تعداد بیشتری از سیاستمداران کشورهای دیگر که در جلسه روز سه‌شنبه (۳۰سنبله) حضور داشتند، از طریق کوئیروگا به کرونا مبتلا شده باشند.

بنا بر اعلام دولت برازیل، حال مارسلو کوئیروگا خوب است و دوران قرنطینه را در نیویورک سپری خواهد کرد.

او نخستین دوز واکسن کرونای خود را در ماه جنوری دریافت کرده بود.

گفته می‌شود تست کرونای سایر اعضای تیم اعزامی برازیل به نیویورک منفی است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است