Connect with us

کوید۱۹

کرونا در جاپان؛ دو نفر پس از دریافت واکسین مدرنا جان باختند

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سنبله ۶, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز به نقل از وزارت صحت عامه جاپان گزارش کرده است که دو تن پس از دریافت واکسین مدرنا کرونا در جاپان جان باختند.

وزارت صحت عامه جاپان در یک اعلامیه گفته که دو شهروند آن کشور که عمرهای شان از ۳۰ سال بالا بودند، پس از دریافت دوز دوم ویروس کرونا جان باختند.

این درحالی است که جاپان در این اواخر پس از گزارش کمپنی داروسازی تاکدا در باره آلودگی واکسین مدرنا تطبیق این واکسین را متوقف کرد.

شرکت داروسازی تاکدا و کمپنی مدرنا در یک اعلامیه گفته” در این وقت ما شواهدی را نمی‌بینیم که مرگ اینها  از اثر واکسین مدرنا کرونا شده باشد. این مهم است که تحقیقات رسمی در این باره صورت گیرد.”

این درحالی است که ۱۲۴ میلیون تن در سراسر جاپان واکسین کرونا را دریافت کرده است.

کوید۱۹

تاکید سازمان جهانی صحت بر لزوم آمادگی کشورها برای افزایش احتمالی ویروس جدید کرونا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۱۲, ۱۴۰۰)

سازمان جهانی صحت امروز (جمعه ۱۲ قوس) گفته است که سیاست بستن مرزها و ممنوعیت‌ سفر تنها می‌‌تواند شیوع سویه جدید کووید را به تاخیر بیاندازد، اما نمی‌تواند از ورود آن به کشورهای بیشتری جلوگیری کند.

تاکشی کاسایی، مدیر غرب اقیانوس آرام سازمان جهانی صحت در مانیل با یادآوری جنبه‌های ناشناخته سویه اومیکرون، بهترین شیوه مقابله با آن را همان شیوه مقابله با سویه دلتا دانست و بر لزوم آمادگی همه کشورها برای افزایش احتمالی موارد ابتلا تاکید کرد.

واکسیناسیون کامل، رعایت فاصله گذاری اجتماعی و استفاده از ماسک همچنان بهترین استراتژی ممکن در مهار موج جدید کووید و سویه جدید آن بشمار می رود.

عدم قطعیت در مورد ویژگی‌های سویه جدید، به ویژه کارایی واکسین‌های فعلی در مهار آن و همچنین میزان سرایت و شدت آن، زمامداران بسیاری از کشورهای دنیا را در اتخاذ سیاست‌های سختگیرانه آنهم در آستانه جشن‌های سال نوی میلادی، بر سر دو راهی قرار داده است.

آقای کاسایی با تاکید بر اینکه دلیل طبقه بندی اومیکرون به عنوان یک سویه نگران کننده تنها اطلاعات و برآوردهای اولیه نسبت به تعداد جهش‌ها و احتمال سرایت بالای آن بوده گفت که رسیدن به قطعیت نیازمند آزمایشات و مشاهدات بیشتری است.

طبق گزارش دفتر منطقه‌ای سازمان جهانی صحت در غرب آسیا اقیانوسیه تاکنون موارد ابتلا در آسترالیا، جاپان، کوریایی جنوبی و هانگ کانگ تایید شده و گزارش‌های ۲۴ ساعت گذشته هم از مشاهده اولین موارد ابتلا در سنگاپور، مالیزیا و هند حکایت دارند.

تاکشی کاسایی در بخش دیگری از سخنانش تاکید کرد که صعود دوباره موارد ابتلا در آینده:”مایه شگفتی نخواهد بود و هر چه انتقال این ویروس ادامه پیدا کند طبیعتا میزان جهش‌های آن افزایش می‌یابد و بنابراین لازم است که جانب احتیاط را رعایت کنیم و با مدیریت صحیح و تطبیق خود با واقعیت موجود از اثرات مخرب این ویروس بر حوزه‌های سلامت، اقتصاد و اجتماع بکاهیم.”

روزهای کریسمس و محیط‌های پرازدحام روزهای پایانی سال میلادی از مواردی هستند که به زعم سازمان جهانی صحت می‌توانند در کنار سرمای زمستان و بیماری‌های فصلی نظیر آنفلوآنزا بر شدت نگرانی‌ها بی‌فزایند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

شیوع اومیکرون؛ امریکا ورود مسافران از آفریقای جنوبی را ممنوع کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۰)

در پی شیوع نوع جهش یافته ویروس کرونا «اومیکرون» مقام‌های صحت امریکا ورود مسافران از آفریقای جنوبی به امریکا را از امروز ممنوع کرده اند.

این مقام ها گفته اند که با ممنوعیت سفر از آفریقای جنوبی، برای ارزیابی چگونگی مبارزه با سویه جدید کرونا زمان می‌خرند.

اومیکرون بار اول در آفریقای جنوبی ثبت شد و به سرعت در حال گسترش در جهان است.

مقام های صحت امریکا گفته اند: “قطعا (ویروس) اینجا رسیده است، ما در حال ارزیابی تعداد واقعات که با پروازها که در آخر هفته به اینجا رسیده اند، استیم.”

اسکات گوتلیب، کمیشنر پیشین سازمان غذا و دارو امریکا، روز گذشته در برنامه «Face The Nation» شبکه سی‌بی‌اس گفته که اگر چه اطلاعات زیادی درباره این سویه کرونا وجود ندارد، اما واکسیناسیون همچنان حیاتی است.

گوتلیب گفته است: “اگر با افرادی در بخش واکسین کار میکنند صحبت کنید، آنان اطمینان زیادی دارند که یک دوز واکسین تقویتی، یعنی سه دوز کامل واکسین، نسبتا در برابر این نوع جدید محافظت می کند.”

این در حالی است که تا هنوز سی درصد از شهروندان امریکایی واکسین نشده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سویه جدید کرونا؛ دو مورد ابتلا به اومیکرون در آسترالیا ثبت شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۷, ۱۴۰۰)

آسترالیا دو مورد ابتلا به نوع جهش یافته ویروس کرونا «اومیکرون» را امروز ثبت کرد.

این در حالی است که شیوع این نوع کرونا در سراسر جهان در حال گسترش است.

مقام های صحت آسترالیا گفته اند که دو مسافر که به تازگی از آفریقای جنوبی به این کشور آمده اند، به این نوع ویروس مبتلا بوده اند.

به گفته آنان هر دو مسافر واکسین ضد کرونا دریافت کرده و در قرنطینه به سر می برند.

مقام ها افزوده اند که ۱۲ مسافر دیگر آفریقای جنوبی نیز به ۱۴ روز قرنطینه هوتل برده شده اند.

اومیکرون بار اول در آفریقای جنوبی کشف شد و گفته میشود که مهار این نوع کرونا دشوار است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است