Connect with us

رویداد های اخیر

کرزی: روند صلح باید به رهبری و مالکیت افغان‌ها باشد

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۸)

حامد کرزی، رئیس جمهور پیشین کشور، در سخنرانی اش در هشتمین مجمع صلح که شهر پکن کشور چین برگزار شده بود، گفته است که روند صلح افغانستان باید به مدیریت و مالکیت افغان‌ها به پیش برده شود.

آقای کرزی، در این نشست اظهار داشته است: “قراری‌که گفت‌وگوهای صلح میان طالبان و امریکا وارد هفتمین دور خود شده است، شفافیت در این گفت‌وگوها می‌تواند باعث پیش‌رفت آن شود.”

در همین حال، آقای کرزی افزوده است که طالبان و امریکا در این گفت‌وگوها پیشرفت‌های داشته اند، و من امیدوار استم که نتیجه این گفت‌وگوها منجر به صلح و ثبات دایمی در افغانستان شود.

از سویی، هم زلمی خلیل‌زاد، فرستاده ویژه امریکا برای روند صلح افغانستان در ادامه هفتمین دور گفت‌وگوهای صلح امریکا و طالبان گفته است که این دور گفت‌گوها پیش رفت‌های قابل ملاحظه ای داشته است، آقای خلیل‌زاد، اظهار داشته است که افغان‌ها نسبت به هر وقت دیگر به صلح نزدیک شده اند.

گفت‌وگوهای طالبان و امریکا به منظور تامین صلح دایمی و رسیدن به یک توافق‌نامه، روی تضمین‌های ضد هراس افگنی از سوی طالبان، و خروج نیروهای خارجی از افغانستان تاحال به پیش رفته است.

از سویی هم، آقای کرزی از تلاش‌ها برای آوردن صلح و نشست میان‌افغانی دوحه استقبال کرده است.

آقای کرزی گفته است که از این پیش نیز گفت‌وگوهای میان حکومت و  طالبان به اشکال دیگری صورت گرفته است، آقای کرزی افزوده است که البته چیزی‌که ضرورت است در نهایت آغاز گفت‌وگوهای مستقیم میان حکومت و طالبان می‌باشد.

در مورد نقش طالبان در آینده افغانستان، آقای کرزی گفته است که ایالات متحده برای خروج از افغانستان آماده می‌شود، ما خواهان راه‌کاری استیم که بتواند برای طالبان اجازه دهد که در آینده سیاسی افغانستان دخیل باشند.

آقای کرزی گفته است که این یک توافق با طالبان خواهد بود نه تسلمی به آنان، وی افزوده است که باید طالبان دوباره وارد سیاست افغانستان با تمام افغان‌ها شوند، و این چیزی است که ما باید از آن مطمئن شویم.

هشتمین مجمع جهانی صلح، به تاریخ ۸ و ۹ ماه جولای سال روان میلادی، در شهر پکن چین با همکاری دانشگاه تسینگهوا و موسسه امور خارجه چین برگزار شد، این نشست یک سمینار غیر حکومتی است که روی موضوعات امنیتی بین‌المللی تمرکز دارد.

جهان

تویتر ویدیوی ترامپ مبنی بر تکریم نمودن فلوید را حذف کرد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

تویتر ویدیوی ادای احترام دونالد ترامپ به جورج فلوید را از شبکه حذف نمود.

به اساس گزارشهای رسانه های غربی، تویتر بعد از دریافت شکایت بخاطر قوانین کپی رایت، ویدئوی ادای احترام دونالد ترامپ به جورج فلوید را از شبکه حذف نموده است.

یک نماینده توییتر گفته است: “ما به شکایات معتبر برای حفظ حق کپی رایت که توسط مالک و ناشر یا نمایندگان مجاز آنها ارسال شده باشد، پاسخ می دهیم و رسیدگی میکنیم.”

گفته می شود این کلیپ متشکل از عکس ها و فلم های معترضان و مواردی از خشونت ها در پی مرگ جورج فلوید، با صدای ترامپ در پس منظر ساخته شده است.

این ویدیوی سه دقیقه و ۴۵ ثانیه ای هنوز در یوتیوب با بیش از ۶۰ هزار مشاهده و ۱۳ هزار لایک وجود دارد که به تاریخ ۳ جون توسط تیم ترامپ توییت شده بود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

ویروس کرونا در افغانستان؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۹ نفر جان باختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

وزارت صحت عامه کشور از جان باختن ۹ نفر در اثر ویروس کرونا خبر می‌دهد.

این وزارت با نشر اعلامیه ای میگوید که سه نفر در بلخ، دو دو تن دیگر در ولایت های هرات، سمنگان و قندز در جریان ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند.

بر اساس این اعلامیه، در ۲۴ ساعت گذشته ۹۱۵ مورد جدید ویروس کرونا در کشور به ثبت رسیده است.

در اعلامیه آمده است که آزمایش ۴۲۳ نفر در کابل، ۲۰۱ تن در هرات، ۱۱۶ نفر در بلخ، ۲۹ تن در قندز، ۲۳ تن در کنر، ۲۱ نفر در قندهار، ۲۱ تن در فراه، ۲۱ تن در سرپل، ۲۰ تن در هلمند، ۱۵ تن در سمنگان، ۱۱ نفر در پکتیا، ۷ تن در ننگرهار، ۴ تن در میدان وردک و سه نفر دیگر در لغمان، مثبت بوده است.

با این حساب شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۸۹۶۹ نفر رسیده است.

در همین حال وزارت صحت میگوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۱۷۸ نفر پس از بهبود از بیمارستان‌های کشور مرخص شده اند.

بر اسا آمارها تا هنوز ۳۰۹ نفر در اثر ویروس کرونا در کشور جان باخته و ۱۷۶۳ تن دیگر نیز درمان شده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

فیسبوک رسانه های تحت کنترول حکومت‌ها را علامت گذاری می‌کند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است که رسانه‌های تحت کنترول حکومت ها را علامت گذاری می‌کند.

این غول رسانه‌ی اجتماعی صفحه‌های مانند سپوتنیک روسیه، پرس تی وی ایران و خبرگزاری سیهنوا چین علامه گزاری میکند. به گفته فیسبوگ هدف از این کار این است که مردم بدانند که این رسانه ها از سوی حکومتی کنترول میشود.

فیسوک روز گذشته در اعلامیه ای گفت که در تابستان امسال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور هرگونه تبلیغات از این رسانه‌هایی در امریکا، را مسدود خواهد شد.

در اعلامیه فیسبوک آمده است: ” ما شفافیت بیشتری را برای این ناشران فراهم می کنیم زیرا آنها تاثیر یک سازمان رسانه ای اهداف استراتژیک یک دولت را دنبال میکنند، و ما معتقدیم مردم باید بدانند آیا خبرهایی که آنها می خوانند ممکن است تحت تاثیر دولتی باشد.”

این نهاد گفته است که رسانه‌های غیر وابسته به حکومت ها علامه گذاری نخواهد شد.

فیسبوک گفته است که این تصمیم را از بهر جلوگیری از مداخله کشورهای خارجی در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا گرفته است.

این در حالی است که اخیرا این شرکت به دلیل عدم افزودن برچسب هشدار به اظهارات دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا در رابطه با خشونت های جاری در سراسر این کشور، با واکنش شدید کارکنان خود مواجه شده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending