Connect with us

اخبار ویژه

چراغ سبز امارات متحده عربی برای میزبانی از مسابقات ۲۰۲۰ لیگ برتر کرکت هند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۳, ۱۳۹۹)

لیگ برتر کرکت هندوستان «IPL» در ماه سپتامبر دوباره برگزار میشود.

شورای رهبری این لیگ روز گذشته در یک کنفرانس ویدیویی این موضوع را تایید کرد.

لیگ برتر کرکت هند امسال در هندوستان نه بلکه در شهر های دبی، شارجه و ابوظبی امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.

شورای رهبری لیگ هند گفته است که باید تایید نهایی برای برگزاری مسابقات را از حکومت این کشور بگیرند.

این مسابقات در ۱۹ام سپتامبر آغاز و در ۱۰ام نوامبر پایان خواهد یافت.

این مسابقات ۵۳ روزه بعد از ظهرها و شام برگزار خواهد شد.

 شورای حکومتی همچنین در مورد عملکرد عملیاتی معیاری نیز گفتگو کرد، که در موعد مقرر نهایی و منتشر می شود، از جمله آژانس ها برای اجرا و تحویل یک محیط امن و موفق برای حامیان که مطمین شوند مسابقات ۲۰۲۰ لیگ برتر هند زمانی برگزار میشود که محیط امن باشد.

شورای رهبری لیگ برتر هند گفته است که اوضاع در مورد آغاز این مسابقات را با همکاری حامیان زیر نظر میگیرد و از حکومت هند نیز مرتب رهنمایی دریافت خواهد کرد.

اخبار ویژه

سه متهم در پیوند به لت و کوب دو خانم در کابل به دادستانی کل معرفی شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

وزارت امور داخله یک منسوب نیروهای امنیتی که هفته گذشته دو خانم را در یکی از جاده های کابل مورد لت و کوب قرار داد و دو پولیس را که نظاره‌گر این رویداد بودند، را به دادستانی کل معرفی کرده است.

وزارت امور داخله در اعلامیه ای گفته است که ریاست عمومی کشف و مبارزه با جرایم این وزارت، “پس از بررسی قضیه، یک منسوب نیروهای امنیتی را که در قضیه مقصر اصلی بود و دو منسوب پولیس که در زمینه جلوگیری وقوع این قضیه سهل انگاری و بی‌مسوولیتی نموده بودند را شناسائی و با دوسیه‌های شان، جهت بررسی قضیه به سارنوالی معرفی نموده‌اند.”

هفته گذشته یک منسوب نیروهای امنیتی دو خانم را در حضور پولیس مورد لت کوب قرار داد که تصاویر آن در رسانه های اجتماعی منتشر و با واکنش تند فعالان حقوق بشر و مردم مواجه شد.

در تصاویر دیده میشود که دو سرباز و شماری از مردم در اطرف نظاره‌گر این رویداد اند.

این در حالی است که همزمان با گفتگوهای صلح میان مذاکره کنندگان حکومت و طالبان در دوحه نگرانی ها در مورد حفظ و تقویت حقوق زنان و به طور کلی حقوق بشر در افغانستان افزایش یافته است.

در همین حال مدافعان حقوق بشر و رهبران جهان میخواهند که دستاوردهای ۱۹ سال پسین افغانستان در مذاکرات صلح حفظ شود.

 

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

حکومت چهار پروژه تولید برق بادی و خورشیدی را تایید کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

شورای اقتصادی و کابینه کشور چهار پروژه تولید برق بادی و خورشیدی را تایید کرده است.

لیمه خرم رییس پالیسی عامه و خصوصی وزارت مالیه میگوید که این پروژه ها به ارزش ۱۶۰ میلیون دالر تطبیق میشود.

خانم خرم میگوید: “یک پروژه تولید برق بادی با ظرفیت ۲۵ میگاوات، یک پروژه تولید برق آفتابی با ظرفیت ۴۰ میگاوات در مزارشریف و یک پروژه تولید برق آفتابی دیگر با ظرفیت ۲۵ میگاوات در هرات و یک پروژه آفتابی به ظرفیت ۲۰ میگاوات بالای بند برق نغلو در کابل نصب خواهد شد.”

وی افزوده است که این پروژه ها به صورت مشترک از سوی حکومت و بخش خصوصی تطبیق خواهد شد.

این در حالی است که ماه گذشته یک قرارداری میان حکومت افغانستان و یک شرکت اماراتی برای تولید ۳۰۰۰ میگاوات برق آفتابی به امضا رسید.

افغانستان هم اکنون ۲۰۰۰ میگاوات برق برای روشنایی خانه ها و راه اندازی فابریکه ها نیاز دارد که بیشتر از کشور های همسایه وارد میشود.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

رییس جمهور غنی بار دیگر خواهان آتش‌بس شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

محمد اشرف غنی رییس‌جمهوری کشور از جامعه جهانی میخواهد تا مردم افغانستان را در راستای حفاظت از دست آوردهای ۱۹ سال پسین یاری رساند.

آقای غنی در بیانیه‌یی به مناسبت بزرگداشت از ۷۵مین سالگرد تاسیس سازمان ملل می گوید که افغانستان همزمان با چندین عامل بحران روبرو است؛ اما به گفته وی آتش‌بس فوری میتواند فرصت پیشرفت در روند صلح را فراهم کند.

رییس جمهوری میگوید: “هرچند ما در افغانستان به گونه همزمان با چندین عامل بحران روبر استیم، ولی برقراری آتش‌بس برای ما یک اولویت روشن و فوری است. ختم هرچه عاجل خشونت‌ها بیش از هرچیزی دیگر، فرصت پیشرفت برای ما فراهم خواهد ساخت”.

در همین حال وزیر خارجه  ایران  می گوید کشورش نسبت به روند صلح به رهبری امریکا در افغانستان بد بین است. جواد ظریف می گوید که باید روند صلح در افغانستان فراگیر باشد.

جواد ظریف وزیر خارجه امریکا میگوید: “من فکر می‌کنم برای ایالات متحده … هدف نهایی یافتن راه خروج از افغانستان بود، لازم نبود همه اینها را به افغانستان و منطقه تحمیل کند، بنابراین ما نسبت به روند کار که ایالات متحده رهبری کرد بسیار بدبین هستیم؛ به همین دلیل ما در آن روند مشارکت نکردیم، اما ما از گفتگوهای میان افغان‌ها (گفتگوهای صلح افغانستان) پشتیبانی می کنیم، ما معتقدیم که … باید در مورد دستاوردهای دموکراتیک مردم افغانستان همراه با همه احزاب از جمله طالبان مذاکره شود.”

از سوی دیگر مک ماستر مشاور پیشین امنیت ملی دونالد ترمپ بار دیگر از احتمال شکست مذاکرات میان افغان‌ها و حاکم شدن امارت طالبانی در افغانستان و نیز بلند رفتن سطح تهدیدها بر امریکا هشدار میدهد.

مک ماستر مشاور پیسین امنیت ملی امریکا میگوید: ” تقسیم قدرت با طالبان چگونه به نظر می‌رسد؟ آیا به نظر می‌رسد … هر مکتب دخترانه با خاک یکسان می‌شود؟ یا این طور به نظر می‌رسد که اعدام‌های دست‌جمعی در استدیوم فوتبال هر شنبه صورت می‌گیرد؟ ما این ایده را ایجاد کردیم که طالبان می‌توانند شریک صلح باشند در حالی که آن‌ها مصمم هستند امارت اسلامی را در افغانستان ایجاد کرده و از آن به عنوان پایگاه گسترش تروریزم استفاده کنند”.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending