Connect with us

اخبار ویژه

پولیس انگلیس برای ردیابی مرد افغان که سه فرزندش را ربوده از مردم کمک خواست

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: آگوست 31, 2020)

پولیس بریتانیا از مردم برای اطلاعات در مورد مکان سه کودک که از سوی پدرش در لندن بوده شده، کمک خواسته است.

سفارت انگلیس در کابل در اعلامیه ای گفته است که بلال صافی شش ساله، محمد ابرار صافی پنح ساله و محمد یاسین صافی سه ساله در روز پنجشنبه ۲۰ آگست سال روان میلادی از خانه شان شان با تهدید چاقو ربوده شده اند.

بر اساس این اعلامیه، این واقعه هنگامی صورت گرفته است که کودکان در باغ مشغول بازی و سرپرست آنان داخل خانه بوده است.

سرپرست این کودکان با شنیدن صدای پا متوجه آمدن عمران صافی پدر ۲۶ ساله آنها را میشود.

سرپرست آنان به پولیس گفته است که عمران او را با چاقو تهدید کرده و به زور فرزندانش با خود برده است. آنها بعد از این واقعه تا هنوز ناپدید اند.

ردیابی عمران بلافاصله توسط کارآگاهان متخصص از تیمی مبارزه با آدم ربایی آغاز شد. آنها ۱۷ ساعت در روز برای پیدا کردن سرنخ از عمران کار میکنند.

بر اساس این بیانیه اندکی پس از آنکه این کودکان ربوده شدند هشدار به تمام بندرها رسیده، تصویر و معلومات در مورد این کودکا نیز به بندرها و مرزها پخش شده است.

کارآگاهان برای اطمینان از شناسایی هرگونه سفر به کشورهای خارجی همکاری همه جانبه با نهادهای ملی و بین المللی دارند. عمران تبعه افغانستان است و روابطی به پاکستان دارد. بنابر این مشخص نیست که وی به خارج از کشور سفر کرده است یا خیر.

پولیس تا کنون هشت تن را در پیوند به این واقعه دستگیر کرده است و اما تا هنوز محل نگهداری عمران و کودکان مشخص نشده است.

جان ساول فرمانده ارشد تحقیق این پرونده چنین گفته است: “اولویت مطلق ما در این موقع زمانی سلامتی این سه کودک است. آنها از محل امن ربوده شده اند و نگرانی بیش از حد ما سلامتی آنهاست؛ چون که هنوز هم در بحران صحی جهانی هستیم.”

به گفته وی: “بررسی شدید برای پیدا کردن چگونگی آدم ربایی در جنوب لندن جریان دارد. همچنان ردیابی فراری نیز توسط متخصصین رهبر میشود. بیش از ۱۰۰ افسر پولیس برای پیدا کردن و بازگرداندن این کودکان کار میکنند. ما ، همانطور که هر کس انتظار دارد، با همکاران اجرای قانون و همکاران بین المللی کار خواهیم کرد تا تمام گزینه ها را بررسی کنیم.”

آقای ساول افزوده است: “اینگونه تحقیقات بسیار پیچیده و سریع است. برای مصلحت هایی ما در مورد این پرونده ها به مردم چیزی نمیگوییم. به همین خاطر تا این مرحله از مردم کمک نخواسته ایم. اما حالا از مردم میخواهیم اگر معلوماتی دارند که ما در پیشبرد این پروند کمک میکند، با ما شریک کنند.”

افسران محلی شهر که روی پروند آدم ربایی کار میکنند آنها هشت نفر را به ظن دست داشتن در این رویداد بازداشت کرده اند.

پولیس از هر کسی که عمران صافی و کودکانش را دیده و در مورد محل بود و باش آنان معلوماتی دارند میخواهد که فورا به شماره اتاق بررسی ۰۰۴۴۷۹۴۲۵۹۹۳۷۴ و یا کسی که میخواهد محرمانه معلومات بدهد به شماره ۰۰۴۴۸۰۰۵۵۵۱۱۱ به تماس شود.

اخبار ویژه

Renegades signs Afghan teenager for Australia’s Big Bash League

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

Australia’s Melbourne Renegades have signed up 15-year-old Noor Ahmad after a 12-month scouting mission and plan to unleash him on the Big Bash League later this year. 

Earlier this week Renegades confirmed Mohammad Nabi had also signed up and on Thursday, the club announced on its website, 15-year-old Noor Ahmad, from Kabul, will also join their team. 

“We’ve been tracking Noor Ahmad closely for more than a year now and although he’s in the early stages of his career, he’s an exciting prospect and he has a few tricks that’ll make life difficult for batsmen,” Renegades Coach Michael Klinger said. 

Ahmad is a left-arm wrist-spinner who has earned high praise around the globe.

Ahmad earned a contract in the Caribbean Premier League earlier this year and won a T20 trophy under Mohammad Nabi’s captaincy in 2019.

“The Renegades fans and followers of the Big Bash may not know much about Noor at this stage but I can tell you, he is a very exciting talent who I feel has a big future in the game,” Nabi said.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

دیدار خلیلزاد و ملابرادر در مورد افزایش خشونت در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان شب گذشته با ملا عبدالغنی برادر معاون گروه طالبان در دوحه دیدار و در مورد روند صلح افغانستان به شمول کاهش خشونت در کشور گفتگو کرده است.

آقای خلیل‌زاد و جنرال سکات میلر با ملا غنی برادر و اعضای دفتر سیاسی طالبان روی عامل‌های افزایش خشونت‌ها گفتگو کرده اند.

دفتر سیاسی طالبان در دوحه می‌گوید، عملیات شبانه بر زندانیان آزاد شده این گروه و حمله های هوایی و عملیات در برابر گروه، دلیل‌های افزایش بلند رفتن سطح حملات طالبان است.

این دفتر گفته، با زلمی خلیل‌زاد روی بیرون شدن نام‌های طالبان از فهرست سیاه شورای امنیت سازمان ملل هم گفگو شده است.

در همین حال وزارت خارجه امریکا گفته، زلمی خلیل‌زاد سعی می‌ورزد که با وارد کردن فشار بر هییت‌های مذاکره کننده در دوحه، به گونه فوری از افزایش خشونت‌ها جلوگیری شود و طرف‌ها به یک توافق فوری روی کاهش خشونت‌ها نیاز دارند.

از سوی هم زلمی خلیل‌زاد در واکنش به بلند رفتن خشونت‌ها در افغانستان هشدار داده که دریچه توافق سیاسی برای همیشه باز نخواهد ماند.

آقای خلیلزاد در سلسله تویت هایی گفته است: “دریچه دستیابی به یک تفاهم سیاسی برای ابد باز نخواهد ماند.”

به گفته آقای خلیلزاد: “سختگیری و رد نمودن ترک دشمنی، تعامل با دیگر شهروندان، و توافق بر یک فرمول همکاری/رقابت سیاسی مبانی جنگ جاری اند.”

فرستاده ویژه امریکا تاکید کرده است که قربانی اصلی خشونت های فعلی در کشور، غیرنظامیان اند.

آقای خلیلزاد گفته است: “شمار زیادی از افغان ها می‌میرند، و تخریبکاران منطقه برای امیال نامشروع شان از افغانها همانند باروت مرمی استفاده می‌کنند. خونریزی باید توقف یابد.”

وی افزوده است: “افغان ها باید به جای ویرانی به سوی انکشاف، ثبات به جای هرج و مرج، بخشایش به عوض انتقامجوی، و مصلحت به عوض انعطاف ناپذیری گام بردارند.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

باجوا: پاکستان و افغانستان از عهده هرج و مرج بر نمی‌آیند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 29, 2020)

جنرال قمر جاوید باجوا، رییس ستاد ارتش پاکستان روز چهارشنبه گفت که افغانستان و پاکستان از عهده خطر بی قانونی و هرج و مرج برنمی آیند؛ زیرا چنین وضعیتی عواقب فاجعه باری را برای هر دو کشور به همراه خواهد داشت.

آقای باجوا هنگام بازدید از بیمارستانی در پشاور برای عیادت از قربانیان بمب گذاری روز سه‌شنبه در مدرسه ای که دست کم هفت نفر از جمله کودکان را کشته و بیش از ۱۰۰ نفر دیگر را زخمی کرد، گفت که پناهندگان افغان در پاکستان باید در مورد عناصر نامطلوب احتیاط کنند تا آنها خواسته یا ناخواسته در فعالیت های هراس افگنانه مورد استفاده قرار نگیرند.

رییس ستاد ارتش پاکستان افزوده است که این کشور همیشه خواستار صلح در افغانستان بوده است و برای تامین صلح و ثبات در افغانستان از هیچ تلاشی دریغ نخواهد ورزید.

آقای باجوا همچنان گفته است که افغانستان و پاکستان در دو دهه پسین با هراس افگنی مواجه بوده اما صلح در هر دو کشور با هم گره خورده است.

پولیس پاکستان تایید کرده است که انفجار روز سه‌شنبه هنگامی اتفاق افتاد که یک عالم برجسته مذهبی این کشور در سالن اصلی مدرسه جامع زبیریه صنف ویژه ای آموزش‌های اسلامی برگزار کرده بود.

مقامات این کشور گفته اند که در این رویداد شماری از افغان ها که در این مدرسه مصروف آموزش بوده نیز زخمی شده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending