Connect with us

جهان

پرویز مشرف به جرم «خیانت ملی» به اعدام محکوم شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۲۶, ۱۳۹۸)

پرویز مشرف، رییس جمهوری پیشین پاکستان و فرمانده ارشد پیشین ارتش این کشور از سوی یک دادگاه ویژه به جرم «خیانت ملی» به اعدام محکوم شده است.

به نقل از روزنامه دان پاکستان، حکم دادگاه علیه مشرف امروز(سه‌شنبه، ۲۶ قوس) صادر شده است و تا ۴۸ ساعت آینده حکم وی با تمام جزییات صادر خواهد شد.

آقای مشرف بیمار است و در حال حاضر در شهر دوبی، امارات متحده‌ی عربی به سر می‌برد. وی دو هفته پیش در یک پیام ویدویی در پیوند به اتهامات «خیانت ملی» علیه خودش گفته بود: “من برای کشورم ۱۰ سال خدمت کرده ام. من برای کشورم جنگیده ام. این پرونده (خیانت ملی)  که من محاکمه نه، بلکه قربانی شده ام.”

آقای مشرف جرم به تعلیق در آوردن«قانون اساسی» پاکستان در نوامبر ۲۰۰۷ به «خیانت ملی» متهم شناخته شده بود. وی همچنان وضعیت فوق‌العاده اعلام کرد و پارلمان این کشور را نیز تعلیق کرده بود.

آقای مشرف همچنان به قتل بی‌نظیر بوتو نخست ‌وزیر پیشین پاکستان، قتل اکبر بوگتی رهبر پیشین بلوچ‌ها و حمله به لال مسجد در زمان حکومتش متهم است.

این نخستین بار است که یک فرمانده ارشد ارتش پاکستان به جرم «خیانت ملی» به اعدام محکوم می‌شود. در همین حال آقای مشرف میتواند در مورد این حکم در دادگاه عالی پاکستان استیناف خواهی کند.

پرویز مشرف در سال ۱۹۹۹ میلادی دست به کودتای نظامی زد و دولت نواز شریف نخست وزیر پیشین این کشور را سرنگون کرد و تا ۲۰۰۸ میلادی رییس جمهوری این کشور بود.

جهان

گروه حزب‌الله: به جنگ داخلی کشیده نخواهیم شد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۵, ۱۴۰۰)

رسانه‌ طرفدار ایران المیادین به نقل از  نمایندگان حزب‌الله گزارش کرده است که با وجود تنش‌ها به جنگ داخلی کشیده نخواهند شد.

نمایندگان گروه حزب‌الله لبنان گفته که عاملین حملات روز پنجشنبه گذشته باید پاسخگو باشند.

حسن فضل‌الله، یک عضو پارلمان لبنان گفته:” چیست این جنایت، این یک قتل عام است و پیامدهای را در پی خواهد داشت.”

وی افزوده:” کسانی که تحریک، برنامه‌ریزی … و تیراندازی کردند باید تا انتها پاسخگو باشند.”

این درحالی است که روز جمعه گذشته گروهی شیعه لبنان گفته اند که با وجود تشدید ادعا در باره کشتار شیعیان توسط گروهی مسیحی لبنانی به جنگ داخلی کشیده نخواهد شد.

اما قوای لبنانی این ادعای گروه حزب‌الله لبنان را رد کرده است.

قبل از این  تظاهرات گروه امل و حزب‌الله در این کشور به خشونت کشیده شده بود.

این اعتراض زمانی به خشونت مبدل شد که صدها طرفدار گروه‌های اهل تشیع امل و حزب‌الله در برابر کاخ قوه قضایه جمع شده بودند و خواستار برکناری طارق بیطار، قاضی مسوول پرونده بیروت شدند، اما افراد ناشناس بر تظاهر کنندگان تیر اندازی کردند.

تیراندازی در نزدیکی کاخ وزارت عدلیه لبنان در بیروت رخ داد اما هنوز مشخص نیست که چه کسانی مسوول آن بودند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

پولیس هند در باره قتل یک مرد ۳۵ ساله تحقیق میکند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۵, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که پولیس هند در باره قتل یک سک در جریان تظاهرات دهقانان تحقیق میکند و یک تن را به اتهام این قتل دستگیر کرده است.

این درحالی است که جسد یک مرد ۳۵ ساله در نزدیک پوسته پولیس در شهر دهلی جدید پیدا شده است.

این مرد توسط گروهی از مردان به اتهام توهین به دین سک‌ها لت وکوب شده و بعدا به قتل رسیده است.

رویترز افزوده که یک دست این مرد نیز قطع شده است.

نماینده‌گان دهقانان این قتل را محکوم کرده اند.

حزب نریندرا مودی، نخست وزیر هند گفته که این قتل نشان میدهد که نمایندگان دهقانان بر تظاهر کنندگان کنترول ندارند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

وزیران خارجه سعودی و امریکا در باره برنامه اتومی ایران گفتگو کردند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۳, ۱۴۰۰)

شاهزاده فیصل بن فرحان، وزیر خارجه عربستان سعودی با انتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا در باره برنامه اتومی ایران گفتگو کرده است.

وزارت خارجه سعودی در یک اعلامیه گفته که این دیدار در واشنگتن صورت گرفته و هر دو طرف در باره منافع و نگرانی‌های مشترک گفتکو کرده اند.

اعلامیه افزوده ” در این دیدار در باره موضوعات گوناگون بشمول منافع و نگرانی‌های مشترک و همچنان در باره تقویت مشارکت ستراتیژیک در چندین عرصه گفتگو کردیم.”

وزارت خارجه سعودی افزوده که شاهزاده فیصل  با رابرت مالی، نماینده خاص امریکا برای ایران نیز در باره نقض توافقنامه‌های بین المللی توسط ایران دیدار و گفتکو کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است