Connect with us

رویداد های اخیر

پای جو بایدن هنگام بازی با سگ‌اش شکست

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: نوامبر 30, 2020)

به نقل از شبکه خبری یورونیوز جو بایدن، رییس جمهوری منتخب امریکا هنگام بازی با یکی از سگ‌های‌اش دچار آسیب‌دیدگی از ناحیه پای راست شد و باید برای چند هفته از آتل‌های مخصوص ارتوپدی استفاده کند.

این رویداد روز شنبه هنگامی روی داد که بایدن ۷۸ ساله امریکا با میجر، یکی از دو سگ آلمانی ‌نژاد خود مشغول بازی بود.

جو بایدن که در انتخابات ریاست جمهوری سوم نوامبر گذشته با کسب بیشترین آرای الکترال کالج پیروز شد قرار است روز بیستم جنوری رسمأ در کاخ سفید مستقر شود.

آقای بایدن که مسن‌ترین رییس جمهوری امریکا خواهد بود دو سگ آلمانی نژاد خود یعنی چمپ که از سال ۲۰۰۸ عضوی از خانواده او است و میجر که سال ۲۰۱۸ سرپرستی آنرا برعهده گرفته با خود به کاخ سفید خواهد برد.

چمپ، زمانی که جو بایدن معاون رییس جمهوری امریکا بود پایش به کاخ سفید باز شده بود، اما میجر برای نخستین بار این فرصت نصیبش می‌شود. طبق سنت معمول در ایالات متحده سگ‌های رییس جمهوری که وارد کاخ سفید می‌شوند را “سگ اول” می‌نامند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

دو کارمند ستره محکمه در یک انفجار در کابل کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 17, 2021)

پولیس کابل تایید میکند که بامداد امروز( یکشنبه، ۲۸ جدی) موتر حامل کارمندان ستره محکمه هدف تیر اندازی افراد مسلح قرار گرفت که در نتیجه آن دو زن قاضی جان باختند و سه تن دیگر بمشول یک راننده و یک رهگذر زخم برداشتند.

به گفته‌ی پولیس این رویداد در قلعه فتح الله، مربوطات ناحیه دهم شهر کابل، رخ داده است.

پولیس افزوده است که سه تن از افراد مسلح ناشناس بر این موتر تیر اندازی کردند، اما در این باره جزییات بیشتر نداده اند.

تاکنون کدام گروه مسلح مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

این در حالی است که در این اواخر خشونت‌ها به ویژه قتل‌های هدفمند در کشور افزایش یافته اند که باعث نگرانی فعالان مدنی و سیاسی شده اند.

در این قتل‌های هدفمند کارمندان دولتی، نظامیان، فعالان مدنی و سیاسی و همچنان ژورنالیستان هدف قرار میگیرد اما کسی مسوولیت آن را عهده نمی گیرد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

گزارش: جوبایدن در نخستین روز کاری اش اقدامات عملی انجام میدهد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 17, 2021)

افراد نزدیک به جو بایدن، رییس جمهور منتخب ایالات متحده امریکا، میگویند که بایدن  در نخستین روزی کاری  اش برخی اقدام‌های اجرایی را  عملی خواهد کرد.

رویترز به نقل از ران کلاین، رییس ستاد ارتش بایدن، گفته است که این اقدامات نیاز به تایید کانگرس آن کشور ندارد.

کلاین در این مورد گفته است که یکی از مسایل مهم  که قبلا نیز اعلام شده است آسان ساختن مسافرت شهروندان کشورهای اسلامی خواهد بود.

او افزوده است که که در برنامه‌های روز نخست بایدن، تلاش‌ها برای بازگشت امریکا به پیمان اقلیمی پاریس و پوشیدن ماسک در اداره‌های فدرال به منظور جلوگیری از شیوع ویروس کرونا هم قرار دارند.

ایند در حالی است که دونالد ترمپ،  رییس جمهور امریکا در مراسم تحلیف اش در سال ۲۰۱۷، سفر شهروندان برخی از کشور‌های اسلامی را به امریکا ممنوع کرد و همچنان از پیمان تغیر اقلیمی پاریس نیز بیرون شد.

ترمپ همچنان به پوشیدن ماسک نیز توجه جدی نمی کرد.

قرار است تا چند روز دیگر جوبایدن به حیث رییس جمهور امریکا مراسم تحلیف بجا آورد و دونالد ترمپ از قدرت کنار برود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

نهادهای حامی رسانه‌ها حکومت را در پیوند به بررسی ترور خبرنگاران به کوتاهی متهم میکنند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 16, 2021)

نهادهای پشتیبان رسانه‌ها در افغانستان حکومت را به کوتاهی در پیوند به بررسی پرونده‌های ترورهای خبرنگاران متهم می‌کنند.

این نهادها تایید می کنند که برخی از خبرنگاران به دلیل تهدید بالای امنیتی افغانستان را ترک کرده اند.

مجیب خلوتگر، رییس دیده بان رسانه‌های آزاد افغانستان، در این باره میگوید: “متاسفانه خشونت علیه خبرنگاران کاهش نیافته و یکی از دلایل اش هم بررسی نشدن پرونده‌های خبرنگاران است هرچند حکومت ادعا می‌کند که پرونده‌ها را بررسی کردند ولی یاد ما باشد تنها یک دوسیه انداختن به معنی بررسی نیست.”

عبدالسمع غیرتمل، مسوول هفته نامه اثر در کندهار، در این باره میگوید:”در جریان هفته‌های اخیر شمار از خبرنگاران زون غرب از بهر نبود امنیت و تهدید علیه خبرنگاران از وظیفه شان دست کشیدند و شماری هم کشور را ترک کردند.”

صمیم و حسیب از خبرنگاران اند که در شهر کابل فعالیت میکنند، اما میگویند که اگر وضعیت بهبود نیابد افغانستان را ترک خواهند کرد.

صمیم فیضی، در این باره گفت:”ما هروز با مشکلات دست پنجه نرم می‌کنیم حکومت اطلاعات را در دسترس ما قرار نمیدهد و تهدیدها هم در برابر ما بلند اگر به تامین امنیت جان ما توجه جدی صورت نگیرد مجبور استیم که کشور را ترک کنیم چون هیچ پرونده ترور خبرنگاران درست بررسی نشده”

حسیب صابری، خبرنگار دیگر، در این مورد میگوید:”هر روز بخاطر تهیه گزارش از دفتر که بیرون می‌شویم از اینکه تهدیدها بلند است این واسکت زریهی را می پوشیم تا اینکه از جان ما حفاظت کند.”

وزارت داخله می گوید که پرونده‌ها ترور خبرنگاران را بررسی میکند.

 طارق آرین، سخنگوی وزارت امور داخله، در این باره مگوید:”وزارت داخله از طریق مرکز هماهنگی رسیدگی به خشونت به تمامی پرونده‌های خبرنگاران و فعالان جامعه مدنی در هماهنگی با مسولان رسانه‌ها می پردازد.”

این در حالی است که در سال گذشته میلادی دست کم ۱۱ خبرنگار در کشور جان باخته اند.

به تازه گی نهادهای امنیتی هم گفته اند که چندین مظنون را به ظن حمله بر جان خبرنگاران بازداشت کرده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است