Connect with us

کوید۱۹

ویروس کرونا: گسترش این ویروس در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

شکایت مردم از کمبود دارو در بیمارستان افغان-جاپان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

پایوازان در بیمارستان افغان جاپان یکی از بیمارستان‌های کووید-۱۹ در کابل ـ دارو برای بیمار شان را از بیرون خریداری می کنند.

این پایوازان می‌گویند که در این بیمارستان در حال حاضر تنها امکانات صحی در اختیار قرار دادن یک بالون آکسیجن به بیمار است که آنهم در زمان استفاده از سوی خود پایوازان برای بیمار تنظیم می شود.

احمد ظاهر سلطانی رییس این بیمارستان می‌گوید: وضعیت را مدیریت می کند و همه چیز را برای رضامندی بیماران و پایوازن انجام می دهند.

آمار در شمار مبتلایان کم شده است ولی امار مرگ و میر هنوز هم بلند است. بر بنیاد آمار وزارت صحت در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمار کووید–۱۹ در کشور جان باخته اند، ۲۳۹ واقعه مثبت را هم ثبت کرده اند.

آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا نزد وزارت صحت تا کنون ۳۳۱۹۰ واقعه ثبت است. از این میان ۸۹۸ نفر تا کنون جان باخته اند و بیش از 20 هزار نفر هم صحت یاب شده اند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

هندوستان سومین کشور با بیشترین مبتلایان کرونا شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۶, ۱۳۹۹)

هندوستان روز یکشنبه از روسیه جلو زد و جایگاه سومین کشور با بیشترین شمار مبتلایان ویروس کرونا را گرفت.

بر اساس آمار ورلدمیتر (ویب سایت آرما جهانی کرونا) هندوستان تا پایان روز یکشنبه ۲۴۰۰۰ مورد جدید کرونا را ثبت کرد.

بر اساس آمار ویبسایت ورلدمیتر (ویب‌سایت آمار جهانی کرونا) هندوستان تا پایان روز یکشنبه ۲۴هزار نمونه ویروس کرونا ثبت کرده است. به این ترتیب شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور به ۶۹۷۸۳۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت هند در آمار روزانه کرونای این کشور از افزایش شمار مبتلایان کرونا خبر داده و گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱۳ نفر در اثر این ویروس جان باخته است.

امریکا و برازیل دارای بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا در جهان است. روسیه نیز با ۶۸۱۲۵۱ مورد مثبت کرونا پس از هند در جایگاه چهارم قرار دارد.

رسانه های محلی گزارش داده اند که شیوع کرونا در غرب و جنوب این کشور افزایش یافته است.

بر اساس گزارش ها، ایالت ماهارشترا بدترین شرایط را دارد. این ایالت شاهد ثبت ۷۰۰۰ مورد جدید و تامیل نادو و دهلی شاهد ثبت ۴۲۰۰ و ۲۵۰۰ به ترتیب بوده است.

علیرغم اعمال شدید ترین قرنطین جهان در ماه مارچ از سوی نارندرا مودی نخست وزیر این کشور برای کنترل شیوع ویروس، موارد ابتلا در هند افزایش یافته است.

مقامات رسمی ماسک پوشیدن در اماکن عمومی را اجباری کرده اند، در حالی که اجتماعات بزرگ ممنوع است و مغازه ها و سایر مراکز عمومی با حفظ مسافت اجتماعی باز است.

اما اپیدمیولوژیست ها به رسانه های هند گفتند که اوج این کشور هنوز هم ممکن است هفته ها یا ماه ها بیشتر طول بکشد. این نشان می دهند که سیستم بهداشت و درمان این کشور تحت فشار شدید قرار خواهد گرفت.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

ویروس کرونا؛ پیکر یوسف غضنفر در بلخ به خاک سپرده شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۴, ۱۳۹۹)

محمد یوسف غضنفر نماینده ویژه رییس جمهوری در امور اقتصادی و تجارتی و کاهش فقر در نتیجه بیماری کووید-۱۹ جان اش را از دست داد.

ارگ ریاست جمهوری با نشر اعلامیه ای مرگ آقای غضنفر را ضایعه‌ی بزرگ برای نظام و کشور میداند و می گوید که وی کارنامه های زیاد خدمت گذاری به کشور داشته است.

پیکر یوسف غضنفر به شهر مزار شریف انتقال داده شد و با مراسمی ویژه با حضور شماری از مقام های حکومت در محوطه روضه به خاک سپرده شد.

ارگ ریاست جمهوری می گوید که آقای غضنفر شخصیت حلیم، خیراندیش و ملی گرا بود که همواره درتلاش پیشرفت و توسعه در افغانستان بود.

در همین حال اتاق تجارت کارکرد های یوسف غضنفر را برای توسعه اقتصادی در کشور بسیار ارزنده میداند.

یوسف غضنفر پس از مبتلا شدن به ویروس کرونا در ترکیه زیر درمان قرار داشت و پس از جان دادن پیکر آن به روز جمعه به افغانستان انتقال داده شد.

مراسم نماز جنازه آقای غضنفر در غیاب وی به اشتراک محمد اشرف غنی رییس جمهوری در ارگ برگزار گردید.

 

در این مراسم که عصر امروز انجام شد، در آن برعلاوه بر رییس جمهوری، امرالله صالح معاون اول ریاست جمهوری، شماری از وزرای کابینه، اراکین بلند رتبه دولتی و بزرگان کشور نیز حضور داشتند.

رییس جمهوری و سایر اشتراک کنندگان، “ضمن ادای نماز جناه غایبانه، به روح مرحوم اتحاف دعا کردند و برای متوفی از درگاه خداوند، بهشت برین آرزو نمودند.”

یوسف غضنفر عصر روز جمعه در یکی از بیمارستان های شهر انقره از اثر بیماری کرونا درگذشت.

 

به خواندن ادامه دهید

Trending