Connect with us

کوید۱۹

ویروس کرونا: نگرانی از افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در کشور

Ariana News

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

کرونا در افغانستان؛ در ۲۴ ساعت گذشته ۲۲ نفر جان باختند و ۱۹۴ مورد جدید ثبت شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

وزارت صحت میگوید که در ۲۴ ساعت گذشته در نتیجه بیماری کووید-۱۹ در افغانستان، ۲۲ تن جان باختند و ۱۹۴ مورد جدید کرونا به ثبت رسیده است.

بر اساس آمار این وزارت، ۱۵ مورد در کابل، ۵۷ مورد در هرات، ۱۱ نمونه در بلخ، ۲۳ مورد در تخار، ۳۲ مورد در دایکندی، ۱۲ مورد در بادغیس، ۵ مورد در پروان، ۵ رویداد در بدخشان، دو رویداد در کنر، ۱۱ مورد در غزنی، شش مورد در کندهار، شش مورد در میدان وردک، دو مورد در خوست، یک مورد در ننگرهار، یک مورد در لغمان و سه مورد در ولایت پنجشیر به ثبت رسیده است.

با این حساب شمار مبتلایان ویروس کووید-۱۹ در کشور به ۳۳۳۸۴ نفر رسیده است.

در همین حال ۲۲ بیمار کووید-۱۹ در ۲۴ ساعت گذشته جان باخته اند که شمار کل جان باختگان به ۹۲۰ تن رسیده است.

بر بنیاد گفته های وزارت صحت عامه، ۴۹۵ بیمار دیگر در ۲۴ ساعت گذشته شفایاب گردیده اند که با این شمار، تعداد کلی شفا یافتگان ویروس کرونا در کشور به ۲۰۱۵۱ تن رسیده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

شکایت مردم از کمبود دارو در بیمارستان افغان-جاپان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

پایوازان در بیمارستان افغان جاپان یکی از بیمارستان‌های کووید-۱۹ در کابل ـ دارو برای بیمار شان را از بیرون خریداری می کنند.

این پایوازان می‌گویند که در این بیمارستان در حال حاضر تنها امکانات صحی در اختیار قرار دادن یک بالون آکسیجن به بیمار است که آنهم در زمان استفاده از سوی خود پایوازان برای بیمار تنظیم می شود.

احمد ظاهر سلطانی رییس این بیمارستان می‌گوید: وضعیت را مدیریت می کند و همه چیز را برای رضامندی بیماران و پایوازن انجام می دهند.

آمار در شمار مبتلایان کم شده است ولی امار مرگ و میر هنوز هم بلند است. بر بنیاد آمار وزارت صحت در ۲۴ ساعت گذشته ۳۴ بیمار کووید–۱۹ در کشور جان باخته اند، ۲۳۹ واقعه مثبت را هم ثبت کرده اند.

آمار رسمی مبتلایان به ویروس کرونا نزد وزارت صحت تا کنون ۳۳۱۹۰ واقعه ثبت است. از این میان ۸۹۸ نفر تا کنون جان باخته اند و بیش از 20 هزار نفر هم صحت یاب شده اند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

هندوستان سومین کشور با بیشترین مبتلایان کرونا شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۶, ۱۳۹۹)

هندوستان روز یکشنبه از روسیه جلو زد و جایگاه سومین کشور با بیشترین شمار مبتلایان ویروس کرونا را گرفت.

بر اساس آمار ورلدمیتر (ویب سایت آرما جهانی کرونا) هندوستان تا پایان روز یکشنبه ۲۴۰۰۰ مورد جدید کرونا را ثبت کرد.

بر اساس آمار ویبسایت ورلدمیتر (ویب‌سایت آمار جهانی کرونا) هندوستان تا پایان روز یکشنبه ۲۴هزار نمونه ویروس کرونا ثبت کرده است. به این ترتیب شمار مبتلایان ویروس کرونا در این کشور به ۶۹۷۸۳۶ نفر رسیده است.

وزارت بهداشت هند در آمار روزانه کرونای این کشور از افزایش شمار مبتلایان کرونا خبر داده و گفته است که در ۲۴ ساعت گذشته ۶۱۳ نفر در اثر این ویروس جان باخته است.

امریکا و برازیل دارای بیشترین تعداد مبتلایان ویروس کرونا در جهان است. روسیه نیز با ۶۸۱۲۵۱ مورد مثبت کرونا پس از هند در جایگاه چهارم قرار دارد.

رسانه های محلی گزارش داده اند که شیوع کرونا در غرب و جنوب این کشور افزایش یافته است.

بر اساس گزارش ها، ایالت ماهارشترا بدترین شرایط را دارد. این ایالت شاهد ثبت ۷۰۰۰ مورد جدید و تامیل نادو و دهلی شاهد ثبت ۴۲۰۰ و ۲۵۰۰ به ترتیب بوده است.

علیرغم اعمال شدید ترین قرنطین جهان در ماه مارچ از سوی نارندرا مودی نخست وزیر این کشور برای کنترل شیوع ویروس، موارد ابتلا در هند افزایش یافته است.

مقامات رسمی ماسک پوشیدن در اماکن عمومی را اجباری کرده اند، در حالی که اجتماعات بزرگ ممنوع است و مغازه ها و سایر مراکز عمومی با حفظ مسافت اجتماعی باز است.

اما اپیدمیولوژیست ها به رسانه های هند گفتند که اوج این کشور هنوز هم ممکن است هفته ها یا ماه ها بیشتر طول بکشد. این نشان می دهند که سیستم بهداشت و درمان این کشور تحت فشار شدید قرار خواهد گرفت.

به خواندن ادامه دهید

Trending