Connect with us

کوید۱۹

ویروس کرونا: افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

دروس حضوری دانشگاه‌ها به گونه تدریجی آغاز میشود

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 24, 2021)

به اساس فیصله کمیته مشترک وزارت صحت عامه، تحصلات عالی و معارف، دروس حضوری دانشگاه‌ها تا دوهفته دیگر به گونه تدریجی آغاز می‌شود.

وزارت تحصیلات عالی می گوید، پس از واکسین شدن تمام دانشجویان و استادان دانشگاه‌ها، دروس حضوری در ولایت‌های که آمار کرونا زیر ۳۵ درصد است آغاز خواهد شد .

این  در حالی است که پس از اوج گیری موج سوم کرونا در افغانستان نهادهای تعلیمی و تحصیلی افغانستان برای دو ماه تعطیل شدند.

حامد عبیدی، سخنگوی وزارت تحصیلات عالی، در این باره گفت:” درس‌های حضوری در تمامی نهادهای تحصیلات عالی به شکل تدریجی آغاز میشود. در گام نخست ولایت‌های که آمار شان پایین تر از ۳۵ درصد است تا دو هفته دیگر درس‌ها آغاز میشود.  “

در همین حال، وزارت معارف می گوید که آزمون دانش آموزان در مکتب‌ها با رعایت تدابیر بهداشتی به تاریخ ششم ماه روان آغاز و پس از آن تصمیم بازگشایی تدریجی درس‌های حضوری مکتب‌ها اتخاذ خواهد شد.

نجیبه آرین، سخنگوی وزارت معارف، در این باره گفت:” پروسه امتحانات شاید زمان گیر باشد چون ما در چند شفت امتحانات را برگزار میکنیم، به دلیل این که تجمعات بیشتر نباشد اندکی وقت بیشتر را خواهد گرفت. “

با این حال وزارت صحت عامه می‌گوید که تاثیرات گشت و گذار مردم در روزهای عید، تا یک هفته دیگر مشخص خواهد شد و اکنون آمار نسبتا خوب است.

غلام دستگیر نظری، سخنگوی وزارت صحت عامه در این باره گتف:” ما تا یک هفته پس از عید خواهیم دید که چقدر تفاوت در درصدی کرونا بوجود خواهد امد یعنی اثرات کرونا بر کسانی که گشت و گذار کردند نمایان خواهد شد.”

بر اساس آمار‌های وزارت صحت عامه در یک شبانه روز گذشته ۳۲ بیمار مبتلا به کرونا جان باخته اند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

المپیک توکیو؛ ابتلای چند ورزشکار به ویروس کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 18, 2021)

مسوولان برگزاری المپیک توکیو امروز(یکشنبه، ۲۷ سرطان) از ثبت سه مورد ابتلا به ویروس کرونا در میان ورزشکاران خبر داده اند.

این در حالی است که مسابقات المپیک هفته آینده آغاز می‌شود.

مسوولان المپیک جاپان از ثبت ده مورد ابتلا دیگر که شامل کارمندان رسانه ها، پیمان‌کارها و مسوولان دیگر می‌شود نیز خبر داده است.

ریو سیونگ مین یک عضو کمیته بین المللی المپیک کوریای جنوبی نیز هنگام ورود به توکیو آزمایش کرونا داد و آزمایش وی مثبت اعلام شد. این ورزشکار سابق المپیک کوریای جنوبی واکسین نیز شده است؛ که این خطر ابتلا به ویروس را حتی پس از واکسین شدن نیز نشان می‌دهد.

با این حال آمار کرونا در میان جمعیت پایتخت جاپان در حال افزایش است؛ این چهارمین روز پی هم است که روزانه هزار نفر به کرونا مبتلا می‌شوند.

بر اساس نظرسنجی ها اکثریت جاپانی ها با برگزاری مسابقات المپیک با حضور تماشاچیان خارجی مخالفت کرده اند.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

ثبت یک رویداد مثبت کرونا در اقامتگاه ورزشکاران المپیک توکیو

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 17, 2021)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که یک تن در اقامتگاه ورزشکاران المپیک توکیو به ویروس کرونا مبتلا شده است.

برگزارکنندگان بازی‌های المپیک به رویترز گفته که این نخستین رویداد مثبت ویروس کرونا در محل اقامت ورزشکاران المپیک توکو در جاپان میباشد.

ثبت این رویداد ویروس کرونا نگرانی‌ها را میان بازیکنان المپیک بیشتر ساخته است.

به اساس این گزارش تاکنون در باره هویت این فرد معلومات در دست نیست.

بازی‌های المپیک توکو به تاریخ ۲۳ جولای آغاز و تا ۸ ماه اگست ادامه خواهند داشت.

قبل از این هزاران تن  از باشندگان جاپان از حکومت خواسته بود تا بازی‌های المپیک توکیو را از بهر جلوگیری از شیوع ویروس کرونا لغوه کند.

قرار بود که مسابقات المپیک توکیو در سال گذشته میلادی برگزار شود، اما بنابر همه گیری ویروس کرونا به بیست و سوم ماه جولای امسال به تاخیر افتاد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است