Connect with us

کوید۱۹

ویروس کرونا: افزایش شمار مبتلایان به این ویروس در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

 در

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

وزارت صحت عامه: آمار کرونا در افغانستان کاهش یافته است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۹)

جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت می گوید که شمار مبتلایان به ویروس کرونا در افغانستان به تناسب یک و نیم ماه پیش به نصف کاهش یافته است.

جواد عثمانی همچنان تاکید می ورزد که بحران کرونا هنوز در کشور پا برجاست و اگر میزان مبتلایان به کمتر از ۵ درصد کاهش نیابد، وضعیت به گونه عادی بر نخواهد گشت.

ویروس کرونا در کشور سیر نزولی را به خود گرفته است؛ تا جایی که سرپرست وزارت صحت خودش در کنفرانس خبری ماسک طبی را از صورت اش برداشت و بجای آن ماسک خانگی استفاده کرد.

جواد عثمانی سرپرست وزارت صحت عامه گفته است: “نسبت به دوماه پیش وضعیت بهتر شده تا ۳۰ درصد آمار مبتلایان کاهش یافته است و تا زمان که آمار مبتلایان به ۵ درصد کاهش نیابد وضعیت به گونه عادی برنمی گردد.”

از سوی دیگر کمیته اضطرار مبارزه با ویروس کرونا هشدار میدهد که سر از امروز ۱۵ تیم سیار رستورانت ها، کافه ها و پارک ها را بررسی می کنند و اگر عدم رعایت توصیه های بهداشتی را در آن ها ببینند، نخست جریمه و سپس آن ساختار را مسدود خواهند کرد.

محمد یعقوب حیدری والی کابل میگوید: “ما امروز ۱۵ تیم سیار را به سطح شهر فرستادیم تا رستورانت ها، کافه ها و پارک های که خودسرانه به کار آغاز کرده اند را جریمه و مسدود کنند و این بار هیچ مورد قابل قبول نیست”.

در همین حال مقام ها در وزارت حج و اوقاف می گویند که آن عده شهروندان کشور که از نوبت حج باز می‌مانند، سال آینده می توانند با حفظ همین نوبت به حج بروند.

مسوولان در وزارت صحت عامه کشور می گویند که محققان صحی دریافتند که در این اواخر انتشار ویروس کرونا از طریق فضا نیز مردم را مصاب می سازد. آنان هشدار میدهند که اگر مردم از گشت گذار بی مورد و رفت و آمد در روز های عید قربان خوداری نکنند شاهد موج دوم ویروس کرونا خواهند بود.

به خواندن ادامه دهید

کوید۱۹

ویروس کرونا: ویروس کووید-۱۹ در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سازمان جهانی بهداشت: کرونا ممکن است هواپخش و هوازی باشد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

سازمان جهانی بهداشت میگوید که ویروس کرونا ممکن است از آنچه قبلا تصور می شد از طریق هوا آسانتر پخش شود، طولانی تر بماند و از طریق ذرات و قطره‌های بسیار ریز تنفسی‌ در فاصله طولانی تر انتقال بیابد.

این اظهارات در حالی مطرح میشود که هفته گذشته صدها دانشمند در یک نامه ای سرگشتاده از این سازمان خواست تا این مورد را بررسی کند.

اگر این درست باشد، می تواند شیوه مبارزه دولت‌ها با ویروس را تغییر دهد، از جمله قانون فاصله یک تا دو متری که بسیاری از کشورها برای مسافت اجتماعی تصویب کرده اند.

بنیدیتا آلگرانزی رییس بخش فنی مبارزه با کرونا سازمان جهانی بهداشت روز گذشته در یک کنفرانس خبر گفت: ” ما تایید می کنیم که شواهد و مدارکی در این زمینه وجود دارد، مانند سایر زمینه ها در مورد ویروس کووید-۱۹ و بیماری همه گیر. بنابراین ما معتقدیم که باید در برابر این شواهد و پیامدهای آن را در مورد شیوه های انتقال و همچنین در مورد اقدامات احتیاطی که باید انجام شود، واقع بین باشیم.”

سازمان بهداشت جهانی گفته است که شواهد نهایی نیست و انتظار می رود آنها آخرین یافته های خود در این مورد را در روزهای آینده اعلام كنند.

دکتر آنتونی فوسی، مسوول مبارزه با کرونای کاخ سفید گفته است: “شواهد قطعی زیادی در مورد تاثیر ذرات معلق در هوا در مورد کووید-۱۹ وجود ندارد. با این حال ، نمونه های خوبی داریم، با سندروم حاد تنفسی، که یک ویروس مشابه است، در آنجا نمونه های واضح از انتشار ذرات ریز تنفسی وجود دارد. بنابراین اگرچه ما فکر نمی کنیم این یک مساله مهم گسترش باشد، اما موضوعی است که نمی توانیم به طور کامل آن را ناندیده بگیریم.”

آقای فوسی افزوده است که با توجه به موجودیت این ویروس در ذرات ریز هوا، برای محافظت از خود و دیگران باید ماسک بپوشیم.

به خواندن ادامه دهید

Trending