Connect with us

رویداد های اخیر

ویروس کرونا؛ منچستر یونایتد تا هنوز ۲۸ میلیون یورو ضرر کرده است

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

باشگاه فوتبال منچستر یونایتد تایید کرد که از زمان شیوع ویروس کرونا تا حال حدود ۲۸ میلیون یورو ضرر مالی به این باشگاه وارد شده است و توقع میرود این ارقام بیشتر شود.

کلیف باتی رییس بخش مالی این باشگاه انگلیسی اذعان داشت که این باشگاه باید ۲۰ میلیون یورو را به پخش کننده های تلویزیونی برگرداند حتی اگر بازی های این فصل تکمیل هم شوند.

هشت میلیون یوروی دیگر بخاطر تعویق سه بازی در سه هفته اخیر ماه مارچ به این باشگاه ضرر وارد شده است.

تا اینجای فصل ۱۱ بازی این باشگاه بخاطر شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاده است.

بی بی سی به نقل از کلیف باتی گفته است: “با لغو شدن بازی ها و بسته شدن تمام فروشگاه های باشگاه فروشات ما پایین آمد که باعث کم شدن درآمد کلی باشگاه شده است”.

او همچنان اضافه کرد که درآمد از انجام بازی ها هم کم شده است زیرا بازی ها قرار است پشت درهای بسته برگزار شود.

این در حالی است که بازی های لیگ برتر انگلیس قرار است از تاریخ ۱ جون از سرگرفته شود.

رویداد های اخیر

هییتی از امارت اسلامی احتمالا به مسکو سفر خواهد کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۴۰۰)

به نقل از خبرگزاری رویترز منبعی آگاه در وزارت خارجه روسیه امروز جمعه (۲میزان) گفته اند که مسکو و کابل درباره احتمال سفر هییتی از دولت موقت امارت اسلامی به روسیه، در حال گفتگو هستند.

این منبع از ارایه جزییات بیشتر در این زمینه خودداری کرد و گفته است که برای صحبت درباره جزییات هنوز زود است.

درهمین حال به نقل از رسانه‌های روسی ذبیح‌الله مجاهد، معاون وزارت اطلاعات و فرهنگ دولت موقت امارت اسلامی و همچنین سخنگوی امارت اسلامی، خبر داده بود که کابل به دنبال برقراری چنین تماس‌هایی بوده است.

مجاهد پیشتر نیز اعلام کرده بود که امارت اسلامی می‌خواهد تمام مسیرهای قاچاق مواد مخدر از افغانستان به کشورهای دیگر را قطع کند و در این زمینه از روسیه طلب کمک می خواهد.

این درحالی است که میرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه روز پنج‌شنبه ( ۱میزان) در مراسم معرفی وزیر تجارت جدید و معاون وزیر امور خارجه کشور گفت که روابط افغانستان با جهان و منطقه در حال توسعه است و تاکید کرد که امارت اسلامی در ۲۰ سال گذشته مورد قابل نگرانی برای جهان نبوده و باید اکنون هم جامعه جهانی افغانستان را تحت فشار قرار ندهد.

آقای متقی می‌گوید افغانستان اکنون روابط خوبی با جهان و منطقه دارد و فشارهای برخی کشورها بر افغانستان تأثیر نخواهد گذاشت.

آقای متقی می‌گوید که امارت اسلامی در ۲۰ سال گذشته تهدید برای هیچ کشوری نبوده و جامعه جهانی نباید حالا افغانستان را از این ناحیه تحت فشار قرار دهد. سرپرست وزارت خارجه می‌افزاید؛ که افغانستان اکنون روابط خوبی با جهان و منطقه دارد و فشارهای برخی کشورها بر افغانستان تأثیر نمی گذارد زیرا اکنون افغانستان و مردمش تنها نیست.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

متقی: جامعه جهانی افغانستان را تحت فشار قرار ندهد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲, ۱۴۰۰)

روابط افغانستان با جهان و منطقه در حال توسعه است امیرخان متقی، سرپرست وزارت خارجه روز پنج‌شنبه ( ۱میزان) در مراسم معرفی وزیر تجارت جدید و معاون وزیر امور خارجه کشور با بیان این مطلب می‌گوید که امارت اسلامی در ۲۰ سال گذشته مورد قابل نگرانی برای جهان نبوده و باید اکنون هم جامعه جهانی افغانستان را تحت فشار قرار ندهد.

آقای متقی می‌گوید افغانستان اکنون روابط خوبی با جهان و منطقه دارد و فشارهای برخی کشورها بر افغانستان تأثیر نخواهد گذاشت.

آقای متقی می‌گوید که امارت اسلامی در ۲۰ سال گذشته تهدید برای هیچ کشوری نبوده و جامعه جهانی نباید حالا افغانستان را از این ناحیه تحت فشار قرار دهد. سرپرست وزارت خارجه می‌افزاید؛ که افغانستان اکنون روابط خوبی با جهان و منطقه دارد و فشارهای برخی کشورها بر افغانستان تأثیر نمی گذارد زیرا اکنون افغانستان و مردمش تنها نیست.

امیر خان متقی، سرپرست وزارت امور خارجه می‌گوید که:”افغانستان توسعه یافته و باثبات به نفع تمام جهان و منطقه است و او این موضوع را برای جهان روشن کرده است.”

آقای متقی می‌گوید روابط افغانستان با جهان و منطقه در حال گسترش است وی همچنین می‌گوید افغانستان توسعه یافته و باثبات به نفع تمام جهان و منطقه است.

آقای متقی گفت:” روابط اقتصادی قوی بین افغانستان و منطقه به زودی برقرار می‌شود که تأثیر مثبتی بر کل منطقه خواهد داشت.”

در همین حال معاون دوم صدر اعظم یکبار دیگر به جهان خاطر نشان می‌سازد، که افغانستان دیگر لانه امن برای هراس افگنان نخواهد بود و از خاک این کشور بر ضد هیچ کشور دیگر استفاده نمی‌شود.

مولوی عبدالسلام حنفی، معاون دوم صدراعظم گفت:” در این اوخر از طرف کشورهای ناتو غربی و امریکا یک اشغال دیگر در افغانستان صورت گرفت در بیست سال گذشته وجود داشت.”

هرچند تا کنون جهان امارت اسلامی در افغانستان را به رسمیت نشناخته اند، اما شرط اغلب کشورها امنیت داخلی و ایجاد فضای مصوون در افغانستان برای اطمینان دیگر کشورها است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

رهبران جهان بر تامین صلح و ثبات در افغانستان تاکید کردند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۴۰۰)

رهبران جهان در دومین روز نشست مجمع عمومی ملل متحد خواستار تامین صلح و ثبات در افغانستان شدند.

نمایندگان کشورهای همسایه افغانستان در این نشست می‌گویند نگرانی از گسترش بی‌ثباتی و ناامنی و صدور اندیشه‌های افراط‌ گرایانه اسلامی به بیرون از سرحدات افغانستان هنوز وجود دارد.

پدرو سانچز، نخست وزیراسپانیا، می‌گوید که برای کمک‌های بشر دوستانه با مردم افغانستان اقداماتی را روی دست می‌گیرنند، اما افغانستان نباید لانه امن برای هراس افگنان باشد.

نخست وزیر اسپانیا در این باره گفت:” در مورد افغانستان ما باید در این زمینه جدید همکاری با کشورهای همسایه را برای مقابله با بحران بشردوستانه و جلوگیری از بی ثباتی بیشتر در منطقه آغاز کنیم. ما نمی‌توانیم در برابر تهدید تروریستی که واقعی است و قبلاً تحقق یافته است مراقبت خود را کاهش دهیم. افغانستان نباید دیگر به  پناهگاهی برای تروریست‌ها تبدیل شود.”

وی از امارت اسلامی میخواهد تا به تعهدات خود عمل کند.

افغانستان در ۷۶ اجلاس عمومی سازمان ملل متحد نماینده نداشت، اما دنیا برای دفاع از مردم افغانستان کمک می‌کنند، خواست اکثریت نمایندگان در سازمان ملل حفظ دست آورده های گذشته مردم افغانستان است.

کرستی کالجولید، رییس جمهور استونیا، در این باره گفت: “به عنوان یک عضو جهانی در سازمان ملل متحد من برای هر زن و هر کودک افغان ناراحت می‌شوم، پیشرفتی که در دو دهه گذشته در افغانستان مشاهده شده است می‌تواند به سرعت به عقب بازگردد، باید دنیا برای این که افغانستان در آینده کمک کنند آماده باشد.”

اندونیزیا، بزرگ‌ترین کشور مسلمان دنیا از جامعه جهانی می‌خواهد تا برای حمایت از حقوق زنان و اقلیت‌ها در افغانستان و همچنان آوردن ثبات واقعی در این کشور تلاش کنند.

جوکو ویدودو، رییس جمهور اندونیزیا، در این مورد گفت:”ما باید در مبارزه با عدم تحمل، درگیری‌ها ، هراس افگنی و غیره سخت گیر باشیم صلح در تنوع و حمایت از حقوق زنان و اقلیت‌ها باید حفظ شود. رسیدگی به نگرانی‌ها در مورد به حاشیه راندن زنان و خشونت در افغانستان ، استقلال مبهم فلسطین و بحران سیاسی در میانمار باید برنامه مشترک همه ما باشد.”

جدا از رهبران کشورهای منطقه  و جهان  شماری از همسایگان افغانستان هم در سخنرانی شان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد خواستار تامین صلح و ثبات در منطقه به ویژه  در افغانستان شدند.

 در کنار وضعیت افغانستان، شرایط اقلیمی جهان و مبارزه با ویروس کرونا نیز بحث شده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است