Connect with us

کوید۱۹

هند در ۲۴ ساعت گذشته بیشتر از ۴۰۰ هزار رویداد کرونا را ثبت کرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: می 1, 2021)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که در ۲۴ ساعت گذشته ۴۰۱۹۹۳ واقعه مثبت ویروس کرونا در سراسر هند ثبت شده است.

این نخستین بار است که هند بشتر از ۴۰۰ هزار رویداد کرونا را ثبت کرده است.

به اساس گزارش‌ها در ده روز گذشته روزانه بیشتر از ۳۰۰ هزار واقعه کرونا در آن کشور ثبت میشد.

گزارش می افزاید که در این مدت زمان ۳۵۲۳ تن مبتلا به این ویروس جان باخته اند، که با این شمار جان باخته‌گان به ۲۱۱۸۵۳ تن رسیده اند.

این درحالی است که روند واکسین در هند آغاز شده و روزانه صدها تن این واکسین را دریافت میکنند.

بر اساس گزارش رویتر شماری از آگاهان انتقاد میکنند که حکومت مودی با وجود شیوع ویروس کرونا گردهمایی بزرگ را راه اندازی کرده که باعث گسترش ویروس کرونا شده است.

به اساس آمار رسمی حکومت هند شمار مجموعی ویروس کرونا در هند به ۱۹ میلیون تن رسیده است.

شیوع ویروس کرونا سبب شده تا کشورهای دیگر بشمول امریکا و استرالیا محدودیت‌های سفر بر هند وضع کند.

رویداد های اخیر

از سرگیری روند واکسیناسیون در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 12, 2021)

روند تطبیق واکسین سینوفارم چین در ۹ ولایت افغانستان به شمول کابل آغاز شده است.

وزارت صحت عامه می گوید که ۷۰۰ هزار دوز واکسین کرونا ضد کرونا که از سوی کشور چین کمک شده به افراد آسیب پذیر تطبیق خواهد شد.

بر بنیاد آمارهای رسمی وزارت صحت عامه در یک شبانه روز گذشته ۶۷ بیمار کووید-۱۹ جان های شان را از دست داده و نزدیک به هزار تن مبتلا به این بیماری شده اند.

با این وضعیت وزارت صحت عامه در افغانستان در کنار وضع برخی محدودیت های دیگر، پوشیدن ماکس در مکان های عمومی اجباری اعلام کرده است.

اما کمبود آکسیجن برای بیماران کرونایی در افغانستان به یک چالش جدی مبدل شده است.

سازمان عفو بین المل و سازمان ملل از دولت افغانستان خواسته که کمبود اکسیجن را برای بیماران کرونایی به گونه فوری برطرف کند و همچنان این سازمان ها هشدار داده اند در صورتی که جامعه بین المللی، افغانستان را پشتیبانی نکند، وضعیت از اداره بیرون خواهد شد.

با این حال، دو دستگاه تولید آکسیجن در بیمارستان های افغان – جاپان و قصبه کابل فعال شده اند تا نیازمندی به آکسیجن را برطرف کنند. اما با این حال، مردم کم‌تر به رهنمودها برای کاستن از بحران کرونا تمکین می کنند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

سفارت امریکا در کابل روند صدور ویزه‌ها را به حالت تعلیق در آورد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 12, 2021)

سفارت امریکا در کابل میگوید که روند صدور ویزه‌ها‌ در افغانستان را از بهر شیوع موج سوم ویروس کرونا سر از تاریخ ۱۳ جون به حالت تعلیق در آورده است.

سفارت امریکا روز گذشته در یک اعلامیه گفته که با درخواست کنندگان تماس مستقیم برقرار خواهند شد و در این باره آگاه خواهند شد.

در اعلامیه سفارت امریکا آمده است که ” ما اعتراف میکنیم که از ناراحتی درخواست کنندگان ناراحت استیم، اما میخواهیم از صحت کارمندان و در خواست کنندگان مطمیین شویم، تا اطمینان حاصل کنیم که  که خدمات کنسولی به خوبی به پیش میرود.”

امریکا گفته که در امر مبارزه با ویروس کرونا در کنار حکومت و مردم افغانستان قرار دارد.

در اعلامیه آمده است که” ما از مرگ افغان‌های محترم و با ارزش که از اثر ویروس کرونا درگذشته اند غمگین شدیم. ما همچنان از درگذشت یک کارمند ما غمگین استیم.”

این در حالی است که در این اواخر انتونی بلینکن، وزیر امور خارجه امریکا، کمک ۲۶۶ میلیون دالری برای مهار ویروس کرونا به افغانستان را اعلام کرده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

کرونا در افغانستان؛ بیمارستان های خصوصی با کمبود آکسیجن مواجه اند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 2, 2021)

بر بنیاد تخمین وزارت صحت در اوج سوم ویروس کرونا نزدیک به ۵ میلیون شهروند افغان، مصاب به کووید-۱۹ خواهد شد.

مسوولان در وزارت صحت می‌گویند که هفته اوج گیری موج سوم ویروس کرونا آغاز شده و تا اخیر این هفته به قله اوجش می رسد.

همزمان با این بهای بالون های آکسیجن در بازار کابل به چند برابر افزایش یافته است و آکسیجن در بازار و بیمارستان ها کمیاب شده است.

از سوی هم بیمارستان های دولتی جایی برای بستری کردن بیماران بیشتر را ندارد و نظام درمان خصوصی هم تاب و توان مقابله با کرونا را از دست داده است.

بازار کابل نیز با کمبود آکسیجن مواجه شده است.

در همین حال شرکت های تولید آکسیجن از نبود برق شکایت دارند می‌گویند،  در شرایط که بهای آکسیجن در بازار به چند برابر افزایش یافته است بی برقی در کابل سبب شده تا تولید این شرکت ها به ۳۰ درصد کاهش پیدا کند.

محمد نسیم حسن‌زاده معاون یکی از شرکت ها تولید آکسیجن میگوید: “بی برقی سبب شده ماشین های ما از فعالیت باز ماند و این که ما نمی توانیم حتی ۳۰ درصد آکسیجن زمان که برق بود را تولید کنیم.”

بر بنیاد آمار رسمی از سوی وزارت صحت در شبانه روز گذشته ۱۱۱۸ تن به کرونا مصاب و در این مدت ۲۷ تن از ثر این بیماری فوت شده اند.

همچنان این وزارت تا کنون آمار مصاب شدگان به کووید-۱۹ در کل کشور را ۷۵۱۴۴ تن گفته است و شمار جان باختگان را تا کنون ۳۰۳۴ نفر ثبت کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است