Connect with us

ورزش

همراه با جام جهانی ۲۰۱۴ برازیل/ ۱۰۸گل در ۲۶بازی

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۳, ۱۳۹۳)

fifa-world

بیستمین دوره رقابت های جام جهانی فوتبال سر از تاریخ بیست و دوم جوزا با اشتراک 32 تیم در کشور برازیل آغاز شد. این تیم ها در هشت گروه چهار تیمی تقسیم شده اند و به رقابت با هم می پردازند و در پایان سه بازی گروهی، از هر گروه دو تیم به دور دوم بازی ها صعود خواهند کرد.

رقابت های جام جهانی 2014 برازیل با دیدار تیم های ملی برازیل و کروسیا از گروه اول این بازی ها آغاز شد که در نهایت تیم میزبان با نتیجه سه بر یک از سد کرواسیا گذشت.

در پایان دیدارهای روز دوازدهم جام جهانی 2014، 36 بازی برگزار شده است که در این بازی ها 108 گل از خط دروازه ها عبور کرده است که رقم میانگین سه 3 گل در هر بازی را نشان می دهد. هجومی ترین تیم این رقابت ها تا به این جای کار، تیم ملی هالند با 10 گل زده بوده است.

مهاجم تيم ملي فوتبال آمريکا سريعترين گل جام جهاني 2014 را به ثمر رسانده است، کلينت دمپسي کاپيتان تيم ملي آمريکا در ثانيه 32 بازی تیمش توانست دروازه گانا را باز کند.

تاکنون صعود تیم‌های ملی برازیل و مکزیکو از گروه اول، هالند و چیلی از گروه دوم، کلمبیا از گروه سوم، کاستاریکا از گروه چهارم، آرجنتاین از گروه ششم و بلجیم از گروه هشتم قطعی شد و جالب اینکه تیم ملی فرانسه که موفق شده 2 پیروزی مقتدرانه را 2 بازی خود به ثبت برساند، هنوز صعودش به دور یک هشتم نهایی قطعی نشده است.

در پایان روز دوازدهم بازی ها، تیم‌های ملی کامرون و کرواسیا از گروه اول، استرالیا و اسپانیا از گروه دوم، انگلیس از گروه چهارم و بوسنی از گروه ششم با جام جهانی خداحافظی کردند و باز هم جالب اینکه هندوراس تنها تیم بدون امتیازی است که همچنان شانس صعود به مرحله بعد را حداقل روی کاغذ دارد.

در صدر برترین گلزنان جام بیستم، نیمار از برازیل با چهار گل زده قرار دارد. کریم بنزما از فرانسه با زدن 3 گل و 2 پاس گل در تعقیب مهاجم برازیل است. توماس مولر آلمانی با 3 گل زده و یک پاس گل قرار دارد. رابین فن پرسی و آرین روبن و انر والنسیا از اکوادور هم هرکدام با 3 گل زده و البته بدون پاس گل در میان گلزنان برتر جام بیستم قرار دارند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

ورزش

تیم ملی زیر ۱۹ سال در برابر پاپو نیوگینی به میدان میرود

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۸, ۱۴۰۰)

کرکت بورد کشور میگوید که تیم ملی زیر ۱۹ سال امروز در نخستین بازی اش در جام جهانی به مصاف پاپو نیوگینی خواهد رفت.

کرکت بورد افزوده که این بازی امروز ساعت ۵:۳۰ بعد از ظهر آغاز میشود و بازی کنان تیم ملی برای آن آماده‌گی کامل گرفته است.

این نهاد افزوده که قرار بود تیم زیر ۱۹ سال افغانستان در بازی افتتاحیه خود در ۱۶ جنوری به مصاف زیمبابوی برود، اما این مسابقه به ۲۲ جنوری به تعویق افتاد.

 کرکت بورد گفته که بازی مقابل زیر ۱۹ سال با پاکستان بدون تغییر است و طبق برنامه در ۲۰ جنوری برگزار خواهد شد.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

برگزاری نخستین دور رقابت‌های اسکی در غزنی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۶, ۱۴۰۰)

اولین دور رقابت‌های اسکی جوانان و نوجوانان درشهرک البیرونی (مهاجرین) ولایت غزنی برگزار گردیده بود امروز یک شنبه به پایان رسید.

ریاست عمومی تربیت بدنی می‌گوید که در این رقابت‌ها ۱۲ورزشکار شرکت نموده و برای یک روز دربرابر هم پیکار کردند.

هدف این رقابت‌ها رُشد ورزش اسکی میان جوانان گفته شده است.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

راشد خان با حذف کردن ۶بازی کن در لیگ کرکت آسترالیا رکورد تازه ثبت کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۳, ۱۴۰۰)

راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت افغانستان در باز‌های تجارتی ۲۰‌آوره بیگ‌بش آسترالیا یک رکورد تازه به ثبت رساند.

روزگذشته (چهار‌شنبه، ۲۲ جدی)، راشد خان در بازی در لیگ تجارتی ۲۰‌آوره بیگ‌بش آسترالیا در یک بازی با حذف شش بازیکن کرکت تیم مقابل نتیجه را به نفع تیم خودش تغییر داد.

راشد خان که برای تیم ایدیلید دسترایکرز توپ می‌انداخت، در چهار آور، بازیکنان تیم مقابل را حذف کرد و یک ریکورد تازه در جهان ثبت کرد.

راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت کشور به‌عنوان یکی از توپ‌اندازان برتر در بازی‌های کرکت جهان شناخته می‌شود.

به خواندن ادامه دهید

Trending