Connect with us

اخبار ساحوی

بازداشت نوید فرمانده غیر مسئول توسط نیروهای امنیتی

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۱۱, ۱۳۹۷)

فرمانده نوید یکی از فرماندهان مسلح غیر مسوول با هفت تفنگدار اش در تخار بازداشت شد.

مقام های نظامی می گویند که این فرمانده مسلح غیرمسوول بیش از 24 ساعت در یک بیمارستان در محاصره بود و با نیروهای دولتی درگیری هم داشته است.

نظام الدین غوری، مسوول عملیات برای بازداشت فرمانده نوید پس از بازداشت وی به آریانانیوز گفت: “ساعت 12 شب است، همین لحظه با استفاده از تکتیک های پولیس ما توانستیم آنان را از کلینیک بیرون بکشیم و گرفتار کنیم.”

وزارت داخله هم از آغاز بررسی ها روی پرونده این فرمانده محلی خبر می دهد.

نجیب دانش، سخنگوی وزارت داخله می گوید: “ما تحقیقات خود را آغاز کردیم و پس از تحقیق دوسیه به سارنوالی/دادستانی سپرده خواهد شد.”

فرمانده نوید بیش از ده سال در ولسوالی خان آباد کندز فرمانده محلی بوده و با خود تفنگدارانی داشته که به گفته خود اش از آنان در برابر طالبان کار می گرفت.

وی می گوید: “در حمله طالب در خدمت مردم بودم، کدام زورگویی و باج گیری نبود، مردم از من خوش بود. من با دولت همکار بودیم.”

همزمان، نوارهای تصویری از بچه بازی در یک محفل خودمانی در کندز به دسترس آریانانیوز قرار گرفته؛ نواری که منسوب به فرمانده نوید گفته می شود و در تصویر ها این فرمانده مسلح غیر مسوول به چشم می خورد.

محمد رادمنش، نظامی پیشین می گوید: “قوانین باید بالای همه همسان تطبیق شود، شرق، جنوب، شمال و غرب همه شهروندان افغانستان استند تا مردم همه خود را یک آیینه حس کنند.”

رییس جمهور غنی در نشست جینوا گفت که فرماندهان گروه های مسلح غیرمسوول هنوز مدعی داشتن نام های دولتی اند اما شبیه شبه‌نظامیان جنایتکار عمل می کنند. اما تاکنون نزد وزارت داخله افغانستان فهرست روشنی از فرماندهان مسلح غیرمسوول قابل بازداشت وجود ندارد.

اخبار ساحوی

فرمانده‌ پیشین پولیس ولسوالی تیوره غور

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۵, ۱۴۰۰)

حبیب الرحمن ملک زاده فرمانده پیشین پولیس ولسوالی تیوره ولایت غور صبح امروز در مرکز شهر هرات ترور شده است.

نزدیکان آقای ملک زاده می گویند او در دروازه خانه اش در ناحیه اول شهر هرات هدف گلوله قرار گرفته و جان باخته است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات با تایید این رویداد میگوید که مهاجمان دو نفر بودند و پس حمله بالای آقای ملک‌زاده از محل فرار کرده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در هرات جان دست کم ۷ نفر را گرفت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۲, ۱۴۰۰)

در نتیجه انفجار ماین در ولایت هرات دست کم هفت نفر جان باخته و ۹ تن دیگر زخم برداشته اند.

قوماندانی پولیس هرات در اعلامیه ای گفته است که این انفجار حوالی ساحت ۶:۵۰ امشب در ساحه حاجی عباس مربوط ناحیه دوازدهم شهر هرات رخ داده است.

ثابت هروی مسوول مطبوعاتی استخبارات هرات میگوید که ماین در تانکی یک موتر چسپانده شده بود که در پی انفجار آن موتر کاملا سوخته است.

عارف جلالی سرطبیب شفاخانه حوزوی هرات تایید میکند که هفت کشته به شمول چهار زن و سه مرد و ۹ زخمی به شمول پنج زن و چهار مرد از این رویداد به این شفاخانه رسیده اند.

تا هنوز فرد و یا گروهی مسوولیت این حمله را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

بنیاد بیات به خانواده‌های نیازمند در لوگر مواد غذایی کمک کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جدی ۲۹, ۱۴۰۰)

بنیاد بیات به صدها خانواده نیازمند در لوگر، بسته‌های مواد غذایی توزیع کرد.

مسولان بنیاد بیات می‌گویند این مساعدت‌های زمستانی که شامل آرد، روغن و برنج می شود بعد از سروی که انجام شده بود به خانواده‌های مستحق و نیازمند توزیع شد.

بیکاری و افزایش قیمت موادغذایی در این سرمای سنگین؛ از مهمترین عواملی که دامنگیر مردم شده و خانواده‌های زیادی با آن روبرو هستند.

مسولان بنیاد بیات می‌گویند این مساعدت‌های زمستانی بعد از سروی که انجام شده بود به خانواده‌های مستحق و نیازمند توزیع شد .

مسوولان این نهاد امداد رسان همچنان بر کمک‌های بشری برای نیازمندان دیگر ولایت‌های کشور نیز تأکید دارد.

حاجی محمد اسماعیل، معاون بنیاد بیات می‌گوید که:” در ادامه کمک‌های زمستانی بنیاد بیات که همه ساله در موقع سرما و زمستان از طرف بنیاد بیات توزیع می‌شود و قبلن در ولایات مختلف ما این پروگرام را داشتیم ما توزیع کردیم امروزهم در ولایت لوگر بر یک تعداد از مستحقین که قبلا سرویع شده اند مواد آوردیم توزیع می‌کنیم این مواد شامل آدر، برنج و روغن می‌شود و این کمک‌ها انشاالله در دیگر ولایت‌های باقی مانده نیز به مستحقین توزیع خواهد شد.”

این بسته‌های کمکی که شامل آرد، برنج و روغن می‌شود، هدف آن دست گیری نیازمندان گفته شده است.

درهمین حال کسانی که ازین کمک‌ها مستفید شده اند، از دیگر نهادهای خیریه نیز میخواهند که در چنین اوضاع دشوار دست نیازمندان را بیگرند.

اعضای امارت اسلامی نیز از سلسله کمک‌های بنیاد خیریه بیات استقبال می‌کنند و از دیگر تاجاران ونهادهای امداد خواهان دستگیری خانوادهای مستضعف در این زمستان سرد و سنگین استند.

نصیر احمد کریمی، مدیرعمومی معاون مالی و اداری ریاست امر بالمعروف و نهی عن المنکر ولایت لوگر دراین باره گفت:”به خاطریکه قیمتی زیاد است بیکاری هم است بسیار مردم مشکلات دارند، مشکلات اقتصادی دارند این کمک‌ها بسیار موثر هست.”

بنیاد بیات همه ساله در سراسرکشور به افراد نیازمند و بی‌بضاعت کمک میکند که سلسله این کمک‌ها به همه ولایات میرسد.

در کنار این بنیاد بیات در ساخت مکتب مراکز صحی مساجد و حفر چاه‌های عمیق برای دست یابی به آب آشامیدنی در ولایت‌های کشور تلاش کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending