Connect with us

پیشرفت و ترقی در افغانستان

نماینده گان: حزب اسلامی در پی امتیاز طلبی نیست

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حمل ۱۵, ۱۳۹۵)

vlcsnap-2016-04-03-12h33m54s212

گروه گفتگو کننده حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار روز شنبه(۲ حمل) در نشستی با برخی از زنان فعال جامعه مدنی گفت که، نسبت به دست آورد های سال های پسین زنان خوشبین است و هرگونه امتیاز طلبی این گروه را برای به ثمر رسیدن چانه زنی های صلح نادرست میداند از همین رو تاکید می کند که، اگر با حکومت افغانستان به نتیجه برسند باید جامعه جهانی آنرا تضمین کند.

کریم امین نماینده حزب اسلامی گلبدین حکمتیار می گوید، ما دست آورد های زنان را قبول داریم به شرط این که مخالف دین و ارزش های اسلامی نباشد. هیمن اکنون امضا میکنم؛ که هنوز زنان به حقوق شان نرسیده اند، بلکه نمایشی بوده است.

این منتقد سرسخت حکومت در گفتگوی ویژه با آریانانیوز راه رسیدن به صلح که حکومت به پیش گرفته است را تجربه ناکام سیاسیگذاران حکومت  پیشین میداند؛ زیرا وی باور دارد که، توقع  پاکستان فراتر از چیزی است که رهبران سیاسی کنونی فکر می کنند.

انورالحق احدی رییس جبهه ملی افغانستان می گوید، حکومت عوام فریبی می کند و این راه که از پاکستان صلح بخواهیم به ناکامی منجر میشود و مه فکر میکنم اینان کور ذهن هستند و حکومت نمی خواهد به مردم خبر بد بدهد. از همین رو در مورد گفتگو های صلح عوام فریبی میکند و این بدتر از حقیقت است که نمی گویند.

گروه های منتقد دیگر حکومت نیز نشست های چهار جانبه که در آن نقشه راه ترسیم شد را بی ثمر میدانند از همین رو از حکومت میخواهند که، راه بدیل را برای رسیدن به صلح جستجو کنند.

سید میثم احسانی معاون مطبوعاتی شورای حراست و ثبات افغانستان می گوید، از راه پاکستان رسیدن به صلح و ثبات ناممکن است و چیزی را پاکستان از افغانستان  میخواهد که فراتر از توقع دولتمردان است و باید حکومت افغانستان به دنبال گفتگوهای مستقم با طالبان به گونه مستقل باشد.

کاخ ریاست جمهوری از کشورهای منطقه و جهان  خواهان همکاری در پیوند به گفتگو های صلح است.

ظفر هاشمی معاون سخنگوی رییس جمهور می گوید، جنگ و صلح در افغانستان ابعاد منطقه یی دارد و ما از کشور های منطقه و جهان میخواهیم که، ما را برای رسیدن به صلح همکاری بیشتر کند.

پیشتر از این معاون شورای صلح افغانستان به آریانانیوز گفته بود که، امریکا و چین نسبت به رسیدن به صلح از را ه پاکستان ناامید شده اند و نیز  از سوی دیگر شورای صلح گفته بود که، هفته جاری روند گفتگو های صلح  با گلبدین حکمتیار نهایی شده و باید تمام محدودیت ها از وی برداشته شود.

گزارشگر: احمد فرشاد صالح

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

پیشرفت و ترقی در افغانستان

نگرانی ها از بالارفتن گراف بیکاری در افغانستان برخاسته از شیوع ویروس کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۱۲, ۱۳۹۹)

اداره ملی کارکنان می گوید که از اثر شیوع ویروس کرونا در سرتاسر کشور دو میلیون نفر کار های روزانه ی شانرا از دست داده اند. مسوولان این نهاد می گویند که اگر حکومت از افزیش فقر و بیکاری جلوگیری نکند، کشور با فاجعه ی انسانی روبرو خواهد شد.
مسوولان اداره ملی کارکنان می گویند: در سرتاسر کشور پانزده میلیون نفر واجد شرایط کار اند که هشت میلیون آن بیکار و شمار دیگر کار های موسمی دارند.
به گفته ی آنان شیوع ویروس کرونا باعث شده که دو میلیون تن دیگر نیز بر بیکاران افزوده شود.
وزارت اقتصاد نگران افزایش فقر در کشور است. یونس سالک، سخنگوی وزارت اقتصاد، می گوید که برنامه ها برای حل این مشکل تهیه و به رهبری حکومت سپرده شود.
شمار از اعضای مجلس به این باور اند که فساد در حکومت باعث افزایش فقر و بحران اقتصادی شده است.
آگاهان اقتصادی حکومت را مورد انتقاد قرار می دهند که اگر در پروژه های زیربنایی کار می شد، حال میزان بیکاری به این حد نمی بود.

به خواندن ادامه دهید

پیشرفت و ترقی در افغانستان

برای حل مشکلات حقوقی توزیع تذکره های برقی وظیفه سپرده شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۵, ۱۳۹۵)

vlcsnap-2016-11-25-09h35m31s230

محمد اشرف غنی رییس جمهور به سرور دانش معاون دوم اش وظیفه سپرده است که، مشکلات حقوقی سر راه توزیع تذکره های برقی را حل سازد؛ تا این روند توزیع آغاز گردد.

همایون محتاط رییس اداره توزیع تذکره های برقی میگوید، سرور دانش بر سرحل برخی مشکلات حقوقی تذکره های برقی کار می‌کند و روند توزیع آن بزودی آغاز می‌گردد.

این در حالیست که رییس جمهور به روز سه شنبه در جریان معرفی اعضای جدید کمیسیون های انتخاباتی تأکید کرد که، بزودی مشکل صدور تذکره های برقی بر اساس قانون اساسی حل شود.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

یک کانال آبیاری در ولایت ننگرهار به بهره برداری سپرده شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اسد ۸, ۱۳۹۵)

vlcsnap-2016-07-29-10h19m14s104

یک کانال آبیاری که ۱۵ کیلو متر طول دارد در ولایت ننگرهار به بهره برداری سپرده شد.

این کانال جدید از ولسوالی شیوه به ولسوالی بهسود امتداد دارد که حدود یک هزار جریب زمین را آبیاری می کند و ۵ هزار خانواده نیز از آب آن استفاده می کند.

این کانال به تازگی از دریای کنر جدا شده است که،۱۰۵۰ جریب زمین را در ولسوالی های شیوه و بهسود ننگرهار آبیاری می کند.

سلیم خان کندزیوالی ننگرهار می گوید، این کانال ۱۵ کیلومتر طول دارد و در مدت سه سال به کمک یک و نیم میلیون دالر امریکایی بریتانیا توسط  موسسه کاردیپ اعمار شده است.

بگفته وی، با استفاده از این کانال محصولات کشاورزان ۳۵ درصد افزایش می یابد.

vlcsnap-2016-07-29-10h17m19s104

فضل محمد باشندهشیوه، از اعمار این کانال خوشحال است، اما می گوید: بعضی جاها در مسیر این کانال وجود دارد که با افزایش آب یا باران به کانال آسیب می رساند.

نعمت الله باشنده ولسوالی بهسود ازانجنیران انتقاد می کند که، در ساخت آن توجه چندانی نکرده اند.

در مراسم بهره برداری این کانال وزیر انکشاف دهات نیز حضور داشت.

وی می افزاید: مشکلات باقی در این کانال نیز به زودی حل می شود و بهره برداری از آن در حاصلات اثر به سزایی دارد.

وزیر انکشاف دهات تاکید می کند که، برخی برنامه ای انکشافی را در مناطق نا امن به ویژه مناطقی که به تازگی از وجود داعش پاکسازی شده است عملی می کنند.

مردم محل با ابراز اطمنان امنیتي خواهان بازسازي سرک های این مناطق اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending