Connect with us

خبرهای تازه

نماینده گان: جریان های سیاسی به محوریت کرزی در تلاش سبوتاژ انتخابات اند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۱۰, ۱۳۹۸)

شماری از اعضای مجلس نماینده گان  می گویند که برخی از چهره های سیاسی به شمول حامد کرزی، عطا محمد نور، اسماعیل خان و یونس قانونی در تلاش سبوتاژ برایند انتخابات ریاست جمهوری هستند.

این نماینده گان می افزایند که این چهره های مطرح تلاش دارند تا خود قدرت را به دست بگیرند و این تلاش ها کشور را با بحران بزرگی روبرو خواهد کرد.

بلقیس روشن، نماینده فراه در مجلس نماینده گان می گوید: “سیاسیون مثل کرزی، عطا محمد نور، اسماعیل خان و قانونی مانند گرگان منتظر هستند که چه اتقاق روی می دهد و میخواهند قدرت را بگیرند و بعد مثل گرگ های گرسنه به شکم یک دیگر حمله خواهند کرد و این کار برای مردم قابل قبول نیست.”

عبدالقیوم سجادی، عضو دیگر مجلس نماینده گان از غزنی می افزاید : ” یک تعداد برای سبوتاژ کردن انتخابات کمر بسته کرده اند تا این روند با چالش مواجه شود ،اما میزان کم رنگ مشروعیت انتخابات را صدمه نزده است و نباید روند ملی با چالش مواجه شود.”

 کمال ناصر اصولی نماینده خوست در مجلس نماینده گان نیز می پرسد:هدف این چهره های سیاسی ازمطرح کردن موضوع حکومت موقت  پس از برگزاری انتخابات چیست؟

اما اعضای جریان های سیاسی این گفته ها را رد می کنند و می گویند که بیشتر تمرکز این جریان برای صلح بوده است.

شهزاده مسعود، عضو جریان های سیاسی می گوید ” اصلآ روی حکومت موقت صحبت نشده است و شخصیت های سیاسی به خصوص جناب کرزی در پنج سال در صدد صلح و وحدت ملی بوده تلاش های خود را ادامه میدهد و همین قدر به دوستان می گویم که در نشست ما از تکت های مختلف شرکت داشته و معتقد بودند که صلح به مردم اولیت دارد.”

ازسویی دیگر رییس مجلس نماینده گان از کمیسیون های انتخاباتی میخواهد تا نتایج را بربیناد آرای پاک مردم اعلام کند تا ازیک بحران  سیاسی در کشور جلوگیری شود.

میررحمان رحمانی، رییس مجلس نماینده گان تاکید می کند: “امروز کمیسیون های انتخاباتی در یک مسوولیت تاریخی قرار دارند و باید  پاسخ دهند و هرگونه تخطی و جرم های انتخاباتی بحران بزرگ سیاسی را ایجاد می کند و از کار کمیسیون های انتخاباتی باید نظارت صورت گیرد.”

بیشتر نماینده گان مجلس می گویند که قربانی ها و مشارکت مردم در روند انتخابات نباید از سوی دسته های انتخاباتی نادیده گرفته شود و باید نتیجه انتخابات با آرای شفاف ازسوی این دسته ها پذیرفته شود

تکنالوژی

آسترالیا سریعترین سرعت انترنت در جهان را کشف کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

پژوهشگران دانشگاههای موناش، سوینبورن و آر ام آی تی سریعترین سرعت اینترنت جهان را از یک تراشه نوری با ظرفیت ۴۴ اعشاریه ۲ تیرابیت بر ثانیه کشف کرده اند.

یک مقاله پژوهشی که در مجله “نیچر کمیونیکیشنز منتشر شده است، نشان می دهد که یک گروهی از پژوهشگران متشکل از  دانشگاههای موناش، سوینبورن و آر ام آی تی در آسترالیا، تجربه سریعترین سرعت انترنت را اختراع و با موفقیت آزمایش کرده اند.

این تحقیقات نشان می دهد، که با به کار درآمدن این اختراع، با این سرعت تکنالوژی معلوماتی، داونلود نمودن یک هزار فیلم با کیفیت عالی در ظرف ثانیه ها قادر خواهیم شد.

این پژوهشگران این ظرفیت را با جایگزین کردن ۸۰ لیزر که تا به حال حامل سیگنال‌های ارتباطی بودند، با یک مایکرو-کوم یا یک تراشه نوری به دست آورده اند.

طبق این مقاله منتشر شده این یافته ها، نه تنها ظرفیت ارتباطات استرالیا را سرعت می بخشد، بلکه امکان استفاده از این فناوری در سراسر جهان نیز وجود دارد.

به اساس این یافته ها، این فناوری توانایی پشتیبانی از اتصالات اینترنت پرسرعت یک اعشاریه ۸ میلیون خانواده را همزمان در ملبورن، استرالیا و میلیارد ها مشترک را در سراسر جهان از بالاترین سرعت انترنت برخوردار خواهد کرد.

این اولین بار است که مایکرو-کوم در چنین یک آزمایش مورد استفاده قرار می گیرد و بیشترین معلوماتی تولید شده از یک تراشه نوری را دارد.

داکتر بیل کورکوران، یکی از پژوهشګران، می گوید: “ما در حالا درمیآبیم که چگونه زیرساخت های انترنت در دو یا سه سال به مهیا گردد، به دلیل تعداد بی سابقه ای از افرادی که از انترنت استفاده می کنند. کار از راه دور، معاشرت و مراودات. این واقعاً به ما نشان می دهد که باید بتوانیم ظرفیت اتصالات انترنتی خود را مقیاس کنی.”

به خواندن ادامه دهید

جهان

طالبان از اعلام رهایی ۲ هزار زندانی توسط حکومت استقبال کردند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

طالبان اعلام رهایی ۲۰۰۰ زندانی از سوی حکومت افغانستان را یک گام نیک دانسته و در عین حال، بر رهایی ۵۰۰۰ زندانی این گروه تاکید ورزیده اند.

سخنگوی دفتر سیاسی طالبان، سهیل شاهین، در تویتی گفته است که اعلام رهایی ۲۰۰۰ زندانی توسط حکومت یک گام خوبی است؛ او افزوده است: “در توافقنامه دوحه خواست رهایی ۵۰۰۰ زندانی بخاطری بود که فضای اعتماد به میان آید و این پروسه باید تکمیل شود تا موانع ازسر راه آغاز مذاکرات بین الافغانی برداشته شود.

در ضمن، نامبرده از تعهد طالبان مبنی بر رهای زندانیان حکومتی خبر داده می نویسد که این گروه “نیز در جانب خود برای رهایی زندانیان متعهد میباشد.”

این اظهارات از سوی طالبان در حالی صورت می گیرد که روز گذشته رییس جمهور غنی در پاسخ به اعلام آتش‌بس سه‌ روزه‌ از سوی طالبان، رهایی ۲۰۰۰ زندانی طالب را برای نشان دادن حسن نیت، اعلان کرد و ضمناً، او از طالبان نیز خواست تا روند رهایی زندانیان نیروهای امنیتی که در بند این گروه قرار دارند را به زودی آغاز کنند.

در همین حال، ایالات متحده نیز از اعلامیه رئیس جمهور اشرف غنی استقبال کرده است.

چنانچه رئیس جمهور در تویتی نوشته که مایک پومپئو وزیر امور خارجه آمریكا، در یک تماس تلفونی از دولت افغانستان بخاطر تصمیم دلیرانه اش مبنی بر آزادی ۲۰۰۰ زندانی طالب تقدیر كرده گفته است: “ایالات متحده خواهان آتش بس دایمی / کاهش در خشونت و آغاز مذاکرات بین الافغانی است.”

باید گفت که حکومت افغانستان پس از امضای توافق‌نامه صلح میان امریکا و گروه طالبان ۱۵۰۰ زندانی طالبان را از بند رها کرد. در مقابل گروه طالبان نیز در حدود ۲۰۰ تن از نیروهای امنیتی را از بند آزاد کرده است.

اما پس از افزایش سطح خشونت‌ها از سوی طالبان، این روند از سوی دولت متوقف شد؛ اکنون دیده می شود که تلاش های اخیر نماینده ویژه ایالات متحده، زلمی خلیلزاد، موثر بوده و ممکن، این روند از سر گرفته شود.

به خواندن ادامه دهید

خبرهای تازه

استقبال نهاد های بین المللی از آتش بس میان حکومت افغانستان و طالبان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۵, ۱۳۹۹)

اعلام آتش بس از سوی گروه طالبان و حکومت افغانستان مورد استقبال شماری زیادی از نهاد های بین المللی و کشورها از جمله آمریکا، ناتو، اتحادیه اروپا، هند و غیره قرار گرفته است.

زلمی خلیلزاد نماینده ویژه آمریکا برای صلح أفغانستان گفت: ” گام های دیگری باید فورا دنبال شود رهایی زندانیان باقی مانده از هر دو طرف همانگونه که در موافقتنامه ایالات متحده و طالبان مشخص گردیده، بر نگشتن به سطح بلند خشونت ها و توافق بر تاریخ جدید برای آغاز نمودن مذاکرات بین الأفغانی”.

ینس استولتنبرگ دبیر کل ناتو هم از دو طرف خواست تا از فرصت بوجود آمده برای صلح و منفعت أفغانستان استفاده کنند.

سخنگوی نیرو های خارجی، نمایندگی دفتر سازمان ملل متحد در افغانستان ، سفارت امریکا و وزارت خارجه پاکستان نیز با استقبال ازین تصمیم خواهان توقف درگیری ها به گونه دوامدار شده و اصرار به آغاز گفتگو های میان افغانان کرده اند

نمایندگی سازمان ملل متحده در أفغانستان گفته است:  “تنها گفتگو های صلح می تواند پایان برای جنگ افغانستان باشد. سازمان ملل متعهد به حمایت از حکومت و مردم افغانستان از بهر تلاش های شان درین راستا است “.

راس ویلسون سفیر آمریکا هم این آتش بس را نعمت ویژه برای تمام مردم أفغانستان عنوان کرد.

اتحادیه اروپا، هند و ایران هم از این اقدام استقبال کردند.

حکومت أفغانستان و طالبان برای سه روز به مناسبت عید سعید فطر آتش بس را اعلام نموده اند.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending