Connect with us

اخبار ساحوی

نزدیک به چهل سرباز ارتش در حمله بر پایگاه نظامی شوراب کشته و زخمی شدند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: حوت ۱۱, ۱۳۹۷)

نزدیک به چهل سرباز ارتش در نتیجه حمله‌ی طالبان بالای پایگاه نظامی شوراب در ولایت هلمند کشته و زخمی شدند.

در این حمله حد اقل بیست مهاجم که لباس‌های نظامی بر تن داشتند، بامداد روز جمعه(۱۰ حوت) بر این پایگاه نظامی در ولسوالی واشیر، هلمند که قول اردوی ۲۱۵میوند نیز در آن قرار دارد یورش بردند.

با این حال، از تلفات نیروهای ارتش در این رویداد آمارهای گوناگون به نشر رسیده است. برخی منابع آمار تلفات نیروهای ارتش در این حملات را بیش از چهل کشته و پنجاه زخمی گفته اند؛ اما، یاسین خان، والی هلمند می‌گوید، در این رویداد سی وهشت سرباز ارتش کشته و زخمی شده اند.

آقای خان بیان می‌دارد: “آخرین اطلاعات که به ما رسیده ۲۰ طالب کشته شده که انتحاری هم است که از پاکستان آماده بودند ۲۲ سرباز ما کشته شده و ۱۶ نفر هم زخمی شده است.”

همزمان با این، گروه طالبان با نشر خبرنامه ای مسوولیت این حمله را به عهده گرفتند اما از تعداد تلفات شان چیزی نگفته اند.

در همین حال، محمد سرور دانش، معاون دوم ریاست جمهوری اظهار می‌دارد که گروه‌های هراس افگن با راه اندازی این حملات در تلاش انحلال نیروهای ارتش استند که برای پیروزی در این آرمان شان موفق نخواهند شد.

آقای دانش می‌گوید: ” دشمنان افغانستان از یک طرف شعارصلح میدهند و از سوی دیگر آرزوی انحلال اردو را دارند و با این حمله تروریستی می خواهند روحیه سربازان را تضعیف نمایند ولی این آرزو را به گور خواهند برد.”

اما، آگاهان نظامی این گونه حمله‌ها را ناشی از ضعف نهادهای کشفی و استخباراتی در نهادهای امنیتی می‌دانند.

عتیق الله امرخیل، یک تن، آگاه نظامی می‌گوید: ” قطعه خواب، قوماندانی خواب و استخبارات خواب، همه شان بی تفاوت، بدون این که بفهمند دشمن مارا می کشند، همین را فکر نکرده و این واقعه می شود.”

اکنون منابع به آریانانیوز می‌گویند، که درگیری میان نیروهای امنیتی و مهماجمان با از پا در آورده شدن  شدن تمامی مهاجمان به  پایان رسیده است.

گفته می‌شود که افزون بر سربازان قول اردوی ۲۱۵ میوند نیروهای ارتش، بخشی از این پایگاه، قرارگاه نیروهای آمریکایی نیز است.

این حمله درست همزمان با شدت تلاش های صلح صورت گرفته است. دیده شود که صلح با طالبان به همچون حملات پایان خواهد داد و یاهم با رسیدن فصل بهار جنگ‌ها در کشور رنگ دیگری به خود خواهد گرفت.

اخبار ساحوی

دوازده طالب مسلح در پکتیا کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۹, ۱۳۹۹)

به شمول یک فرمانده دست کم ۱۲ جنگجوی طالبان در نتیجه درگیری با نیروهای افغان در ولایت پکتیا کشته شدند.

ایمل مومند، سخنگوی قول اردوی ۲۰۳ تندر به آریانانیوز میگوید که طالبان حوالی ساعت ۵ بامداد امروز بالای پاسگاه های نیروهای افغان در روستای شاه محمد ولسوالی زازی آریوب این ولایت حمله کردند.

به گفته مومند در این رویداد به شمول یک فرمانده طالبان به نام اباسین، ۱۰ جنگجوی این گروه کشته و هفت تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

آقای مومند می‌افزاید که در این رویداد به نیروهای افغان آسیبی نرسیده است.

در یک رویداد دیگر، شب گذشته طالبان مسلح بالای نیروهای ارتش که در حال گزمه در ولسوالی سمکنی این ولایت بودند، حمله کردند.

آقای مومند میگوید که در این رویداد دو طالب مسلح به شمول یک شهروند پاکستانی کشته و دو تن دیگر شان زخمی شده اند.

سخنگوی طالبان گفته است که جنگجویان این گروه نیز تلفاتی به نیروهای افغان در ولسوالی زازی آریوب وارد کرده اند. او اما جزییات بیشتر در این مورد نداده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

همزمان با شدت حمله‌های تهاجمی طالبان، برخی مقام‌های محلی می‌گویند، نیروهای دولتی از حالت دفاعی بیرون شده‌اند و عملیات‌های تهاجمی را ازسر گرفته‌اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

انفجار ماین در غزنی؛ فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک کشته شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی در انفجار ماین جان باخت.

وحید الله جمعه زاده سخنگوی والی غزنی می‌گویند که حبیب الله، فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک این ولایت، حوالی ساعت ۳۰:۴ بامداد امروز هدف ماین کنار جاده ای قرار گرفت.

به گفته جمعه‌زاده، در این رویداد فرمانده پولیس ده‌یک با دو سرباز دیگر جان باخته است.

گفته میشود که طالبان مسلح بامداد امروز بالای شماری از پاسگاه های نیروهای امنیتی در این ولسوالی حمله کرده بودند وآقای حبیب الله هنگام بررسی و کنترول جاده‌ی عمومی این ولسوالی، هدف انفجار ماین قرار گرفته است.

طالبان با گرفتن مسوولیت این حمله گفته است که در این رویداد به شمول فرمانده پولیس ده‌یک پنج تن کشته شده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending