Connect with us

ورزش

نخستین بازی دختر افغان در تیم باسکتبال اسپانیا

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۱۱, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که نیلوفر بیات؛ کاپیتان تیم باسکتبال با ویلچر زنان افغان، روز گذشته(شنبه، ۱۰ میزان) اولین بازی خود را برای تیم جدید اسپانیایی خود آغاز کرد.

نیلوفر بیات پس از تصرف کابل توسط نیروهای امارت اسلامی به منظور امضای قرارداد با باشگاه “بیدای‌دیک بیلبائو BSR” وارد شهر بیلبائوی اسپانیا شد.

بر بنیاد گزارش رویترز به نیلوفر بیات، ۲۸ ساله و همسرش رامش ۲۷ ساله، این فرصت داده شد که برای تیم باسکتبال با ویلچر (Bidaideak Bilbao BSR)در شمال شهر بیلبائو بازی کند.

رویترز افزوده که آنها با کمک اسپانیا و فدراسیون باسکتبال آن کشور در ۲۰ آگست از کابل با ۱۰۰ پناهجوی دیگر وارد شهر مادرید شدند.

نیلوفر در این باره گفت:”من هرگز این‌همه مهربانی و این‌همه احترام نداشتم. وقتی دیدم چقدر استقبال می‌کنند… احساس کردم این‌جا می‌تواند خانه دوم من باشد. من می‌توانم این‌جا بسیار خوشحال باشم.”

این نخستین بار است که خانم بیات در یک تیم مختلط بازی میکند.

نیلوفر بیات در این باره گفته “این برای من بسیار جدید بود، در افغانستان این‌طور نیست. تیم‌ها بسیار از هم جدا استند و ما باهم بازی نمی‌کنیم؛ اما این بسیار خوب بود.”

بر بنیاد گزارش‌ها در بازی روز شنبه اسپانیا نیلوفر بیات با استقبال گرم مردم روبرو شد.

ورزش

کرکت بورد افغانستان: تیم کرکت زنان افغان پابرجا خواهد بود

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۳, ۱۴۰۰)

در یک اعلامیه‌ای کرکت بورد افغانستان آمده است که میرویس اشرف، سرپرست جدید این اداره در نشستی با مدیران این اداره گفته است که زنان به بازی کرکت به طور عادی ادامه خواهند داد.

آقای اشرف گفته است که کرکت زنان یکی از الزامات اصلی شورای جهانی کرکت است و آنها متعهد به انجام تعهدات خود هستند.

وی دراین باره گفت:” دختران ما به طور معمول کرکت بازی خواهند کرد و ما به دنبال تامین نیازهای اولیه و تمام امکانات مورد نیاز آنها هستیم.”

وی همچنین گفت که الزامات شورای جهانی کرکت برای کرکت بورد افغانستان ارزشمند است و آنها تمام تلاش خود را برای برآورده کردن آنها انجام می‌دهند.

به گفته وی، با بوردهای کرکت جهان در تماس است و می‌خواهد که با کرکت بوردهای جهان روابط حسنه و نیک داشته باشد، برعلاوه‌ی تقسیم اوقات قبلی که از سوی شورای جهانی کرکت تنظیم شده، تلاش خواهد ورزید تا به کشورهای دیگر نیزبازی‌های دوه جانبه ترتیب نماید.

درهمین حال، نصیب خان، رییس اجراییوی اداره کرکت بورد افغانستان نیز در این نشست اشتراک داشت که گزینش میرویس اشرف را به عنوان سرپرست عمومی این اداره، یک دست آورد خواند و افزود که میرویس اشرف یگانه رییسی است که تمام هموطنان بر گزینش وی از ته دل خرسند هستند.

و افزود:” اشرف صاحب، هموطنان و اداره کرکت بورد افغانستان از من و خود تان توقع زیادی دارند، چالش‌ها و کارهای زیادی در راه است که باید با تلاش و هماهنگی انجام دهیم تا بتوانیم باعث لبخند برای هموطنان ما شویم، چون آرمان‌های بیش از ۳۰ میلیون افغان با کرکت گره خورده است.”

آقای نصیب خان همچنان به دست آوردهای سفرشان به امارات متحده اشاره کرد و گفت که ملاقات‌های زیادی در امارات انجام داده اند و امید دارد که دست آورد و خوش خبری‌های زیاد به هموطنان داشته باشند.

آقای نصیب افزود:”ما در امارات متحده عربی دیدارهای پرباری با روسا و روسای اجراییه برخی کشورها از جمله رئیس عمومی کرکت بورد هندوستان داشته و در این دیدارها در مورد همکاری‌های دوجانبه گفتگو کرده ایم.”

در نهایت مدیران تمام بخش‌های اداره کرکت بورد افغانستان نیز توصیه‌ها و اهداف خود را با رهبری در میان گذاشته و به دلیل گزینش رییسی که هماهنگی بیشتر با کارمندان و اداره دارد، اظهار خرسندی نمودند.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

مسی، رونالدو و صلاح در فهرست نامزدان جایزه بهترین بازیکن فیفا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۲, ۱۴۰۰)

فیفا فهرست ۱۱ نامزد دریافت جایزه بهترین بازیکن سال ۲۰۲۱ را نشر کرده که در آن‌ نام لیونل مسی، کریستیانو رونالدو و محمد صلاح نیز دیده می‌شود.

بر اساس گزارش‌ها در این فهرست نام‌‌های ستاره‌های بزرگ دنیای فوتبال از جمله جورجینیو ایتالیایی، انگولو کانته فرانسوی و همچنین روبرت لواندوفسکی پولندی نیز دیده می‌شود.

جورجینیو، شهروند ایتالیا، از جمله بازیکنانی است که توانست در فصل پیشین فوتبال اروپا هم لیگ قهرمانان اروپا را فتح کند و هم در رقابت‌های یورو به همراه تیم ملی ایتالیا به عنوان قهرمانی برسد.

انگولو کانته، شهروند فرانسوی که فاتح لیگ قهرمانان اروپا است به این جایزه نامزد شده است.

در این فهرست نام هیچ بازیکنی از انگلستان دیده نمی‌شود و ایتالیا، قهرمان یورو ۲۰۲۰ تنها یک نماینده دارد.

فرانسه با داشتن سه نماینده یعنی بنزما، ام‌باپه و همچنین کانته بیش از تمام کشورهای دیگر در فهرست نهایی نامزدهای دریافت جایزه سال فیفا قرار دارد.

اعلام رسمی برنده روز ۱۷ جنوری ۲۰۲۲ صورت می‌گیرد که طبق اعلام فیفا، امسال هم مانند سال گذشته به دلیل شیوع ویروس کرونا به صورت مجازی خواهد بود.

قابل یادآوری است که با این حال فیفا در اوایل جنوری نام سه نامزد نهایی را اعلام خواهد کرد.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

تیم زیر سن ۱۹ سال در مسابقات جام جهانی کرکت اشتراک میکند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۳۰, ۱۴۰۰)

کرکت بورد کشور میگوید که تیم زیر سن ۱۹ سال بزودی در مسابقات یک روزه جام جهانی در ویست اندیز اشتراک خواهد کرد.

کرکت بورد افزوده که قرار است که این بازی‌ها به تاریخ ۱۴هم ماه جنوری سال ۲۰۲۲م میان ۱۶ کشور در ویست اندیز آغاز میشود و تا چهارم ماه فبروری ادامه خواهد یافت.

این نهاد افزوده “تیم زیر سن ۱۹ سال کشور در گروپ سي یا سوم این مسابقات مقابل تیم پاکستان، زمبابوی و پاپو نیو گیني یا پی ان جی وارد میدان خواهد شد. در سلسله این مسابقات تیم کشور در میدان دیگو مارتن مقابل تیم زیر سن ۱۹ سال زمبابوی مواجه خواهد شد.”

 کرکت بورد میگوید که بازیکنان کشور به تاریخ ۱۸ ماه جنوری در دومین بازی خود مقابل تیم پاپو نیو گیني وارد میدان میشود، “در حالیکه در اخرین مسابقه این گروپ در آکادمی کرکت براین لارا این جزیره مقابل پاکستان بازی خواهد کرد.”

این نهاد افزوده که تیم‌های زیر سن ۱۹ سال قبل از آغاز مسابقات رسمی  دو مسابقه تمرینی را نیز مقابل یکدیگر انجام خواهد نمود.

کرکت بورد افزوده که تیم ملی کشور برای این بازی‌ها آماده‌گی کامل دارد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است