Connect with us

علم و تکنالوژی

ناسا برنامه ترمیم ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخت

منتشر شده

 در

(Last Updated On: قوس ۹, ۱۴۰۰)

ناسا اعلام کرده است که برنامه ترمیم آزمایشگاه تحقیقاتی در ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخته است.

قرار بود امروز این آزمایشگاه که آسیب دیده است، ترمیم گردد، اما بنا بر موجودیت زباله فضایی در مدار زمین، این برنامه را برای مدت نامعلوم به تعویق انداخته است.

دو فضانورد امریکایی قرار بود در ساعت ۷:۱۰ صبح امروز به خارج از ایستگاه فضایی بروند تا کار خود را آغاز کنند. اما مقام های ناسا از وجود بقایای موشک ضد ماهواره ای روسی که در ماه جاری آزمایش شد، هشدار دادند و این برنامه به تعویق افتاد.

ناسا اعلامیه ای گفته است: “ناسا هشدار زباله در ایستگاه فضایی دریافت کرد. به دلیل نبود فرصت برای ارزیابی درست خطری که می تواند برای فضانوردان ایجاد کند، تیم ها تصمیم گرفته اند، که الی جمع آوری اطلاعات بیشتر این برنامه را به تعویق بیاندازند.

تا هنوز مشخص نیست که زباله ها چقدر به ایستگاه فضایی نزدیک است.

علم و تکنالوژی

حمله سایبری بر وزارت عدلیه فرانسه

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۹, ۱۴۰۰)

خبرگزاری فرانسه به نقل از چندین منابع گزارش کرده است که وزارت عدلیه آن کشور مورد حملات سایبری قرار گرفته است.

این گزارش افزوده که بررسی‌ها در باره این حمله آغاز شده است.

یک منبع به خبرگزاری فرانسه گفته که ” چیزی وجود داشت، اما نه به میزان زیاد، هیچ دوسیه جنایی تحت تاثیر قرار نگرفته است.”

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

هشدار سازمان اطلاعات آلمان درباره موج جدید حمله هکرهای چینی

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۷, ۱۴۰۰)

سازمان اطلاعات آلمان به شرکت‌های فعال در حوزه داروسازی و فناوری درباره گسترش حملات سایبری هکرهای چینی هشدار داده است.

گفته می‌شود هکرها با استفاده از ضعف‌های مایکروسافت، بدافزاری به نام “هایپربرو” ارسال می‌کنند.

شرکت‌های بزرگ فناوری آلمان بارها هدف حملات سایبری واقع شده‌اند. اکنون سازمان اطلاعات آلمان از موج جدیدی از حملات هکرهای چینی خبر داده است.

سایت اشپیگل‌آنلاین با انتشار گزارشی به هشدار جدید سازمان اطلاعات آلمان پرداخته است.

در این گزارش آمده است که حملات هکرهای چینی مدت‌هاست ادامه دارد. آنچه هشدار مجدد مقام‌های امنیتی آلمان را برانگیخته است، موج جدیدی از این حملات است که شرکت‌های فعال در حوزه داروسازی و فناوری آلمان را آماج خود قرار داده‌اند.

این حملات نه تنها با هدف جاسوسی برای سرقت اطلاعات شرکت‌های فناوری و دارویی آلمان صورت می‌گیرد، بلکه مهاجمان با استفاده از بدافزاری به نام “هایپربرو” می‌خواهند تا به بانک اطلاعاتی این شرکت‌ها نفوذ کرده و از آن طریق به اطلاعات شرکت‌ها و افرادی که در شبکه تماس آن‌ها قرار دارند نیز دسترسی یابند.

گفته می‌شود مسئولیت این موج جدید از حملات سایبری بر عهده گروهی است که با نام مخفف “APT 27” فعالیت می‌کند.

حملات سایبری این گروه تازگی ندارد و حتی گفته می‌شود که حملات پیشین این گروه تا حدودی موفقیت‌آمیز بوده و هکرها موفق به ورود به سامانه‌ شرکت‌های آلمانی و سرقت اطلاعات آن‌ها شده بودند.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

سرمایه‌گذاری ۲۰ میلیارد دالری شرکت اینتل اوهایو امریکا

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دلو ۱, ۱۴۰۰)

شرکت اینتل امروز (جمعه ۱دلو) قرار است اعلام کند که ۲۰ میلیارد دالر در یک سایت تولیدی جدید در نزدیکی کلمبوس اوهایو برای توسعه و تولید چپ‌های نیمه‌ هادی پیشرفته سرمایه‌گذاری خواهد کرد.

 به نقل از خبرگزاری رویترز، سرمایه‌گذاری برنامه‌ریزی‌شده شامل ۳ هزار شغل دائمی در سایت هزار هکتاری در نیو آلبانی اوهایو است. مجله تایم که برای اولین بار این خبر را گزارش کرد گفت، اینتل حداقل دو کارخانه تولید نیمه‌هادی خواهد ساخت.

کاخ سفید پیش‌تر اعلام کرد، جو بایدن، رییس‌‎جمهور امریکا روز جمعه در مورد تلاش‌های دولت این کشور برای افزایش عرضه نیمه‌هادی‌ها، تولید بیشتر در امریکا و بازسازی زنجیره‌های تامین سخنانی را بیان می‌کند.

پت گلسینگر، مدیر اجرایی اینتل، قرار است روز جمعه با بایدن در کاخ سفید حاضر شود. ۲۰ میلیارد دالر اولیه، نخستین گام است که می‌تواند یک مجتمع ۸ کارخانه‌ای با هزینه ده‌ها میلیارد دالری باشد.

اینتل از اظهار نظر در مورد برنامه‌های خود خودداری، اما در بیانیه‌ای اعلام کرد که گلسینگر روز جمعه جزئیات “آخرین برنامه‌های این شرکت برای سرمایه‌گذاری در رهبری تولید” را فاش خواهد کرد، زیرا این شرکت “برای پاسخگویی به تقاضای فزاینده برای نیمه‌هادی‌های پیشرفته” تلاش می‌کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending