Connect with us

رویداد های اخیر

میک: ریاست لوجستیک وزارت داخله کمترین پیشرفت در مبارزه با فساد داشته است

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سنبله ۵, ۱۳۹۸)

بر اساس گزارش تازه کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد اداری یا «میک» ریاست لوجستیک وزارت امور داخله کمترین پیشرفت را در مبارزه با فساد داشته است.

این نهاد میگوید که وزارت داخله از جمله ی سفارش های  پیشنهاد شده هیچ سفارشی را در بخش لوجستیک عملی نکرده است.

این در حالی است که شش ماه پیش این نهاد در گزارشی بخش های تدارکات، لوجستیک و مدیریت منابع بشری وزارت امور داخله را در برابر فساد آسیب پذیر ارزیابی کرده بود، اکنون این نهاد میگوید که از جمله سفارش‌های پیشنهاد شده از سوی آنان، تنها سه سفارش به صورت کامل تطبیق شده، ۲۸ سفارش در حال تطبیق است و ۵ سفارش دیگر نیز به دلیل تغییر در ساختار داخلی این وزارت عملی نشده است.

باری سلام کمیشنر کمیته مستقل مشترک نظارت و ارزیابی مبارزه با فساد میگوید: “بیست سفارش دیگر که عمدتا بخش لوجستیک را در بر میگیرد و خیلی یک بخش مهم و حیاتی هم است؛ متاسفانه تطبیق نشده اند و یا گزارشی که حکایت از تطبیق سفارشات ما کند برای ما از سوی وزارت داخله پیشکش نشده است.”

در همین حال نصرت رحیمی سخنگوی وزارت داخله از عملکرد این کمیته در روند مبارزه با فساد اداری استقبال می کند، “وزارت امور داخله از اعلامیه تعقیبی میک استقبال می کند.

آقای رحیمی می‌افزاید که به زودی از پیشرفت ها در این زمینه، به شهروندان کشور گزارش خواهند داد.

مبارزه با فساد اداری جدی ترین مشکل فرا راه حکومت افغانستان است که گاه گاهی نهادهای بین المللی کمک های خود را مشروط به مبارزه جدی با این پدیده کرده اند.

اخبار ویژه

اتمر و ویلسن در مورد صلح افغانستان گفتگو کردند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۳۹۹)

محمد حنیف اتمر سرپرست وزارت امور خارجه کشور با راس ویلسن، شارژدافیر سفارت امریکا در کابل دیدار کرد.

وزارت امور خارجه در خبرنامه ای گفته است که در این دیدار آقای اتمر از مردم و دولت ایالات متحده امریکا بابت حمایت و تعهد دوامدار شان به افغانستان در  طول ۱۹ سال پسین سپاسگزاری کرده است.

بر اساس خبرنامه: “دو طرف از آغاز مذاکرات صلح و پیشرفت‌های صورت گرفته ابراز خرسندی کردند و خوش‌بینی خویش را برای دستیابی به یک صلح پایدار، ابراز کردند.”

در همین حال آقای اتمر و ویلسن در مورد اولویت‌های دولت افغانستان از جمله تامین آتش‌بس فراگیر و ایجاد مکانیزمی برای نظارت از کاهش خشونت‌ها، بحث کردند.

بر اساس خبرنامه: “هردو جانب همچنان در مورد فرصت‌های گسترش روابط سه جانبه بین افغانستان، ایالات متحده و کشورهای آسیای میانه به عنوان بخشی از بسیج منطقه‌یی برای روند صلح در افغانستان گفتگو کردند.”

دو طرف همچنان بر لزوم گسترش و تقویت بیشتر همکاری‌های دوجانبه بین افغانستان و ایالات متحده تاکید کردند، و “آقای ویلسن از تعهد و همکاری دوامدار کشورش با افغانستان به آقای اتمر اطمینان داد.”

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

نگرانی خلیلزاد از افزایش خشونت‌ها در کشور

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۳۹۹)

زلمی خلیلزاد فرستاده ویژه امریکا برای صلح افغانستان از افزایش خشونت‌ها در کشور ابراز نگرانی کرده و خواهان برقراری آتش‌بس فوری شده است.

وی در تویتی گفته است: “در چند روز پسین خشونت ها به طور واضح افزایش یافته است.”

وی گفته است: “افزایش خشونت‌ها برای افغان‌ها به شمول غیرنظامیان که جان شان را از دست می‌دهند، غیرقابل قبول است.”

آقای خلیلزاد افزوده است: “با توجه به آغاز مذاکرات صلح افغانستان، همه طرف‌ها باید خشونت را به میزان قابل توجهی کاهش دهند.”

این در حالی است نمایندگان حکومت و طالبان در دوحه در برای آوردن صلح در افغانستان رایزنی می‌کنند. با این حال سطح خشونت‌ها در هفته های پسین به طور چشمگیر افزایش یافته است.

اظهارات خلیلزاد همزمان با روز جهانی صلح است که همه ساله برای احترام به قربانیان جنگ و ترویج منع خشونت گرامی‌داشت میشود.

 مجمع عمومی سازمان ملل متحد تقویت آرمان های صلح ۲۱ سپتامبر را روز جهانی صلح و برای ۲۴ ساعت «عدم خشونت و آتش‌بس» اعلام کرده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

ارتش در شش ماه ۴۷۷۶ ماین را خنثی کرده است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۰, ۱۳۹۹)

نیروهای ارتش ملی در ۶ ماه نخست سال روان خورشیدی، ۴۷۷۶ ماین را در سراسر کشور کشف و خنثا کرده اند.

وزارت دفاع در اعلامیه ای گفته است که این ماین ها توسط طالبان در ساحات مسکونی، راه های رفت و آمد مردم و جاده ها و شاهراه های عمومی در بسیاری از ولایت های کشور جاسازی گردیده بود.

در حالیکه طالبان با استفاده از ماین های کنارجاده ای و مواد انفجاری به هموطنان ما آسیب می رسانند، نیروهای ملی دفاعی و امنیتی جان خود را به خطر انداخته، این ماین ها را کشف و خنثی ساخته و جان و مال افغان ها را حفاظت می کنند.

در اعلامیه آمده است: “ماین ها و مواد انفجاری طالبان در کنار آسیب رساندن به افراد ملکی، در بسیاری از ولایت ها به جاده ها، شاهراه های عمومی و زیربناهای کشورما نیز سخت آسیب رسانیده است.”

این وزارت تاکید کرده است که با کشف و خنثی سازی ۴۷۷۶ ماین در طول شش ماه نخست سال ۱۳۹۹ هجری خورشیدی، “جان هزاران تن از افراد ملکی بیگناه نجات داده شده و در ضمن از آسیب رسیدن و تخریب صدها کیلومتر جاده ها و صدها پل و پلچک نیز جلوگیری شده است.”

این وزارت گفته است: “در حالیکه کارگیری از ماین ها خلاف تمام قوانین بشری و جنگی است و نهادهای حقوق بشری این کار را جنایت جنگی می پندارند؛ اما متاسفانه کارگیری از این گونه ماین ها و مواد انفجاری تکتیک جنگی طالبان بوده و استفاده از آن را افزایش داده اند.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending