Connect with us

انتخابات ۹۸

میزان هزینه پیکارهای انتخاباتی نامزدان ریاست جمهوری تعین شد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۲, ۱۳۹۸)

کمیسیون مستقل انتخابات، برای هر نامزد انتخابات ریاست جمهوری، نزدیک به ۴۴ میلیون افغانی را به عنوان هزینه درکارزارهای انتخاباتی، سقف تعین کرده است.

مسئولان در این کمیسیون می گویند که این هزینه بر اساس نورم‌های جهانی تعین شده است و باید نامزدان پس از پایان دوره پیکارهای انتخاباتی شان، میزان مصارف خود را به این کمیسیون گزارش دهند.

حبیب الرحمن ننگ، رئیس دبیرخانه این کمیسیون می‌گوید: “این سقف با مشوره کمیشنران بین الملی تعین شده و تمام کاندیدان بعد از کمپاین ها گزارش شفاف از کمپاین های شان را به کمیسیون ارایه کند در مورد مصارف مالی لایحه که تصویب شده با مسوولین آنان صحبت کردیم.”

در همین حال، کمیسیون رسیده‌گی به شکایت‌های انتخاباتی، از عدم هم‌آهنگی کمیسیون انتخابات در تعین سقف هزینه مبارزات انتخاباتی، با این کمیسیون نگرانی کرده است.

 هر چند نامزدان انتخابات ریاست جمهوری در جریان مبارزات انتخاباتی شان به پایتخت و شماری از مناطق کشور نشست‌های را برگزار می‌کنند، اما ناامنی و تهدید از سوی مخالفان مسلح حکومت، نگرانی جدی این نامزدان را برانگیخته است.

با این حال، وزارت دفاع ملی، می‌گوید که بر اساس برنامه امنیتی شان، نشست‌های مبارزاتی تمامی نامزان را تأمین امنیت خواهند کرد.

روح الله احمد زی، سخنگوی این وزارت اظهار می‌دارد: “پیش از انتخابات و در روز انتخابات و بعد از انتخابات این که انتخابات درست برگزار شود و مردم بروند رأی بدهند برنامه جامع امنیتی روی دست گرفته شده است.”        

قرار است پیکارهای انتخاباتی میان نامزدان انتخابات ریاست جمهوری، در ششم ماه اسد سال روان آغاز شود، از سویی هم، سقف هزینه دور مبارزات انتخابات ریاست جمهوری سال ۲۰۱۴ برای هر نامزد، حدود ۱۰ میلیون افغانی تعین شده بود.

گزارشگر: دیانا صمدی 

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۹, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق سیاسی میان غنی و عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است