Connect with us

انتخابات ۹۸

مسئولان: تاکنون زمان مشخص برای اعلام نتایج ابتدایی انتخابات وجود ندارد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۳۹۸)

کمیسیون مستقل انتخابات، تاحال موفق به تعین زمان بعدی برای اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات نشده است.

مسئولان در این کیمسیون اما از شدت گرفتن کارها برای تعین یک زمان مشخص برای اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات سخن می‌زند.

رحیمه ظریفی، عضو این کمیسیون، میگوید: “هفته‌ها نه روزها را دربر خواهد گرفت و هم اکنون رایزنی‌ها، تحلیل و ارزیابی بخاطر تعیین یک زمان واقعی اعلام نتیجه انتخابات جریان دارد.”

در همین حال، پیری مایدون سفیر اتحادیه اروپا در افغانستان، تأکید می‌کند که نباید تأخیر در اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری ششم میزان، زمان‌گیر شود.

سفیر اتحادیه اروپا، اظهار میدارد: “اگر تعویق اعلام نتایج ابتدایی به منظور تامین شفافیت نتایج انتخابات باشد چیز قابل نگرانی نیست ولی نباید این تعویق درازمدت باشد”.

ازسوی هم، هنوز کار بررسی بیش‌تر از ۲۰۰۰ دستگاه قرنتین شده بایومتریک و نیز روند انتقال اطلاعات این دستگاها به مرگز عمومی گردآوری اطلاعات آغاز نشده است.

کمیسیون انتخابات، چالش‌های فنی را دلیل تأخیر انتخابات گفته است، اما دسته‌های انتخاباتی می‌گویند، که شفافیت انتخابات و جداسازی آرای سالم از آرای تقلبی نسبت به تأخیر چند روزه در اعلام نتایج ابتدایی انتخابات، برای شان مهم تر است.

داوود سلطان زوی، ناظر دسته انتخاباتی دولت ساز، میافزاید: “اگر تاخیر طولانی نباشد نگران نیستیم، اما اگر این روند طولانی شود برای ما قابل تشویش خواهد بود”.

همچنان، یونس نو اندیش، ناظر دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، میگوید: “برای ما شفافیت مهم است، چنانچه کمیسیون تعهد کرده که در چند روز آینده نتیجه ابتدایی را اعلام میکند.”

گردآوری اطلاعات تمامی دستگاهای بایومتریک، تصفیه آرای ناپاک از پاک، بازشماری محل‌های که در آن شکایت وجود دارد از کارهای است که در چند روز آینده کیمسون در پیش دارد.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

انتخابات ۹۸

سفر خلیلزاد به کابل برای روند صلح

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۱, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending