Connect with us

ورزش

محرومیت دائمی سلیم اسرافیل کوهستانی از بازی فوتبال

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۵, ۱۳۹۸)

سليم اسرافيل كوهستانی، بازيكن پيشين تيم ملی فوتبال افغانستان به دليل تبانی در مسابقات بطور دایمی از سوی فدراسيون جهانی فوتبال (فيفا) از فعاليت در عرصه بازی فوتبال محروم شد.

در فهرست كه از سوی فدراسیون جهانی فوتبال “فيفا” نشر شده است نام شش بازيكن ديگر از كشورهای مختلف جهان نيز به چشم می‌خورد كه از فعاليت در عرصه بازی فوتبال برای همیشه محروم شده اند.

آقای كوهستانی در زمان مربی‌گری يوسف كارگر، به عنوان کاپیتان تيم ملی فوتبال كشور فعاليت می‌كرد.

این در حالی‌ست که اتهامات دست كاری در نتايج تيم ملی فوتبال حدود سه سال قبل بالای يوسف كارگر، سرمربی و اسلام اميری، كاپيتان پيشين تيم ملی فوتبال کشور از سوی جلال الدين شريعتيار،  یک بازيكن باز نشسته تيم ملی فوتبال افغانستان نيز مطرح شده بود.

گزارشگر: رشاد مشعل

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

رویداد های اخیر

زمان برگزاری بازی های تیم ملی فوتبال افغانستان مشخص شد

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۷, ۱۳۹۹)

زمان بازی های عقب افتاده تیم ملی فوتبال افغانستان در بازی های مقدماتی جام جهانی ۲۰۲۲ قطر و جام ملت های آسیا ۲۰۲۳ چین مشخص شد.

بر اساس اعلامیه کنفدراسیون فوتبال آسیا، قرار است تیم ملی فوتبال افغانستان به تاریخ ۱۷ میزان سال روان به مصاف بنگلادیش و ۲۲ میزان در برابر عمان بایستد.

این دو دیدار تیم ملی فوتبال کشور قرار بود در ماه حمل امسال برگزار گردد که به دلیل شیوع ویروس کرونا به تعویق افتاد.

این در حالیست که فدراسیون فوتبال افغانستان از پیوستن امیر محمد با تیم ملی خبر داد.

بر بنیاد خبرنامه فدراسیون فوتبال افغانستان، امیر محمد مهاجم ۲۴ ساله ی تیم “لجیون دینامو” در لیگ یک روسیه برای دو مسابقه پیش رو در مقدماتی جام جهانی و جام ملت های آسیا، تیم ملی کشور را همراهی خواهد کرد.

قابل یادآوریست که امیر محمد سال گذشته به تیم ملی فوتبال افغانستان دعوت شده بود اما بنابر قوانین که در لیگ یک روسیه وضع شده و برای بازیکنان که دارای تابعیت روسی هستند اجازه داده نمیشود تا برای کشور دیگری بازی کنند، نتوانست پیراهن تیم ملی فوتبال افغانستان را بر تن نماید.

بدین اساس امیر محمد اکنون تصمیم گرفته است که از لیگ روسیه جدا شود تا فرصت بازی کردن برای افغانستان را بدست بیاورد.

به خواندن ادامه دهید

جهان

بازیگر معروف تنیس متهم به خشونت علیه همسر اسبق اش شده است

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

به گزارش سی ان ان، همسر سابق نیکولوز باسیلاشویلی، بازیکن تنیس با شهرت جهانی، به دادگاه عارض گردیده که گویا نیکولوز بالای وی تعرض کرده است.

بیاینه ی دادستانی جورجیا حاکی از آن است که نیکولوز باسیلاشویلی که در درجه ۲۷ ام برترین بازیگران تنیس جهان قرار دارد، به اتهام خشونت علیه خانم اسبق اش، نیلی دوروکاشویلی، متهم شده است.

گرچه تحقیقات در مورد این پرونده جنایی هنوز جریان دارد، باسیلاشویلی با ضمانت ۳۱۳۰۰ دالر آزاد شد و قرار است به تاریخ ۱۶ جولای برای جلسه بعدی به دادگاه حاضر گردد.

نمایندگان حقوقی وی در بیانیه ای در صفحه فیسبوک باسیلاشویلی که پس از قرار ضمانت منتشر شده است، گفته اند که این اتهامات “دروغ و کاملاً بی اساس” است.

این زوج که اثر ازدواج شان یک پسر پنج ساله است، سال گذشته از هم طلاق گرفتند.

وکلای او گفته اند: “ما می خواهیم هواداران نیكولوز باسیلاشویلی اطمینان حاصل كنند كه فلم های ویدئویی كه قبلاً به دادگاه ارسال شده، شواهد موضع موكل ما را نشان می دهد و او را از ادعاهای غیرقانونی فوق الذكر تبرئه می كند.”

از سوی دیگر، وکیل دوروکاشویلی نیز می گوید که شواهدی وجود دارد که ادعاهای این خانم را ثابت کند.

وکیل وی گفت:  “افرادی هستند که شاهد رابطه ی آنها بوده اند و میگویند که ویدیوها و سوابق صوتی در مورد پرونده وجود دارد. همچنان برخی از پیام های تلفونی و دیگر موارد هم وجود دارد.”

به خواندن ادامه دهید

جهان

بازیکنان فوتبال به یادبود جورج فلوید رسم تعظیم ادا کردند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۱۴, ۱۳۹۹)

۲۹ تن از بازیکنان لیورپول در یک جلسه تمرینی در دایره مرکزی ورزشگاه آنفیلد به رسم تعظیم زانو زدند.

الجزیره در گزارشی نگاشت که به دنبال مرگ جورج فلوید و اعتراضات سراسری در ایالات متحده آمریکا، بازیکنان تیم فوتبال لیورپول روز دوشنبه در ورزشگاه آنفیلد به یاد جورج فلوید و نشان دادن همبستگی زانو زدند.

بازیکنان تصویری از این اقدام را در حسابهای کاربری شان در شبکه های اجتماعی با عنوان “وحدت قدرت است، زندگی سیاه پوستان ارزش دارد” منتشر کردند.

این عمل برای نشان دادن همبستگی بازیکنان لیورپول به مرگ جورج فلوید است که در توقیف پولیس جان باخت.

مارکس رشفورد، مهاجم منچستریونایتد نیز در مورد مرگ جورج فلوید واکنش نشان داد.

راشفورد نوشت: “زندگی سیاه مهم است. فرهنگ سیاه اهمیت دارد. جوامع سیاه اهمیت دارند. ما اهمیت داریم.”

در کنار لیگ برتر انگلیس، در بوندس لیگای آلمان، بازیکنان بوروسیا دورتموند، جادون سانچو و اشرف حکیمی نیز پیراهن هایی را با پیام “عدالت برای جورج فلوید” در یک مسابقه به تن کردند.

باید خاطرنشان ساخت که فلوید در ۲۵ ماه می در مینیاپولیس آمریکا پس از آنکه یک افسر پولیس سفید پوست برای چند دقیقه زانوی خود را بر روی گردن اش گذاشت، درگذشت.

مرگ وی اعتراضات سراسری و گسترده ی را در چندین شهر ایالات متحده آمریکا به دنبال داشت.

به خواندن ادامه دهید

Trending