Connect with us

اخبار ساحوی

مجلس نمایندگان حکومت را در تأمین امنیت مردم به بی‌پروایی متهم کرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اکتبر 19, 2019)

مجلس نمایندگان، نشست اضطراری در پیوند به انفجار در یک مسجد در ولایت ننگرهار را امروز(شنبه، ۲۷ میزان) برگزار کرد، در این نشست اعضای مجلس، حکومت را در تأمین امنیت مردم به بی‌پروایی متهم کردند.

 شماری از اعضای این مجلس میگویند که هراس‌افگنان با استفاده از نام اسلام، شهروندان کشور را به گونه گروهی آماج حملات شان قرار میدهند، اما نهادهای امنیتی در جلوگیر همچو حمله‌ها کوتاه آمده اند.

میررحمان رحمانی، رئیس مجلس، میگوید: “امروز کار در کمیسیون‌ها بود، اما به علت قضیه ننگرهار ما نشست اصطراری را گرفتیم تا این قضیه مورد بررسی قرار گیرد.”

همچنان، عبدالولی نیازی، عضو این مجلس، اظهار میدارد “مسئولیت حکومت حفظ جان، مال و عزت مردم است و این حکومت نتوانسته این مسئولیت اش را انجام دهد و اطاعت از چنین حکومت خود یک گناه است. چرا مسئولین امنیتی نمی‌توانند تغییر در وضیعت امنیتی بیاورند.”

در همین حال، این نمایندگان تاکید می‌ورزند که حمله بر یک مسجد در ولسوالی هسکه مینه ننگرهار که بیش از صد قربانی گرفت، یک فاجعه بزرگ است و عاملان آن باید شناسایی شوند.

سید احمد سیلاب، نماینده مردم قندهار در مجلس، میگوید: “مسئولیت این حمله را کسی نگرفته و بخاطر بدنام ساختن اسلام برنامه‌ریزی شده بود و باید عاملان آن مشخص و شناسایی شوند.”

هر چند قرار نبود این مجلس به علت نبود اجندا و کار روی قوانین در کمیسیون‌ها، نشست عمومی را برگزار کند، اما در پیوند به رویداد خونین ولسوالی هسکه مینه ولایت ننگرهار که در آن بیش از ۶۰غیرنظامی جان باختند و نزدیک به ۵۰ تن دیگر زخم برداشتند، نشست اضطراری را برگزار کرد.

نمایندگان در مجلس تاکید می‌ورزند که مسئولان امنیتی به این نهاد فراخوانده شوند و درباره ناامنی‌ها و کشتارهای گروهی غیرنظامیان باید به مردم وضاحت بدهند.

گزارشگر: رفیع صدیقی

اخبار ساحوی

۲۰ تن در دو رویداد ترافیکی در لغمان جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 31, 2021)

مقام‌های محلی لغمان تایید میکنند که در پی دو رویداد جداگانه ترافیکی در ولسوالی قرغه‌یی این ولایت  ۲۰ تن جان باخته و ۱۸ تن دیگر زخم برداشتند.

اسدالله دولت‌زی، سخنگوی والی لغمان میگوید که شب گذشته از اثر برخورد یک واسطه کاستر با یک سراچه در ولسوالی قرغه‌یی این ولایت ۸ تن جان باخته و ۱۰ تن دیگر زخم برداشته اند.

دولتزی افزوده که بامداد امروز از اثر یک رویداد ترافیکی دیگر  در این ولسوالی ۱۲ تن جان باخته و ۸ تن دیگر زخم برداشته اند.

به گفته‌ای دولتزی این رویدادهای ترافیکی از بهر بی احتیاطی رانندگان رخ داده است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

یک پولیس زن در کاپسیا در خانه‌اش به قتل رسید

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 26, 2021)

پولیس کاپیسا میگوید که شب گذشته (یکشنبه، ۳ اسد)  یک پولیس زن در منزل اش در این ولایت ترور شده است.

به گفته‌ی پولیس این رویداد در منطقه شیرک پیرک ولسوالی حصه دوم کوهستان رخ داده است.

شایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا میگوید که این زن در محبس ولایت کاپیسا کار میکرد.

تاکنون علت و انگیزه این قتل روشن نیست، اما پولیس میگوید که در این باره بررسی‌ها را اغاز کرده است.

تاکنون کدام گروه مسلح مسوولیت این رویداد را به عهده نگرفته است.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

معاون والی کاپیسا در درگیری با طالبان جان باخت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 16, 2021)

منابع به آریانانیوز تایید می‌کنند که عزیرالرحمان تواب، معاون والی کاپیسا امروز (جمعه،۲۵ سرطان) در جریان درگیری میان  نیروهای امنیتی با جنگجویان طالبان در ولسوالی نجراب این ولایت جان باخته است.

منابع می افزایند که تواب همراه با نیروهای خیزش‌ مردمی جهت روحیه دهی نیروهای امنیتی به ولسوالی نجراب رفته بود.

عبدالشایق شورش، سخنگوی پولیس کاپیسا، تایید میکند که آقای تواب بامداد امروز در مربوطات دره افغانیه این ولسوالی جان باخته است.

طالبان تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

در همین حال، مقام‌های محلی بامیان تایید میکنند که نیروهای امنیتی ولسوالی‌های سیغان و کهمرد را از وجود طالبان پاکسازی کرده اند.

این ولسوالی‌ها دو روز پیش توسط طالبان تصرف شده بود.

از سوی دیگر، منابع به آریانانیوز میگویند که درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان مسلح در حومه‌های شهرهای شبرغان، تالقان، غزنی و برخی مناطق دیگر صورت گرفته است.

مارشال عبدالرشید دوستم در یک پیام صوتی می‌گوید که طالبان هرگز نمیتواند از راه زور پیروز شود و مردم در برابر این گروه می جنگند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است