Connect with us

ورزش

متهم شدن کپتان تیم ملی کرکت پاکستان به آزار و اذیت جنسی

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: نوامبر 29, 2020)

یک بانو در  پاکستان  روز گذشته (شنبه، ۸ قوس) بابر اعظم، کپتان تیم ملی کرکت آن کشور، را  به آزار و اذیت جنسی و فزیکی متهم کرد.

این زن که اصلا باشنده لاهور است گفته که “بابر اعظم وی را همچنان تهدید به مرگ کرده است.”

این زن دریک نشست خبری بدون اینکه شناخته شود گفته است که : من و بابر اعظم در یک محل کلان شدیم، ما عادت داشتیم یکجا باشیم و رفیق دوره مکتب بودیم. او در سال ۲۰۱۰ به من اظهار محبت کرد و من آن را پذیرفتم.”

این زن گفته است که” اعظم از یک فامیل غریب بود و در اوایل کار خود از مصارف مالی اعظم مراقبت میکرد.”

تاکنون پاکستان و کرکت بورد آن کشور در این باره چیزی نگفته اند.

این در حالی است که تیم کرکت پاکستان در نیوزلیند در قرنطین ۱۴ روزه به سر میبرد.

تاکنون هفت تن از اعضای تیم ملی کرکت پاکستان به ویروس کرونا مبتلا شدند که هویت شان افشا نشده است.

ورزش

رقابت‌های اسکی در بامیان برگزار شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 16, 2021)

رقابت‌های اسکی با اشتراک ده‌ها اسکی‌باز دختر و پسر بامیانی و صدها تماشاچی در میدان اسکی شهید مزاری در مرکز ولایت بامیان برگزار شد.

این رقابت‌ها زیر نام “جام صلح و دوستی؛ بامیان امن آرزوس” از سوی باشگاه ورزشی عقاب و آمریت ورزشی ولایت بامیان برگزار شده است.

این رقابت‌ها در سه بخش دختران، نوجوانان و جوانان پسر راه‌اندازی شده است.

افضل نوری، مسئول باشگاه ورزشی عقاب و از برگزارکننده‌گان نخستین رقابت اسکی در زمستان ام‌سال می‌گوید، بیش از ۶۰ اسکی‌باز که ۸ تن آنان را دختران شامل می‌شود، در این مسابقات به مصاف هم رفته‌ا‌ند.

به گفتۀ او، در بخش بانوان این رقابت‌ها زهرا نوری، سحر و سومر به ترتیب مقام‌های اول تا سوم و در بخش نوجوانان محمدامین، یحیا و مرتضی و در بخش جوانان مجتبی، محسن و ستار هرکدام به ترتیب مقام‌های اول تا سوم این رقابت‌ها را به‌دست آورده‌اند.

اشتراک کننده‌گان از برگزاری این‌گونه رقابت‌ها استقبال می‌کنند، اما از نبود امکانات مناسبی مانند؛ اسکی، پست اسکی و بالابر (لیفت) شاکی‌اند.

آنان می‌گویند که اسکی‌بازان در بامیان با مشکلات و فقدان‌های بسیاری روبه‎رو اند و همه‌ساله مشکلات‌شان را با مسئولان در میان می‌گذارند؛ اما تاکنون هیچ‌گونه نتیجه‌یی نداشته است.

مقام‌های تربیت بدنی و ورزش بامیان با تأیید مشکلات و نبود امکانات معیاری اسکی‌بازان این ولایت، از فدراسیون ورزش اسکی خواستار کمک شده اند.

برگزارکننده‌گان رقابت‌های اسکی می‌گویند که افزایش خشونت‌ها از سوی گروه‌های درگیر و گفت‌وگوهای صلح، وضعیت دشواری را برای شهروندان کشور پیش آورده است.

به گفته‌ی آنان، جوانان بامیانی با برگزاری رقابت مسالمت‌آمیز اسکی از جهانیان می‌خواهند که با آنان هم‌صدا شده، جنگ و ترور را در افغانستان پایان دهند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

تیم ملی کرکت افغانستان برای بازی پنجاه آوره با ایرلند به امارات متحده عربی رفت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 5, 2021)

تیم ملی کرکت افغانستان امروز(سه‌شنبه، ۱۶ جدی) برای سه بازی پنجاه آوره با ایرلند در چوکات لیگ بازی های پنجاه اوره شورای بین المللی کرکت، راهی امارات متحده عربی شد.

هیات مدیره کرکت در اعلامیه ای گفته است که تیم ملی کرکت بجای عمان، به امارات متحده عربی سفر می‌کند.

در اعلامیه آمده است: “به دلیل متوقف شدن پروسه صدور ویزای امارات متحده عربی، قرار بود تیم ملی افغانستان سلسله بازی های پنجاه اوره با ایرلند را در عمان میزبانی نماید که خوشبختانه ناوقت دیروز ویزای اعضای تیم ملی و هئیت همراه شان صادر شد و اکنون این سلسله بازی ها در امارات متحده عربی برگزار خواهد شد.”

بر اساس اعلامیه: “اداره کرکت بورد افغانستان در نظر داشت که این سلسله بازی ها در امارات متحده عربی انجام شود، اما صدور ویزای این کشور به دلیل گسترش ویروس کرونا بشمول افغانستان برای بیشتر کشور ها متوقف شد که به همین دلیل کار ویزای بازیکنان و تیم تخنیکی با مشکل مواجه و زمانگیر شد.”

به خواندن ادامه دهید

ورزش

رییس کرکت بورد خواهان تفویض مدال دولتی به راشد خان است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: دسامبر 29, 2020)

فرحان یوسفزی، رییس کرکت بورد افغانستان گفته است که وی از رییس جمهور غنی خواسته تا راشد خان، بازیکن تیم ملی کرکت کشور، را به یک مدال دولتی ستایش کند.

این درحالی است که راشد در مسابقات بین المللی ۲۰ اوره موفق به کسب جایزه بازیکن دهه گذشته شد.

یوسفزی در این مورد میگوید:” وقتی من به حیث رییس کرکت بورد تعیین شدم، راشدخان کفتان تیم ملی بود. بعد از مشوره‌‌ها ما تصمیم گرفتیم که راشد خان از فشار کفتانی نجات باید و بیشتر روی بازی‌های خود تمرکز کند.”

 یوسفزی افزوده است که ” راشد خان بعد از این روی بازی‌های خود تمرکز کرد تا اینکه به سطح بین المللی درخشید.”

 کرکت بورد افغانستان همچنان گفته است که قرار است قهرمانی راشد خان در مسابقات ۲۰ اوره بین المللی در یک محفل پرشکوه تجلیل شود.

 راشد خان در این باره گفته است که او برای گفتن چیزی ندارد اما از حمایت و تشویق تمامی هواداران خود ابراز قدردانی کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است