Connect with us

انتخابات ۹۸

متهمان پرونده شکستن قفل مرکز گردآوری معلومات کمیسیون انتخابات به دادستانی کل معرفی شدند

منتشر شده

 در

(Last Updated On: عقرب ۳, ۱۳۹۸)

متهمان اصلی پرونده شکستن قفل مرکز گردآوری اطلات کمیسیون مستقل انتخابات، به دادستانی کل معرفی شدند.

هیئت بررسی‌کننده این پرونده در گزارش ۹ صفحه‌ای از این رویداد می‌گوید، ۹ تن از افراد ملکی و نظامی که در این پرونده متهم شناخته شده اند، برای تحقیق به دادستانی معرفی شدند.

در گزارش این هیئت آمده است: “باتوجه به تخلف واقع شده، تصمیم هیئت بر آن شد تا اشخاصی‌که در این قضیه دخیل اند و هدایت داده اند، به منظور تحت پی‌گرد قانونی قرار گرفتن به مرجع ذیربط عدلی و قضایی معرفی گردند.”

در همین حال، مولانامحمد عبدالله، یک عضو کمیسیون مستقل انتخابات، میگوید، یافته‌ها نشان میدهند که با شکسته شدن قفل و ورود افراد به این مرکز، هیچ دستبردی در چگونگی آرا صورت نگرفته است.

آقای عبدالله، میافزاید: “هرکسی که در این قضیه داخل بوده، هدایت داده و عمل کرده، ما اینها را مکمل به دادستانی معرفی میکنیم.”

اما، ناظران دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی، می‌گویند که هنوز از عدم دستبرد در آرا اطمینان حاصل نکرده اند و این پرونده نیاز به بررسی بیشتر دارد. زیرا به باور آنان، هنوز تصویرهای کمرهای امنیتی مقابل ساختمان این مرکز، تاحال بیرون داده نشده اند.

یونس نواندیش، ناظر این دسته انتخاباتی، اظهار میدارد: “تا زمانی که ما اطمینان از تصویر کامل ویدیوی این رویداد حاصل نکنیم، نمی توانیم بپذیریم. هنوز تحقیقات کامل نیست و نیاز به بررسی بیشتر دارد.”

با این همه ظاهرا چالش‌های اخیر، کارها در کمیسیون مستقل انتخابات را به کندی روبرو ساخته است، چنانکه این نهاد تاهنوز موفق به آغاز روند جداسازی آرای ناپاک از پاک و تعیین زمان برای اعلام نتیجه ابتدایی انتخابات ریاست جمهوری نشده است.

  شیرآقا روحانی، ناظر دسته انتخاباتی صلح و عدالت اسلامی، میگوید: “مشکل همه در کار اداری کمیسیون است، که هنوز کارهای اداری تمام نشده است.”

این در حالی است که، چندی پیش، شب هنگام نیروهای ویژه وزارت امور داخله، با شکستاندن قفل مرکز گردآوری اطلاعات کمیسیون انتخابات داخل این مرکز شدند، که این رویداد واکنش‌های جدی، نامزدان ریاست جمهوری و نهادهای ناظر انتخاباتی را به دنبال داشت.

گزارشگر: شاهپور فرهمند

انتخابات ۹۸

توافق‌نامه سیاسی میان اشرف غنی و عبدالله عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۳۰, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

واکنش‌ها به توافق سیاسی غنی و عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۹, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

انتخابات ۹۸

توافق سیاسی میان غنی و عبدالله

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ثور ۲۸, ۱۳۹۹)

به خواندن ادامه دهید

Trending