Connect with us

رویداد های اخیر

لیگ فوتبال « سری آ» ایتالیا ماه آینده آغاز خواهد شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: می 14, 2020)

لیگ فوتبال ایتالیا موسوم به «سری آ» به شروع احتمالی بازی ها سر از تاریخ ۱۳ جون سال روان میلادی توافق کرده است.

خبر گزاری ورزشی ESPN گزارش کرده است که شروع این لیگ به تصمیم نهایی حکومت ایتالیا وابسته است.

سری آ در بیانیه ی گفته است: “در رابطه به شروع فعالیت های ورزشی تاریخ ۱۳ جون مبتنی بر پروتوکول های طبی و حفاظت بازیکنان در نظر گرفته شده است.”

وینسینزو سپادافورا وزیر ورزش ایتالیا صبح چهارشنبه اظهار کرد که تصمیم مجلس سنای این کشور در این مورد، زمان خواهد برد.

این در حالی است که لیگ برتر انگلیس بر طبق توافق دوجانبه از سوی تیم های و لیگ برتر به تاریخ ۱ جون شروع خواهد شد.

بوندسلیگای آلمان هم به تاریخ ۱۶ می سال روان میلادی شروع خواهد شد.

لالیگای اسپانیا نیز به تاریخ ۱۲ جون شروع خواهد شد.

لیگ برتر فرانسه موسوم به لوشامپیونه اما برخلاف دیگر لیگ ها کنسل شده است.

رویداد های اخیر

دیدار هیئت مذاکراتی دولت افغانستان به هیئت اندونیزیا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 25, 2021)

وزارت دولت در امور صلح گفته است که هیئت مذاکره‌کننده دولت شب گذشته (یک‌شنبه، ۵ دلو) با رییس سازمان علمای محمدیه و معاون پیشین رییس جمهور اندونیزیا دیدار کرده است.

در این دیدار یوسف کالا، رئیس سازمان علمای محمدیه گفته است که ادامه خشونت‌ها در یک جامعه اسلامی روند صلح را زیر سوال می‌برد.

وی همچنان گفته است، توقع می‌رود که هردو جانب مذاکره‌کننده با تأمین آتش‌بس و از راه گفت‌وگوهای سازنده، صلح و امنیت را تأمین کنند.

از سوی هم محمدمعصوم ستانکزی، رییس هیئت مذاکره‌کننده دولت ضمن استقبال از سخنان آقای کالا، بیان داشته است که تأمین آتش‌بس و گفت‌وگوهای مؤثر از اولویت‌های این هیئت است.

همچنان آقای ستانکزی در این دیدار خواهان ادامه همکاری‌های دولت اندونیزیا و سازمان علمای محمدیه در حمایت از روند صلح افغانستان شده است.

گفتنی است که سازمان علمای محمدیه چند ماه پیش با صدور بیانیه‌ای جنگ جاری در افغانستان را حرام خواند و آن را خلاف موازین اسلامی دانسته بود.

پیش از این سازمان، مجمع علمای بنگلادش نیز جنگ جاری در افغانستان را تحریم و آن را نامشروع خوانده بود.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

افزایش تحرک های نظامی چین و تاجیکستان در مرز با افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 24, 2021)

نیروهای مرزی افغانستان در بدخشان هدف ازین تحرکات را نگرانی این کشورها از قدرت مند شدن داعش پس از توافق احتمالی صلح با طالبان میدانند.

شاهپور فرهمند، خبرنگار آریانانیوز در سفر به نقاط مرزی چین وتاجکستان می‌گوید که نیروهای مرزی افغان با کمبود تجهیزات ونیز کمبود تشکیل روبرو هستند.

در سفر به واخان بدخشان ونقاط مرزی با چین وتاجکستان از چرخ بال ارتش دیدم که تاجکستان شمار پاسگاهایش در مرز با افغانستان را افزایش داده است. این موضوع را منابع امنیتی هم تایید کردند.

سرباز نیروهای مرزی است که با ۴۰۰ همکارش ماموریت تامین امنیت طولانی ترین مرز کشور را دارند.

اسامه وردوجی، عضو نیروهای مرزی در بدخشان می گوید که :” وقتی سربازان چینی وتاجیکستانی رامیبینم مایوس می شویم، چون آنها بسیار زیاد مجهز هستند.”

همین گونه چین که خواهان ایجاد لوای کوهی مشترک  با افغانستان شده بود، به گفته منابع امنیتی، بنا بر مخالفت آمریکا این کار صورت نگرفته است.

طلب‌الدین قاری، عضو شورای ولایتی بدخشان می گوید که :” ستاد مشترک به همین خاطر ایجاد شده که تهدیدهای مشترک را رفع کنند، اما درحال حاضر درمرزهای چین تهدید وجود ندارد”.

والی بدخشان هم از حضور گسترده جنگجویان خارجی به ویژه انصار الله تاجیکستان در بدخشان نگرانی دارد.

ذکریا سودا، والی بدخشان می گوید که :” جنگجویان خارجی مانند انصارلله در بخش های بدخشان حضور دارند واین‌ها درقاچاق معادن دست دارند. این یک تهدید بزرگ است”.

درحال حاضر چین_ تاجکستان وافغانستان ستاد مشترک متشکل از ۱۵۰ نیرو به حمایت مالی چین در مرز دارند که بگونه هماهنگ درمهار تهدیدهای مرزی کار می کنند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

حمدالله محب: طالبان تصمیم ندارند که صلح کنند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژانویه 24, 2021)

مشاور امنیت ملی کشور امروز (یک شنبه ۵دلو) در مراسم ایجاد قول اردوی مشترک نیروهای ویژه امنیتی، طالبان را متهم به عدم استقلالیت در گفتگوهای صلح می کند.

حمدالله محب می‌گوید که رهبران طالبان در تصمیم گیری‌های شان آزادی ندارند وازهمین رو در این روند وقت کشی میکنند.

آقای محب می‌گوید که منابع اطلاعاتی نشان میدهد که طالبان آمادگی جنگ را در بهار پیشرو دارند.

محب گفت:”به تمام خواست های طالبان رسیدگی شد اما باز هم به صلح تن ندادند و جنگ را شدت دادند.

طالبان به صلح نیت ندارند. طالبان تصمیم ندارند که صلح کنند گروه‌های اهراس‌افگن به استخبارات بیرونی کار می کنند و هدف شان جز کشتن مردم دیگر کار ندارند اما ما برای مهار جنگ آنان از آمادگی خوب برخوردار هستیم.”

یاسین ضیاه، رییس ستاد ارتش می گوید که :” پلان‌های جدید را به جنگ پیشرو داریم. آرزوی که ما به صلح داشتم انجام دادیم اما طالبان استفاده نکردند.”

ازسوی هم اطلاعات استخباراتی نهادهای امنیتی نشان میدهد که  گروه طالبان آمادگی جنگ را در بهار آینده دارند.

ضیاه سراج، رییس عمومی امنیت ملی می گوید که :”همیشه تلاش ما صلح است اما کسانی که مخالفت می کنند گروه های هراس‌افگن اند و بهانه جویی در نشست دوحه می کنند. کسانی که به صلح باور ندارند با نیروهای امنیتی روبرو می شوند.”

مسعود اندرابی، وزیر داخله می گوید که :”نیروهای امنیتی آماده گی کامل را دارند . نیروهای امنیتی طرف دار صلح هستن اگر طالبان راه جنگ را انتخاب کنند با ما مقابل خواهند شد سطح هماهنگی در میان نیروهای امنیتی بلند است و آمادگی های جدید برای تداوم جمهوریت گرفته شده است.”

به گفته مقام های امنیتی اگر گفتگو های صلح نتیجه ندهد آمادگی کامل جنگ را در بهار پیشرو در سراسر افغانستان دارند.

شاه محمود میاخیل، معاون نخست وزارت دفاع ملی گفت:”پلان های که داریم تلاش داریم او را عملی کنیم طالبان که پلان غلت دارند را نابود میکنیم.این نیروها آماده شدند تا در برابر کسانی که پلان شوم دارند بجنگ اینها اجازه نمیدهند که گروه های اهراس افگن پل پلچک را ویران کنند و مردم بیگناه را به خاک خون بکشند.

این درحالی است که گفتگوهای صلح میان دو طرف در دوحه قطر جریان دارد منابع می گویند اگر این گفتگو ها نتیجه ندهد بهار آینده یکی از خونین ترین سال در بیست سال گذشته خواهد بود

به خواندن ادامه دهید

Trending