Connect with us

رویداد های اخیر

لیگ فوتبال « سری آ» ایتالیا ماه آینده آغاز خواهد شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۵, ۱۳۹۹)

لیگ فوتبال ایتالیا موسوم به «سری آ» به شروع احتمالی بازی ها سر از تاریخ ۱۳ جون سال روان میلادی توافق کرده است.

خبر گزاری ورزشی ESPN گزارش کرده است که شروع این لیگ به تصمیم نهایی حکومت ایتالیا وابسته است.

سری آ در بیانیه ی گفته است: “در رابطه به شروع فعالیت های ورزشی تاریخ ۱۳ جون مبتنی بر پروتوکول های طبی و حفاظت بازیکنان در نظر گرفته شده است.”

وینسینزو سپادافورا وزیر ورزش ایتالیا صبح چهارشنبه اظهار کرد که تصمیم مجلس سنای این کشور در این مورد، زمان خواهد برد.

این در حالی است که لیگ برتر انگلیس بر طبق توافق دوجانبه از سوی تیم های و لیگ برتر به تاریخ ۱ جون شروع خواهد شد.

بوندسلیگای آلمان هم به تاریخ ۱۶ می سال روان میلادی شروع خواهد شد.

لالیگای اسپانیا نیز به تاریخ ۱۲ جون شروع خواهد شد.

لیگ برتر فرانسه موسوم به لوشامپیونه اما برخلاف دیگر لیگ ها کنسل شده است.

رویداد های اخیر

محرومیت مادام‌العمر کرام‌الدین کریم از کلیه فعالیت‎های فوتبالی تایید شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

دادگاه جهانی حکمیت ورزش محرومیت مادام‌العمر کرام‌الدین کریم، رییس پیشین فدراسیون فوتبال افغانستان از کلیه فعالیت های فوتبال را تایید کرد.

این دادگاه که در سویس موقعیت دارد، تصمیم خود مبنی بر مبنی ‌بر محرومیت مادام‌العمر کریم را در روز سه شنبه صادر کرد.

در اعلامیه این نهاد آمده است كه این دادگاه درخواست فرجام خواهی آقای کریم را رد كرده و تصمیمی كه توسط اتاق تعاونی كمیته اخلاق فیفا در 8 جون سال گذشته میلادی گرفته شده، را تایید كرده است.

در آن زمان آقای کریم بر اساس ماده ۲۳ (محافظت از شرف جسمی و روحی) و ماده ۲۵ (سو استفاده از صلاحیت های وظیفوی) قانون اخلاق فیفا را نقض کرده و وی را با تحریم مادام‌العمر از کلیه فعالیت های مربوط به فوتبال در سطح کشوری و جهانی تحریم کرده است. و وی باید یک میلیون دالر جریمه نیز باید پرداخت کند.

بررسی های کمیته اخلاق فیفا در مورد آقای کریم پس از آن صورت گرفت که بازیکنان زن فوتبال افغانستان او به آزار و اذیت جنسی متهم کرده و از کریم شکایت کردند.

در طول جلسه  دادگاه سویس، چندین بازیکن از تیم ملی بانوان فوتبال افغانستان اظهار داشتند که توسط کریم مورد آزار جنسی و جسمی قرار گرفته اند.

مطابق بیانیه دادگاه: “بازیکنان از مکانی امن، از طریق تلفن، با استفاده از دستگاه ضبط تغیر دهنده صدا برای محافظت از هویت شان، شهادت دادند.”

هیات مدیره دادگاه این موضوع تاکید کرد که صرف نظر از این که رشوه خواری و مسابقه از قبل تعیین شده که به شرف ورزش آسیب می رساند، کرام الدین کریم حقوق اساسی بشر را نقض کرده و به عزت روحی و جسمی و صداقت بازیکنان جوان زن آسیب رسانده است.

این نهاد گفته است که کریم با اعمال وحشتناک خود نه تنها شغل آنها را نابود کرده بلکه به شدت به زندگی آنها نیز آسیب رسانده است.

این هیات اعلام کرده است کرام الدین کریم باید شدیدترین مجازاتی را که طبق قانون اخلاق فیفا، یعنی ممنوعیت مادام‌العمر و جریمه نقدی یک میلیون فرانک سویس و یا یک میلیون دالر امریکایی است، متحمل شود.

در همین حال فیفا از تصمیم دادگاه سویس استقبال کرد و در بیانیه ای گفته است که این اهمیت “سیاست تحمل صفر در برابر سو استفاده های جسمی ، روحی و جنسی در تمام سطوح فوتبال،” را تایید میکند.

این سازمان همچنین  از” شجاعت آن قربانیانی كه تحت شرایط وحشتناک خصوصی در کشور خود شرایط برای به دادگاه کشیدن عامل این رویداد را فراهم کردند” را نیز ستایش کرده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

ناتو خواستار حل فوری موضوع آزادی زندانیان شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

ناتو از حکومت افغانستان و طالبان خواسته است تا هرچه زودتر مانع فرا راه روند رهایی زندانیان را بردارند تا وارد مذاکرات میان افغان ها شوند.

ناتو با نشر اعلامیه ای گفته است: “یک روند صلح به رهبری و مالکیت افغان ها برای پیدا کردن راه حل سیاسی که منتج به ختم چندین دهه جنگ شود، تنها راه برای صلح و امنیت پایدار برای مردم افغانستان است.”

این نهاد گفته است كه به مساعد کردن یک محیط سودمند برای رسیدن افغانستان به این هدف متعهد است.

در اعلامیه ناتو آمده است: ” ما از همه طرف ها می خواهیم تا مسایل باقی مانده که هنوز مانع شروع مذاکرات فراگیر میان افغان ها میشود، هرچه زودتر حل و فصل شوند.”

بر اساس این اعلامیه، “سطح فعلی خشونت – به ویژه در اثر حملات طالبان علیه نیروهای دفاعی و امنیتی ملی افغانستان، همچنان غیرقابل قبول است و باعث بی ثباتی و تضعیف اعتماد در روند صلح می شود.”

این نهاد با اشاره به آتش‌بس عید سال ۲۰۱۸ میلادی و هفته‌ی کاهش که منجر به امضای توافق‌نامه میان امریکا و طالبان و نشر اعلامیه مشترک امریکا و حکومت افغانستان شد، میگوید که همه طرف ها باید اراده و ظرفیت سیاسی را برای متوقف کردن جنگ نشان دهند.

در این بیانیه تصریح شده است که با توجه به تاثیر کووید-۱۹، “ما تاکید بر خواست سازمان ملل متحد از طالبان برای موافقت با آتش بس بشردوستانه داریم که بر همه طرف ها اعمال می شود. هر دو طرف همچنین باید فورا مسایل مربوط به آزادی زندانیان را حل کنند.”

این نهاد گفته است که حضور نظامی ناتو و ماموریت قاطع در افغانستان مشروط است.

در اعلامیه آمده است: “ما مشاوره خود را ادامه خواهیم داد و در صورت فراهم شدن شرایط، حضور نظامی خود را برای پشتیبانی از روند صلح تنظیم خواهیم کرد که با توافق امریکا و طالبان و اعلامیه مشترک امریکا و افغانستان آغاز شده است.”

اعلامیه افزوده است: ” ما از حکومت و طالبان میخواهیم که به تعهدات خویش به شمول آغاز مذاکرات میان افغان ها و تضمین برای پناه ندادن هراس افگنان در خاک افغانستان، عمل کنند.”

در مورد حملات پسین طالبان بر نیروهای افغان، ناتو گفته است که “حملات فجیع علیه غیرنظامیان، از جمله زنان ، کودکان ، اعضای جامعه مدنی ، شخصیت های مذهبی و کارمندان مراقبت های بهداشتی در سراسر افغانستان ، تاکید بر ضرورت انجام این تعهدات حیاتی است.”

در پایان این بیانیه آمده است كه ناتو مجددا بر تعهد همیشگی خود به افغانستان ، مردم افغانستان و نیروهای امنیتی افغانستان از طریق ماموریت پشتیبانی قاطع تاکید می كند.

این در حالی است که اختلاف ها بر سر رهایی حدود ۶۰۰ زندانی طالبان که به گفته حکومت در حملات خونین دست دارند پابرجاست.

اگرچه آزادی زندانیان هر دو طرف صورت گرفته است، دولت افغانستان گفته است که نمی خواهد برخی از زندانیان را به دلایل امنیتی آزاد کند و متحدان غربی آن نیز اعتراض دارند که برخی از آنها آزاد شده اند.

امریکا و طالبان در ماه فبروری سال روان میلادی توافق برجسته ای مبنی بر خروج نیروهای امریکایی در ازای تضمین های امنیتی طالبان امضا کردند.

طالبان نیز توافق کردند که با حکومت افغانستان به عنوان یکی از طرف های اصلی وارد مذاکره شوند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

دیدار رییس جمهور غنی با جنرال مک کینزی در مورد صلح افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۲۵, ۱۳۹۹)

محمد اشرف غنی رییس جمهوری کشور، روز گذشته با جنرال مک کینزی رییس ستاد فرماندهی مرکزی ارتش امریکا در ارگ ریاست جمهوری دیدار کرد.

ارگ در اعلامیه ای گفته است که در این دیدار هر دوجانب در مورد روند صلح افغانستان، وضعیت امنیتی، حمایت از نیروهای امنیتی و دفاعی افغانستان و تقویت هرچه بیشتر مشارکت امنیتی، بحث و تبادل نظر کردند.

جنرال مک کینزی به رییس جمهوری اطمینان داده است که حمایت و همکاری امریکا از صلح، پیشرفت و تامین امنیت افغانستان همچنان پابرجاست.

 

آقای مک کینزی گفته است: “ما در کنار شما قرار داریم تا افغانستان دوباره به مکان امن برای هراس افگنی مبدل نشود.”

رییس جمهوری نیز ضمن سپاسگذاری از امریکا برای تقویت بیشتر مشارکت امنیتی گفته است که صلح خواست اساسی مردم افغانستان و از اولویت مهم حکومت است و طالبان باید از جنگ و خشونت دست بکشند.

این درحالی است که مک کینزی در ماه جون سال روان میلادی گفته بود که بر اساس توافق با طالبان ارتش تعداد كل سربازان امریکایی در افغانستان به حدود ۸۶۰۰ نفر رسیده است.

وی در آن زمان گفته بود: “ما همچنین توافق كردیم كه در می ۲۰۲۱، اگر شرایط مهیا شود، آماده ایم سربازان مان را صفر کنیم.”

اما این جنرال امریکایی تاکید کرده بود که این شرایط بستگی به این دارد كه امریکا مطمین شود كه از که از خاک افغانستان علیه امریکا و متحدانش حمله ای صورت نمیگیرد.

 

به خواندن ادامه دهید

Trending