Connect with us

رویداد های اخیر

لغو سفر رییس جمهور غنی به ولایت کاپیسا بنا بر دلایل نامعلوم

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژوئن 5, 2018)

صبح روز سه شنبه جمعی از خبرنگاران به دعوت ارگ ریاست جمهوری و شرکت برق افغانستان برای پوشش خبری گشایش سب ستیشن برق گلبهار به کاپیسا رفتند.

همه آمادگی ها برای آمدن رییس جمهور گرفته شده بود، نیرو های ویژه ریاست جمهوری ساحه را انسداد کرده بودند و برای تامین امنیت آن در گوشه و کنار آن سنگر گرفته بودند اما ساعتی پس از آمدن خبرنگاران افراد مربوط به ریاست جمهوری از لغو سفر رییس جمهور خبر دادند.

محمد ناصر احمدی، رییس شرکت برق کاپیسا در مورد گفت: “آماده گی ها برای آمدن رییس جمهور گرفته شده بود تا جائیکه نیروهای امنیتی آمده بودند و امنیت هم تامین بود نمی دانیم بنابر کدام مصلحت نیآمد. رییس جمهور این را باید خودشان پاسخ بدهند.”

برای این مراسم برخی مقام های دولتی، دانشجویان و دانش آموزان مکاتب نیز دعوت شده بودند و گارد ویژه ریاست جمهوری نیز در ساحه حضور داشت.

سخنگوی ریاست جمهوری در مورد لغو این برنامه چیزی نمی گوید اما می پذیرد که در روز های آینده رییس جمهور برای گشایش این سب ستیشن در این ولایت حضور خواهد یافت.

پیش از این رییس جمهور غنی در سفری به بلخ سب ستیشن مارمل را افتتاح کرد که عدم حضور وزیر انرژی و آب در این مراسم انتقاد ها را به دنبال گرفت.

مسوولان شرکت برق می گویند اکنون سب ستیشن گلبهار به بهره برداری سپرده شده است.

گزارشگر: سمیرا ظفری

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ویژه

حمله انتحاری بر یک مرکز آموزشی در غرب کابل؛ تلفات به ۲۴ کشته افزایش یافت

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

Reuters
(Last Updated On: اکتبر 25, 2020)

شمار قربانیان حمله انتحاری در کوچه آموزشگاه «کوثر دانش» در پل‌خشک دشت برچی به ۲۴ کشته و حدود ۶۰ زخمی افزایش یافته است.

گواهان رویداد می‌گویند که مهاجم انتحاری در میان دانش‌آموزان این آموزشگاه مواد انفجاری خود را منفجر کرد و بیشتر قربانیان دانش‌آموز اند.

انفجار در کوچه‌ی رخ داده است که در آن سه مرکز آموزشی بوده است. اما قربانیان همه دانش‌آموزان صنف آماد‌گی کانکور آموزشگاه کوثر دانش اند.

اکرم عزیزی؛ باشنده مالستان غزنی و از دو ماه بدین‌سو دانش‌آموز این آموزشگاه است؛ در مقابل خوابگاهی که وی زندگی میکند حمله انتحاری صورت گرفته است. وی در این رویداد یک هم صنفی اش را از دست داده است و شب را هم روی آرامگاه رفیق‌اش سپری کرده‌ است.

اکرم عزیزی مایوسانه میگوید: “متاسفانه یک هم صنفی ام روح الله شهید شد. دیشب را هم در تشییع جنازه اش بودیم.”

گروه داعش با نشر اعلامیه ای مسوولیت این حمله را به عهده گرفته است. این گروه دو سال پیش نیز یک مرکز آموزشی را آماج قرار داد. یک مهاجم انتحاری این گروه مواد همراهش را در داخل صنف درسی انفجار داد که در نتیجه دست کم ۴۸ نفر کشته و نزدیک به صد نفر دیگر زخمی بر جای گذاشت.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

خداحافظی حبیب نورماگومدوف از دنیای مبارزات آزاد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 25, 2020)

حبیب نورماگمدوف، ورزشکار ۳۲ ساله‌ی روسی مبارزات آزاد شب گذشته (شنبه، ۳ عقرب) پس از پیروزی در برابر حریف امریکایی اش بازنشستگی اش را اعلام کرد.

حبیب در آخرین مبارزه اش در برابر جاستین گیجی داخل قفس قرار گرفت و توانست حریف قدرتمند خود را شکست دهد.

او در روند دوم با گره زدن پاهایش دور گردن جاستین گیچی راه تنفس حریف امریکایی را بست و او را در آستانه خفگی قرار داد و با این تکتیک توانست وی را شکست بدهد.

این نخستین مبارزه وی بود که بدون پدرش به قفس وارد شد. وی در پایان مبارزه از زحمات پدرش سپاس گزاری کرد.

پدر حبیب چندی پیش بنا بر مشکلات تنفسی و ویروس کرونا جان باخته بود.

حبیب گفته است:” سه روز تلاش کردم تا اجازه مادرم را برای حضور در این مبارزه را بگیرم، اما راضی نمیشد در غیاب پدرم مبارزه کنم. به او قول دادم که این آخرین بار باشد.”

وی در ادامه گفت:” این آخرین مبارزه من بود. من فقط یک چیز را از سازمان UFC می دانم – شما باید نام من را در صدر جدول قرار دهید، زیرا من لیاقت این را دارم.”

حبیب ۳۲ ساله در کل ۲۹ برد با هیچ باخت در کارنامه های مبارزات حرفه‌ای خود دارد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

کشته شدن فرد شماره دوم القاعده در غزنی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: اکتبر 25, 2020)

نیروهای ویژه امنیت ملی یک فرمانده کلیدی شبکه القاعده را در ولایت غزنی کشته اند.

ریاست عمومی امنیت ملی کشور میگوید که در نتیجه عملیات ویژه قطعات خاص این ریاست فرد شماره‌ دوم شبکه‌ی القاعده، ابو محسن المصری فرمانده‌ی ارشد گروه القاعده در شبه ‌قاره‌ی هند؛ کشته شد.

 

المصری، فرد شماره دوم شبکه القاعده در فهرست تحت تعقیب های اداره تحقیقات فدرال امریکا قرار داشته است.

او در امریکا محکوم به قتل اتباع امریکایی و نیز فراهم سازی امکانات برای سازمان های هراس افگنی خارجی شده است.

در همین حال رحمت الله نبیل رییس پیشین امنیت ملی گفته است که المصری و شماری از اعضای شبکه القاعده در جریان چند هفته گذشته به طور مرتب به دره شاوال و غزنی سفر می‌کرده است.

از سوی هم مسعود اندرابی سرپرست وزارت امور داخله گفته است: “کشته شدن یکی از اعضای کلیدی و مهم القاعده توسط ریاست امنیت ملی، بیانگر رابطه نزدیک طالبان با گروه های تروریستی در افغانستان و فعالیت و اقدامات تروریستی مشترک آنان در برابر حکومت و مردم افغانستان است.”

به گفته آقای اندرابی: “این رابطه هم‌چنان پابرجاست و طالبان به طرف های مختلف در  این مورد دروغ می گویند.”

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending