Connect with us

جهان

لغزش زمین در هند؛ ۱۵ تن کشته و بیش از ۵۰ نفر ناپدید

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۸, ۱۳۹۹)

رسانه های محلی هند گزارش داده اند که در پی لغزش گسترده زمین در مزارع چای در هند  و حد اقل ۱۵ تن جان باخته اند.

این حادثه در اوایل صبح جمعه در منطقه راجکاد در استان ایدوکی در کرالا هند رخ داد.

روزنامه هندوستان تایمز گزارش داد كه حدود ۵۰ نفر دیگر در تپه های باریک و صخره ای زیر آوار شده اند.

براساس این گزارش ، تاکنون حداقل ۱۶ نفر نجات یافته و برای مداوا به بیمارستان منتقل شده اند.

چاندراسیخاران، وزیر درآمد ایالتی به هندوستان تایمز گفته است: “این یک فاجعه بزرگ است. این زمین تپه ای است و برخی از راه های اتصال به شهرک در اثر باران شدید باران شسته شده است. ما از نیروی هوایی برای درآوردن مصدومان از ساحه کمک خواسته ایم ، اما به ما گفته شد که در چنین هوایی عملیات امداد کار دشواری خواهد بود.”

وی افزود: تیمی از نیروی ملی پاسخگویی به حوادث به صحنه آمده اند.

در همین حال، مردم محلی گفتند که این منطقه در سه روز گذشته شاهد باران شدید بوده و شبکه های برق و ارتباطی در منطقه به دلیل این امر مختل شده است. این کار نجات را به تاخیر انداخت. آنها می گویند از آنجا که این حادثه در ساعات اولیه رخ داده است ، بسیاری از افراد آسیب دیده در لرزه های عمیق قرار داشتند و به همین دلیل نتوانستند فرار کنند.

پارتاساراتی، کارگر اجتماعی منطقه به هندوستان تایمز گفته است: “ما اطلاعات داریم که حداقل ۸۴ نفر در این شهرک زندگی می کردند. بیشتر آنها از همسایگان تامیل نادو هستند. یک مهمانخانه نیز وجود دارد که نیازهای آنها را در این شهرک تامین کند.”

وی افزود: ممکن است شمار کشته شدگان افزایش یابد.

اداره سنجش هند (IMD) در پنج منطقه ی دیگر نیز هشدار سرخ اعلام کرده است. بسیاری از رودخانه ها پس از ریزش سنگین در معرض خطر هستند و اداره آبیاری اعلام کرد در صورت ادامه وضعیت مرطوب، کرکره برخی سدها از جمله Idukki باز خواهد شد.

اخبار ویژه

در پی فروریختن یک ساختمان در هند ۱۰ نفر کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۳۱, ۱۳۹۹)

مقام های هندی تایید کرده اند که در پی فروریختن یک ساختمان در شهر مومبی دست کم ۱۰ نفر کشته شدند.

یک ساختمان چهار طبقه ای بامداد امروز در حومه شهر مومبی زمانی فروریخت که مردم در خواب بودند.

عملیات نجات برای بیرون کشیدن گیرماندگان از زیر آوارها همچنان ادامه دارد.

در بین ماه های جون تا ماه سپتامبر به دلیل بارش باران شدید، زیربناهای ساختمان های غیرمعیاری سست شده و فرو می‌ریزند.  

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

ارتش لبنان بیش از یک تن مواد آتش‌بازی در بندر بیروت کشف کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۹)

ارتش لبنان گفته است که در جریان عملیات جستجو در بندر بیروت که ماه گذشته انفجار سهمگینی در آن صورت گرفت، ۱.۳ تن مواد آتش‌زا (مواد آتش‌بازی) کشف کرده است.

ارتش این کشور در اعلامیه ای گفته است در هنگام عملیات جستجو در بندر بیروت۱۳۲۰ کیلوگرم مواد آتش‌بازی در ۱۲۰ جعبه در یک انبار کشف شد. اعلامیه افزوده است که ارتش تمام این مواد را از بین برده است.

در اعلامیه ارتش آمده است: “به عنوان بخشی از کارهای بازرسی که واحدهای ارتش در بندر بیروت انجام می دهند، ۱۳۲۰ کیلوگرم مواد آتش بازی در ۱۲۰ جعبه در یکی از هنگرها پیدا شده است.”

اعلامیه افزوده است: “متخصصان ارتش به طور فوری مواد را از ساحه که مربوط به ارتش میشود، پاکسازی کردند.”

 ماه گذشته انفجار مهیبی در بندر بیروت رخ داده که در نتیجه ۱۹۰ نفر کشته و ده‌ها هزار تن دیگر نیز آواره شده اند.

علت این انفجار انباشت و نگهداری نامناسب ۲۷۵۰ تن آمونیوم نایتریت اعلام شده بود.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

ترمپ: طالبان قاطع و باهوش اند اما امریکا نمی‌تواند نقش پولیس را در افغانستان بازی کند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سنبله ۲۹, ۱۳۹۹)

دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا طالبان را سرسخت، هوشیار و زیرک توصیف کرد و گفت که امریکا با این گروه بسیار خوب تعامل می‌کند.

آقای ترمپ تاکید کرد که نیروهایی امریکایی از افغانستان در برابر عملی شدن برخی موارد مشخص در توافق دوحه بیرون خواهند شد.

رییس جمهوری امریکا گفته است: “به زودی تا چند هفته دیگر شمار سربازان ما را در افغانستان به چهار هزار یا کمتر از چهار هزار کاهش خواهیم داد. و پس از آن تصمیم نهایی را بعدا خواهیم گرفت.  ما با طالبان بسیار خوب توافق می کنیم. آنها بسیار سر سخت، هوشیار و تیز هستند. اما شما می فهمید که ۱۹ سال میشود، حتی آنها هم از جنگ خسته شده اند.”

امریکا که میلیاردها دالر را در مبارزه با طالبان و دیگر گروه های تندرو در افغانستان هزینه کرد، امروزه قصد رفتن دارد، زیرا به گفته رییس جمهوری این کشور، دیگر نمی‌خواهد نیروهایش در افغانستان نقش پولیس را ایفا کند، اما بیرون شدن از افغانستان هم مشروط است.

آقای ترمپ میگوید:” ما با طالبان گفتگوهای خوبی داریم، طوری که شما آن را شنیده اید و آن علنی نیز بود. به زودی ما شمار سربازان خود را به کمتر از چهار هزار می رسانیم و از آنجا خارج خواهیم شد با درک اینکه یک سری چیز های مشخصی باید انجام شوند.”

در همین حال هم‌پیمانان امریکا شبیه ناتو هم چشم به نتیجه‌ی مذاکرات صلح افغانستان دارند؛ با امیدواری و این باور که درباره حضور و یا ترک افغانستان نظر به شرایط تصمیم بگیرند.

استوارت پیچ، رییس کمیته نظامی ناتو میگوید: “ما به ادامه همکاری های خود در افغانستان تاکید می کنیم. ادامه ماموریت ناتو در چهارچوب حمایت قاطع همچنان وابسته به شرایط است. برای این که از روند صلح حمایت کرده باشیم شمار سربازان خود را به حدود ۱۲ هزار کاهش داده ایم.”

در این میان، پاکستان می‌گوید، نقش خود را در پیش‌برد مذاکرات صلح افغانستان بازی کرده و اکنون فرمان دست رهبران افغانستان است.

زاهد حفیظ چوهدری سخنگوی وزارت خارجه پاکستان میگوید: “ما امیدواریم که تمام طرف ها به تعهدات خود عمل کنند. تمام دستاوردها را حفظ کنند و به توافق بیرون شده از مذاکرات دست یابند.”

اکنون مذاکرات صلح افغانستان در دوحه که روی سرنوشت سیاسی کشور تصمیم خواهد گرفت، جریان دارد.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending