Connect with us

علم و تکنالوژی

فیسبوک هفته آینده نام اش را تغییر خواهد داد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۲۹, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که شرکت شبکه اجتماعی فیسبوک در نظر دارد نام اش را تغییر بدهد و هفته آینده نام جدیدی را اعلام کند.

این گزارش افزوده که نام احتمالی ممکن است با Horizon ارتباط داشته باشد.

گزارش‌ها افزوده که مارک زاکربرگ، مدیرعامل فیسبوک قصد دارد در باره تغییر نام این شرکت به  تاریخ ۲۸ اکتوبر صحبت کند اما این برنامه ممکن است زودتر اعلام شود.

فیسبوک تاکنون در این باره به رسانه‌ها چیزی نگفته است.

اقدام برای تغییر برند فیسبوک منعکس کننده تمرکز این شرکت برای دنیای آنلاین است که در آن افراد می‌توانند از طریق دستگاه‌های مختلف برای حرکت و ارتباط در یک محیط مجازی استفاده کنند.

فیسبوک در واقعیت سرمایه گذاری سنگینی کرده و قصد دارد حدود سه میلیارد کاربر خود را از طریق دستگاه‌ها و اپلکیشن‌های متعدد وصل کند.

این شرکت در نظر دارد ۱۰ هزار شغل در اتحادیه اروپا در پنج سال آینده ایجاد کند.

علم و تکنالوژی

گوگل تبلیغات سیاسی قبل از انتخابات فیلیپین را منع کرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۱۰, ۱۴۰۰)

گوگل اعلام کرد که تبلیغات سیاسی در پلتفرم این شرکت در آستانه انتخابات فیلیپین ممنوع خواهد بود.

انتخابات این کشور در ماه می سال آینده برای انتخاب جانشین رئیس جمهور رودریگو دوترته برگزار می‌شود.

به نقل از رویترز، این در حالی است که فشارها و انتقادات بر شبکه اجتماعی برای شیوه اداره کردن تبلیغات سیاسی طی انتخابات ریاست جمهوری امریکا در ۲۰۲۰ میلادی افزایش یافته است.

شبکه‌های اجتماعی در این کشور آسیای جنوب شرقی به میدان جنگ تبدیل شده‌اند و تحقیقات نشان می‌دهد مردم فیلیپین درصدر فهرست جهانی کاربرانی هستند که بیشترین مدت زمان را در شبکه‌های اجتماعی می‌گذرانند.

گوگل در تغیرات تازه برای محتوای سیاسی خود اعلام کرد تبلیغات انتخاباتی که هرگونه حزب سیاسی یا کاندیدای انتخاباتی را ترویج یا با آنها مخالفت می‌کنند، بین ۸ فبروری تا ۹ می ۲۰۲۲ میلادی مجاز نخواهد بود.

همچنین این شرکت اعلام کرد اطلاع‌های به آگهی دهندگان فرستاده است.

البته این شرکت پیش از این نیز تبلیغات سیاسی را ممنوع کرده بود، مانند انتخابات فدرال کانادا در سال ۲۰۱۹ و انتخابات سنگاپور در ۲۰۲۰ میلادی.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

ناسا برنامه ترمیم ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخت

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۹, ۱۴۰۰)

ناسا اعلام کرده است که برنامه ترمیم آزمایشگاه تحقیقاتی در ایستگاه فضایی بین‌المللی را به تعویق انداخته است.

قرار بود امروز این آزمایشگاه که آسیب دیده است، ترمیم گردد، اما بنا بر موجودیت زباله فضایی در مدار زمین، این برنامه را برای مدت نامعلوم به تعویق انداخته است.

دو فضانورد امریکایی قرار بود در ساعت ۷:۱۰ صبح امروز به خارج از ایستگاه فضایی بروند تا کار خود را آغاز کنند. اما مقام های ناسا از وجود بقایای موشک ضد ماهواره ای روسی که در ماه جاری آزمایش شد، هشدار دادند و این برنامه به تعویق افتاد.

ناسا اعلامیه ای گفته است: “ناسا هشدار زباله در ایستگاه فضایی دریافت کرد. به دلیل نبود فرصت برای ارزیابی درست خطری که می تواند برای فضانوردان ایجاد کند، تیم ها تصمیم گرفته اند، که الی جمع آوری اطلاعات بیشتر این برنامه را به تعویق بیاندازند.

تا هنوز مشخص نیست که زباله ها چقدر به ایستگاه فضایی نزدیک است.

به خواندن ادامه دهید

علم و تکنالوژی

یک شرکت ربات سازی حق امتیاز چهره یک فرد را به ۲۰۰ هزار دالر می‌خرد

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: قوس ۸, ۱۴۰۰)

شرکت روبات سازی « پروموبات » امریکایی به کسی که اجازه استفاده چهره اش برای تعبیه روی ربات های این شرکت را بدهد، ۲۰۰ هزار دالر میدهد.

این شرکت اعلام کرده است که این داوطلب شجاع باید برای همیشه حق استفاده از چهره خود را بفروشد تا از آن در ربات ها استفاده شود.

پروموبات افزوده است که از ربات ها در ساحات مزدهم مانند فروشگاه ها، هوتل ها و میدان هوایی ها استفاده خواهد شد.

این شرکت در اعلامیه ای گفته است: ” شرکت ما در حال توسعه فناوری‌هایی در زمینه گفتار و تشخیص چهره، جهت یاب خودکار، و هوش مصنوعی، در ربات ها است.”

بر اساس اعلامیه: “ما به طور فعال در حال ساخت و عرضه ربات های انسان نما به بازار بوده ایم. مشتریان جدید ما می خواهند یک پروژه در مقیاس بزرگ راه اندازی کنند.”

پروموبات گفته است که تا امروز برای این پروژه ۲۰ هزار درخواست دریافت کرده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است