Connect with us

رویداد های اخیر

فیسبوک رسانه های تحت کنترول حکومت‌ها را علامت گذاری می‌کند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جوزا ۱۶, ۱۳۹۹)

شبکه اجتماعی فیس بوک اعلام کرده است که رسانه‌های تحت کنترول حکومت ها را علامت گذاری می‌کند.

این غول رسانه‌ی اجتماعی صفحه‌های مانند سپوتنیک روسیه، پرس تی وی ایران و خبرگزاری سیهنوا چین علامه گزاری میکند. به گفته فیسبوگ هدف از این کار این است که مردم بدانند که این رسانه ها از سوی حکومتی کنترول میشود.

فیسوک روز گذشته در اعلامیه ای گفت که در تابستان امسال پیش از برگزاری انتخابات ریاست جمهوری این کشور هرگونه تبلیغات از این رسانه‌هایی در امریکا، را مسدود خواهد شد.

در اعلامیه فیسبوک آمده است: ” ما شفافیت بیشتری را برای این ناشران فراهم می کنیم زیرا آنها تاثیر یک سازمان رسانه ای اهداف استراتژیک یک دولت را دنبال میکنند، و ما معتقدیم مردم باید بدانند آیا خبرهایی که آنها می خوانند ممکن است تحت تاثیر دولتی باشد.”

این نهاد گفته است که رسانه‌های غیر وابسته به حکومت ها علامه گذاری نخواهد شد.

فیسبوک گفته است که این تصمیم را از بهر جلوگیری از مداخله کشورهای خارجی در امور انتخابات ریاست جمهوری امریکا گرفته است.

این در حالی است که اخیرا این شرکت به دلیل عدم افزودن برچسب هشدار به اظهارات دونالد ترمپ رییس جمهوری امریکا در رابطه با خشونت های جاری در سراسر این کشور، با واکنش شدید کارکنان خود مواجه شده است.

رویداد های اخیر

گزارش: مسی آماده ترک بارسلونا در سال ۲۰۲۱ است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

بر بنیاد گزارش رادیوی اسپانیایی کادنا سر، کاپیتان باشگاه فوتبال بارسلونا لیونل مسی روند تمدید قرارداد اش را با این تیم متوقف کرده است و آماده ی ترک این باشگاه اسپانیایی در سال ۲۰۲۱ بعد از ختم قرارداد فعلی اش است.

بر بنیاد گزارش، مسی و پدرش خورخه مذاکرات بر روی تمدید قراردادش که در سال ۲۰۱۷ امضا شده بود را آغاز کرده بود ولی فعلا وی اشتیاقی در ماندن در نیوکمپ ندارد.

گزارش افزوده است که مسی از گزارش های منتشر شده مبنی بر مسوول بودن وی در رابطه به اخراج ارنستو والورده از سمت سرمربی گری بارسلونا در ماه جنوری ناراحت است.

نماینده های مسی و باشگاه بارسلونا هنوز روی این مساله واکنشی نشان داده است.

مسی که ماه قبل ۳۳ ساله شد در بازی مقابل اتلتیکو مادرید به تاریخ ۷۰۰ امین گول کارنامه اش را به ثمر رساند ولی این گول به تساوی ۲-۲ مقابل اتلتیکو ختم شد. نتیجه ی نا امید کننده ی که بارسلونا را از عنوان لالیگا دورتر کرد.

بارسلونا به دنبال رئال مادرید با ۴ امتیاز برای تصاحب عنوان قهرمانی لیگ اسپانیا میجنگد.

مسی به شخصیت آرام و متواضع اش معروف است اما وی در سال جاری باشگاه بارسلونا را نقد کرده است.

در ماه جنوری، وی اریک آبیدال مدیر ورزشی بارسلونا را مورد انتقاد قرار داده بود.

در مصاحبه ی با مجله ی موندو دیپورتیوو در ماه فبروری مسی عملکرد تیم بارسلونا را ضعیف عنوان کرده و گفته بود که بارسا در این فصل به اندازه ی خوب نیست که بتواند برنده ی لیگ قهرمانان شود.

در ماه اپریل، مسی مدیریت بارسا را برای مجبور ساختن بازیکنان در کاهش دادن حقوق دریافتی شان مورد انتقاد قرار داده بود.

منبع: رویترز

 

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

به شمول فرماندهان کلیدی ۱۶ طالب مسلح در بغلان و بدخشان کشته شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

در نتیجه درگیری میان نیروهای افغان و طالبان مسلح در شاهراه بغلان-سمنگان دست کم پانزده جنگجوی این گروه کشته شدند.

فرماندهی پولیس بغلان در خبرنامه ای گفته است که طالبان مسلح روز گذشته در این شاهراه حملات گسترده ای انجام دادند و شاهراه را نیز مسدود کردند.

در خبرنامه آمده است که در نتیجه ضد حمله نیروهای پولیس، امنیت ملی، ارتش ملی و نیروهای ویژه پولیس و حملات هوایی به شمول قاری جمعه گل یک فرمانده طالبان، ۱۵ جنگجوی این گروه کشته شدند و حملات این گروه نیز به عقب زده شده است.

در همین حال، ثناالله روحانی سخنگوی پولیس بدخشان میگوید که طالبان مسلح روز گذشته بالای منطقه پهندره مربوط ولسوالی یفتل  حمله کردند که با مقامات شدید نیروهای امنیتی مواجه گردیده و طالبان عقب نشینی کردند.

به گفته آقای روحانی در نتیجه این درگیری شمس الله قاضی نام نهاد طالبان کشته و دو تن فرمانده کلیدی این گروه نیز زخم برداشته اند، “خوشبختانه به نیروهای امنیتی آسیب نرسیده است.”

گروه طالبان تا هنوز در پیوند به این رویداد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

جهان

پومپیو: مسدود کردن شبکه‌های اجتماعی چینی به شمول تیک‌تاک را در نظر داریم

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۷, ۱۳۹۹)

مایک پومپیو وزیر امور خارجه امریکا روز گذشته گفت که کشور ممنوع کردن استفاده از اپلیکیشن‌های مربوط به شبکه‌های اجتماعی چینی از جمله تیک تاک را “مطمینا بررسی می‌کند.”

آقای پومپیو در مصاحبه ای با فوکس نیوز گفته است: ” من نمیخواهم جلوتر از رئیس جمهور حرکت کنم اما این چیزی است که ما آن را بررسی می‌کنیم.”

این در حالی است که قانونگذاران امریكا در مورد امنیت داده های كاربران تیک تاک ابراز نگرانی کرده اند. آنان می گویند كه آنها نگران قوانین چینی اند كه شركت‌های داخلی را ملزم به “پشتیبانی و همکاری با سازمان اطلاعاتی حزب كمونیست چین” می كند.

این اپلیکیشن که در چین در دسترس نیست، به دنبال فاصله گرفتن از چینی بودن خود برای جذب مخاطبان جهانی بوده و بر استقلال آن از چین تاکید کرده است.

اظهارات پومپیو در حالی مطرح میشود که تنش میان امریکا و چین در مورد شیوع ویروس کرونا، اقدامات چین در هانگ کانگ و یک جنگ تجاری تقریبا دو ساله، افزایش یافته است.

تیک تاک، یک برنامه ویدیویی با فرم کوتاه متعلق به ByteDance چینی است، به تازگی پس از درگیری مرزی بین هند و چین، به همراه ۵۸ برنامه چینی دیگر در هند ممنوع شده است.

رویترز روز دوشنبه گزارش داده است که تیک تاک طی چند روز از بازار هنگ کنگ خارج خواهد شد. این تصمیم پس از تصویب قانون جدید امنیت ملی برای شهر نیمه خودمختار هانگ کانگ از سوی چین گرفته شده است.

به خواندن ادامه دهید

Trending