Connect with us

صحت

فواید حیرت انگیز میوه‌های ستروس

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: آوریل 18, 2021)

میوه‌های ستروس که یکی از بهترین میوه‌ها در سراسر جهان به شمار می‌رود، یک منبع معتبر ویتامین سی بشمار میرود که بدن انسان به آن نیاز بیشتر دارد.

این میوه‌ها در افغانستان نیز کشت و پرورش می‌آبد که به اساس گزارش‌ها در این اواخر حاصلات آن افزایش یافته است.

منشاء میوه نارنج تاکنون مشخص نشده است، اما باور‌ها وجود دارد که درخت‌های این میوه‌ها هزار سال قبل برای نخستین بار در آسیای جنوب شرقی کشت شده بود.

درخت‌های این میوه‌ها امروز در سراسر جهان بمشول افغانستان کشت می‌شود.

میوه‌های ستروس دارای فواید ذیل است.

۱- میوه‌های ستروس باعث تقویت چشم و حس بینایی می‌شود

۲- این میوه باعث کاهش سکته مغزی می‌شود

۳- این میوه در کنترول اشتها کمک می‌کند

۴- میوه ستروس با سرطان مبارزه می‌کند

۵- باعث ارتقای پوست سالم می‌شود

۶- استفاد از این میوه باعث صحتمندی رگ‌ها خون می‌شود

۷- این میوه به شما کمک می‌کند تا بدن خود را دوباره ترمیم کنید.

دکتر سینتیا ساس، متخصص تغذیه در امریکا، می‌گوید که خوردن میوه‌های ستروس حدود ۸۰ درصد از هدف روزانه ویتامین C را پوره می‌کند.

او افزود که خوردن این میوه در جریان ورزش یا بدون ورزش در تقویت سیستم دفاعی بدن کمک می‌کند و همچنان باعث کاهش التهاب می‌شود.

وی می‌گوید که خوردن کم این میوه نیز باعث چاقی می‌شود.

این داکتر امریکایی می‌گوید که خوردن میوه ستروس باعث جذب آهن در بدن میشود وهمچنان خستگی را کاهش میدهد، و برای زنان که در هنگام مریضی ماهوار خود آهن از دست میدهد مفید است.

به گفته‌ی این داکتر استفاده از میوه‌های که ویتامین سی دارد باعث افزایش خوشی و خواب راحت میشود و همچنان با پیری مبارزه می‌کند.

او می‌افزاید که این میوه‌ها در ترکیب خود پوتاشیم و فولاد دارد که پوتاشیم از اعمال قلب و انقباضات عضلاتی حمایت میکند و همچنان باعث تقویت عضلات میشود.

به گفته‌ی او فولاد از مغز وسیستم عصبی حفاظت می‌کند که مقدار کافی آن در برابر افسردگی و مشکلات حافظه کمک میکند.

از سوی دیگر، داکتران متخصص تغذیه هشدار داده است خوردن بیشتر این میوه در یک وقت برای صحت خوب نیست.

داکتران می‌گویند که خوردن بیشتر این میوه بر هضم تاثیر دارد و همچنان میتواند باعث اسهالات شود.

به گفته‌ی داکتران استفاده منظم این میوه باعث افزایش وزن می‌شود.

داکتران همچنان یک تا سه عدد از میوه‌های ستروس را در روز توصیه می‌کند.

صحت

رعایت این نکات در ماه رمضان شما را پر انرژی نگه می‌دارد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: آوریل 18, 2021)

کلینیک کلیولند در امارات متحده عرب موارد را دریافته که با مراعات کردن آن در ماه مبارک رمضان پر انرژی میمانید و همچنان از کاهش وزن جلوگیری می‌کنید.

طوری که مسلمانان در سراسر جهان از خوردن و نوشیدن در ماه مبارک رمضان از صبح صادق تا شام پرهیز استند، اما مهم است که میان افطار و صبح صادق تغذیه مناسب داشته باشد تا برای روز آینده آماده باشند.

کسانیکه کار می‌کنند یا به مکاتب و دانشگا‌ه‌ها میروند مهم است در باره تغذیه خود فکر کنند.

کلینیک کلیولند چند موارد ساده را ذکر کرده که در ماه مبارک رمضان به حفظ وزن کمک می‌کند.

نوشیدن آب کافی:

میزان مایعات مورد نیاز یک شخص مربوط به سن، جنس، آب وهوا، و فعالیت‌های روزمره‌اش میشود.

بر اساس یافته‌های صحی، جوانان روزانه بین دو تا سه لیتر آب نیاز دارند، باید تلاش شود قبل از آغاز رمضان مایعات کافی نوشیده شود.

داکتران توصیه کرده که از نوشیدن بیشتر قهوه، چای و نوشابه‌های گازدار در ماه مبارک رمضان جلوگیری کنید، چرا که این مواد کافین دارد و باعث افزایش ادرار می‌شود.

به گفته‌ی داکتران افطاری باید با غذاهای که آب دارد آغاز شود مانند سوپ؛ و سبزیجات و میوه‌های دیگر مانند لیمو، تربوز و غیره که در ترکیب خود آب دارد باید بیشتر استفاده شود.

چرا این مورد مهم است؟

بر اساس یافته‌های این کلینیک بدن انسان ۶۰ درصد آب دارد که در برای میتابولیزم و انتقال مواد غذایی و همچنان برای خارج کردن مواد فاضله حیاتی است.

پزشکان توصیه کرده اند که دی هایدراید( کم آبی بدن) باعث از دست دادن وزن می‌شود.

این مرکز صحی توصیه میکند که همه در ماه مبارک رمضان تلاش میکنند تا غداهای دلخواه خود را استفاده کنند، اما افزوده که از غذاهای با نمک، شیرین و چربی ناسالم باید اجتناب شود که باعث تشنگی می‌شود.

پزشکان می‌افزایند که از سبزیجات و میوه باید استفاده بیشتر شود.

این کلینیک افزوده که پلان منظم برای غدا و فعالیت‌های تان در ماه مبارک رمضان با شما کمک خواهد کرد تا با انرژی باشید و برای روزه گرفتن آماده شوید.

این کلینیک توصیه کرده که از غذاهای متعادل مانند نان، حبوبات، سبزیجات،  میوه جات، گوشت ماهی، گوشت مرغ، شیر، ماست، پنیر و چربی‌های سالم استفاده کنید.

این مرکز افزوده که از غذاهای استفاده کنید که زود هضم می‌شود، اما به مرور زمان انرژی آزاد می‌کنند، مانند  حبوبات ومیوه جات و سبزیجات و همچنان غذاهای که کاربوهایدرایت دارند مانند لوبیا، برنج و گندم.

پزشکان همچنان گفته اند باید در ماه مبارک رمضان فعال باشید و قدم بزنید.

چرا این مورد مهم است؟

پزشکان می‌گویند که در ماه مبارک رمضان انرژی بیشتر مصرف می‌شود، اما با مراعات کردن این موارد انرژی ثابت میماند و یا افزایش میابد که از کاهش وزن جلوگیری میکند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

شمار مبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۱ هزار و ۱۷۳ مورد بالغ شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 25, 2020)

با ثبت ۵۹۱ مورد جدید ویروس کرونا در ۲۴ ساعت گذشته، شمارمبتلایان ویروس کرونا در افغانستان به ۱۱ هزار و ۱۷۳ مورد بالغ شد که کابل باثت ۳۹۰ مورد، در صدر فهرست قرار دارد.

وزارت صحت عامه می گوید که در ۲۴ ساعت گذشته ۵۹۱ مورد جدید ویروس کرونا را ثبت کرده است منجمله ۳۹۰ مورد آن از کابل گزارش گردیده و بقیه قرار ذیل میباشد:

هرات ۶۲، بلخ ۳۶، بادغیس ۲۱، ننگرهار ۱۸، کنر ۱۴، تخار ۱۴، جوزجان ۱۱، وردک ۷، پکتیا ۵، بغلان ۵، خوست ۳، پنجشیر ۲، غور ۲ و بامیان یک مورد تازه گزارش داده اند.   

قابل یادهانی است که به منظور جلوگیری از شیوع بیشتر بیماری کووید-۱۹، محدودیت ها بر گشت و گذار در روزهای عید در شهر کابل جدی گرفته شده است.

از سوی هم عالمان دین با آنکه بر وضع محدودیت ها تاکید دارند اما از پولیس می خواهند تا با بیمار داران و دیگر کسانی که نیازمندی جدی دارند مدارا کنند.

نگرانی ها در حالی از افزایش شمار مبتلایان ویروس کرونا ابراز می شود که وزارت صحت عامه از نبود ظرفیت بستر بیشتر در شفاخانه افغان-جاپان خبر داده است. بر اساس معلومات این وزارت، قرار است سه شفاخانه دیگر مبارزه با ویروس کرونا در کابل گشایش یابد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

سازمان ملل متحد خواهان کمک مالی برای کشورهای فقیر شده است

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: می 8, 2020)

سازمان ملل متحد برای کمک به کشورهای فقیر و آسیب دیده از اثر بیماری همه گیر کووید-۱۹ به مبلغ ۷ میلیارد دالر دیگر درخواست کرده است.

سازمان ملل متحد می گوید که این پول برای نجات زندگی میلیون ها نفر و جلوگیری از شیوع بیماری کرونا در کشورهای آسیب پذیر مورد نیاز است.

آنتونیو گوترس دبیر کل سازمان ملل متحد در یک پیام ویدئویی از اهدا کنندگان خواست است که در حمایت از این اقدامات، مانع شیوع ویروس کرونا در جهان شوند.

او همچنان گفته است: “کمک های بشردوستانه فقط یک ضرورت اخلاقی نیست. این یک امر ضروری برای مبارزه عملی با این ویروس است.”

سازمان ملل متحد بارها هشدار داده است كه اگر بیماری کرونا به مناطق فقیرنشین سرایت كند، تمام جهان در معرض خطر خواهند بود.

مارک لوکاک رئيس آژانس بشردوستانه سازمان ملل متحد، گفته است كه در حالیكه تعداد موارد ویروس کرونا در بسياری از كشورها در حال توسعه در سه يا شش ماه آينده ديده نمي شود، اما افراد آسیب دیده اند و شغل و حقوق خود را از دست داده اند؛ مواد غذایی کاهش یافته است و کودکان همچنان واکسینه نشده اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است