Connect with us

اخبار ساحوی

عبدالله: اگر نظام تصفیه نشود حکومت با چالش های جدی روبرو خواهد شد

Avatar

منتشر شده

 در

(Last Updated On: میزان ۱۳, ۱۳۹۴)

AGHAZE ROOZE 5 OCT 0037.avi_snapshot_00.00_[2015.10.05_15.56.38]

رییس اجرایی تاکید دارد که جنایت های طالبان در کندز از تریبیون دولت توجیه شده و باید صف حامیان طالبان از صف نظام جدا باشد.

اقای عبدالله میفزاید که در کندز کوتاهی های صورت گرفته و طالبان برای نا امن ساختن بخش بزرگ افغانستان این ولایت را به عنوان مرکز برگزیده اند. وی بار دیگر حمایت از طالبان در پاکستان را عامل تشدید جنگ در کشور میداند.

رییس اجرایی که به تازه گی از اجلاس سالانه سازمان ملل متحد برگشته تعهد می سپارد که حکومت برای باز گرداندن ثبات به کندز هر انچه در توان دارد انجام خواهد داد. به باور اقای عبدالله همساله با نزدیک شدن برگزاری مجمع عمومی سازمان ملل هراس افگنان برای زیر سوال بردن حاکمیت ملی افغانستان حملات شان را افزایش داده که سقوط قندوز نیز بخش از این توطئه های بزرگ است.

داکتر عبدالله عبدالله رییس اجرایی میگوید” نباید در داخل نظام به صدای که جنایات طالبان را توجیه میکند اجازه داده شود. وقتیکه صف نظام روشن نبود و تصفیه شده گی نبود بیشترین ضربه را حکومت می بیند و این تجربه است که از رویداد های چند روز اخیر گرفتیم.”

اقای عبدالله سقوط کندز به دست طالبان را با وجود پیش بینی حملات مرگبار این گروه بر این ولایت پرسش برانگیز دانسته و میپذیرد که کوتاهی های در این زمینه وجود داشته و همه باید پاسخگو باشند.

آقای عبدالله گفت” از تریبیون دولت جنایات طالبان متاسفانه توجیه میشود و تلاش صورت میگیرد که چشم پوشی شود.”

رییس اجرایی حمایت پاکستان از طالبان و پناه دادن به گروه های هراس افگن را عامل اصلی تشدید نا امنی ها در افغانستان میداند. وی میگوید که در حالات ویژه از مردم و گروه های مجاهدین در چهارچوب نظامیان افغان استفاده خواهند کرد و نیاز است تا در مقرری ها در ولایت های اسیب پذیر تجدید نظر شود.

رییس اجرایی میگوید” کندز به عنوان یک مرکز برای نا ارام ساختن بخش بزرگ افغانستان از سوی دشمنان انتخاب شده است. “

اقای عبدالله که بر همکاری های بیشتر با بیجا شده گان ولایت قندوز تاکید دارد و میفزاید که جهانیان از موضع افغانستان در برابر پاکستان حمایت کرده و متعهد به ادامه همکاری های دراز مدت با افغانستان نیز اند.

گزارش از فواد ناصری

 

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

اخبار ساحوی

در حمله طالبان در پکتیا ۱۴ پولیس سرحدی جان باختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۹, ۱۳۹۹)

در پی حمله طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای افغان در ولایت پکتیا دست کم ۱۴ پولیس جان باختند.

وزارت دفاع در اعلامیه ای گفته است که طالبان مسلح شب گذشته بر یک پاسگاه نیروهای سرحدی در ولسوالی دند پتان این ولایت حمله کردند.

این وزارت می‌افزاید که طالبان آتش‌بس را نقض کرده و بر این پاسگاه حمله کردند.

به گفته وزارت دفاع در این رویداد ۱۴ تن از نیروهای سرحدی جان باخته و ۳ تن دیگر نیز زخمی شدند.

در همین حال وزارت دفاع گفته است که حمله طالبان به عقب زده و تلفات سنگین نیز به این گروه وارد شده است.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

این در حالی است که روز چهارشنبه نیز طالبان مسلح بالای یک پاسگاه نیروهای ارتش محلی در ولایت پروان حمله کردند که در نتیجه هفت سرباز کشته و دو تن دیگر نیز زخم برداشته اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

شامل افراد انداخته شده به دریا توسط مرزبانان ایرانی، اطفال هم بودند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۸, ۱۳۹۹)

در میان افرادیکه از سوی مرزبانان ایرانی به دریا انداخته شده و جان باخته اند، چند کودک ۱۲ ساله نیز شامل بوده اند.

خانواده های افرادیکه به تاریخ ۱۳ ثور سالروان از سوی مربانان ایران به دریا انداخته شدند و جان باخته اند تاکید دارند که حکومت باید هرچه زودتر نتیجه بررسی های هیئت حقیقت یاب را با مردم شریک سازد؛ همچنان کمیسیون مستقل حقوق بشر اذعان داشته است که اطفال نیز شامل جان باخته گان بوده اند.

نعیم نظری، معاون کمیسیون مستقل حقوق بشر، می گوید که در پی بررسی های آنان مشخص شده است که چند کودک شامل افرادی بودند که از سوی مرزبانان ایرانی به رودخانه انداخته شده و جان باخته اند.

همچنان سید وحید قتالی، والی هرات، می گوید که تحقیقات در این مورد ادامه دارد و به برخی نتایج مطلوب دست یافته اند که آن را به زودی شریک خواهند ساخت .

از سوی دیگر، خانواده هایی افرادیکه از سوی مرزبانان ایرانی به تاریخ ۱۳ ثور به رودخانه انداخته شده و جان داده اند از حکومت می خواهند تا نتیجه کار هیئت حقیقت یاب را با آنان شریک سازد.

هیئتی به ریاست معاون وزارت خارجه ایرانی چند روز پیش به افغانستان آمده و در این مورد با مقامات افغان دیدار کرد، هیئت ایرانی و افغان تاکید کرده اند که باید این مسئله به گونه جدی پیگیری شود و نتیجه آن با مردم شریک ساخته شود.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

حمله طالبان در پروان؛ ۷ سرباز ارتش محلی جان باختند

Avatar

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جوزا ۸, ۱۳۹۹)

در پی حمله طالبان بالای یک پاسگاه ارتش محلی در ولایت پروان دست کم هفت سرباز جان باخته و دو تن دیگر زخم برداشته اند.

مسوولان امنیتی میگویند که این حمله در ولسوالی سیاگرد این ولایت رخ داده است.

یک منبع امنیتی در پروان که نخواست نامی از وی برده شود گفت به آریانا نیوز می‌گوید که گروه طالبان شب گذشته بر یک پاسگاه ارتش محلی در روستای سرجوی‌دختر دره قمچاق حمله کرده و این پاسگاه را با پنج سرباز به آتش کشیدند، دو تن را به گلوله بستند و دو سرباز دیگر را با خود بردند.

منبع می‎افزاید که این پاسگاه ارتش در تصرف گروه طالبان است و از تلفات گروه طالبان جزییاتی در دست نیست.

گروه طالبان تا هنوز در این مورد چیزی نگفته است.

به خواندن ادامه دهید

Trending