Connect with us

اخبار ساحوی

طالبان مرکز ولسوالی ارغنجخواه بدخشان را تصرف کردند

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ژوئن 10, 2021)

در پی حمله دو روزه طالبان نیروهای امنیتی از ولسوالی ارغنجخواه بدخشان عقب نشینی و طالبان مرکز این ولسوالی را تصرف کردند.

اعضای شورای ولایتی می گویند که در جریان نبردها ۱۱ سرباز ارتش و یک تن از نیروهای خیزش مردمی جان باخته اند.

خلیل الرحمان جواد فرمانده پولیس این ولایت می گوید که مرکز ارغنجخواه از سه سال به اینسو در اداره طالبان قرار دارد و نیروهای امنیتی از یک مکتب در این ولسوالی عقب نشینی و به محل دیگر مستقر شده اند.

از سوی هم از ولسوالی اشکمش تخار گزارش می رسد که از شب گذشته نبرد شدید در مرکز ولسوالی اشکمش دوام دارد و طالبان وارد بازار این ولسوالی شده اند.

اما سخنگوی والی تخار می گوید که حمله طالبان به اشکمش عقب زده شده است.

در همین حال مسوولان محلی تخار از آزاد سازی دوباره ولسوالی چاه آب خبر داده و می افزایند که در جریان عملیات ها، ۲۵ طالب مسلح کشته و ۱۵ تن دیگر شان زخمی شده اند.

اخبار ساحوی

عقب نشینی نیروهای افغان از سه ولسوالی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

Social Media
(Last Updated On: ژوئن 18, 2021)

جنگجویان طالب در یک شبانه روز گذشته ولسوالی های دهنه غوری بغلان، اوبه هرات و شیرین ‌تگاب فاریاب را تصرف کرده اند.

منابع محلی می گویند که ولسوالی اوبه هرات از چهار روز به این سو در محاصره طالبان بود و تنها یک پایگاه ارتش از این ولسوالی دفاع می‌کرد که سرانجام بامداد امروز نظامیان از این ولسوالی عقب‌نشینی کردند.

به گفته منابع، مرکزهای ولسوالی های دهنه غوری و شیرین تگاب نیز در پی عقب نشینی نظامیان زیر اداره طالبان درآمد.

در این میان، وزارت دفاع ملی می گوید که ولسوالی گرشک هلمند از وجود جنگجویان طالب پاکسازی شده و زیر اداره کامل نیروهای دولتی درآمده است.

سوی دیگر، شورای ولایتی بغلان می گوید، ولسوالی دهنه غوری پنج شنبه شب زیر اداره طالبان درآمد و نظامیان از این ولسوالی عقب‌نیشینی کردند.

پیش از اینکه طالبان دهنه غوری را تصرف کردند، امان الله سنجنى، پسر آغاجان سعيدى عضو پيشين مجلس نمايندگان و رييس اركان يكى از كندک هاى نيروهاى ويژه ارتش در جنگ با طالبان در دهنه غوری جان باخت.

در همین حال شورای ولایتی فاریاب و منابع امنیتی می گویند که ولسوالی شیرین تگاب فاریاب پس از نبردهای سنگین، زیر تصرف طالبان درآمده است.

بر بنیاد آمار های گرداوری شده از سوی آریانانیوز در یک هفته گذشته در ولایت های فاریاب، کندز، تخار، هرات، بغلان و سرپل ۱۹۵ نظامی در درگیری ها جان باخته و ۱۰۵ نظامی دیگر زخمی شدند.

ارتش می‌گوید، در شبانه روز گذشته و در بیش از ۲۰ ولایت کشور به اثر عملیات هوایی و زمینی ۲۵۶ جنگجوی طالبان کشته شده و ۱۵۰ جنگجوی دیگر زخمی شده اند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

نبرد شدید در فاریاب؛ ۲۱ کوماندو جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 17, 2021)

وزارت دفاع به آریانانیوز تایید میکند که ۲۱ سرباز کماندو در درگیری‌ها با طالبان در ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب کشته شدند.

این وزارت افزوده که در این درگیری ۱۵ سرباز دیگر ناپدید شده اند.

به گفته‌ی وزارت دفاع ولسوالی دولت آباد تحت کنترول نیروهای افغان قرار دارد.

در همین حال، جنرال ظاهر عظیمی، سخنگوی پیشین وزارت دفاع، تایید کرده که پسر وی سهراب عظیمی نیز در این درگیری جان باخته است.

سهراب عظیمی در بست برید جنرالی در بخش اپراتیفی وزارت دفاع کار میکرد و به اساس گزارش‌ها داوطلب برای بازگیری ولسوالی دولت آباد فاریاب رفته بود.

این در حالی است که چند روز قبل ولسوالی دولت آباد ولایت فاریاب بدست طالبان سقوط کرد و تاکنون درگیری‌ها میان نیروهای امنیتی و طالبان در آنجا ادامه دارد.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ساحوی

سه عضو یک خانواده در تیر اندازی افراد مسلح در هرات جان باختند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: ژوئن 16, 2021)

مقام‌های محلی ولایت هرات تایید میکنند که شب گذشته (سه شنبه، ۲۵ جوزا) سه عضو یک خانواده در تیراندزی افراد مسلح ناشناس جان باخته و ۱۱ تن دیگر زخم برداشته اند.

عبدالاحد ولیزاده، سخنگوی پولیس هرات، میگوید که این اعضای این خانواده برای تفریح به ولسوالی انجیل این ولایت سفر کرده بودند که آنجا تیر باران شدند.

به گفته‌ی ولیزاده دو زن و یک کودک  در این رویداد جان باخته اند.

او افزود که تاکنون علت و انگیزه این رویداد روشن نیست، اما بررسی‌های پولیس در این باره جریان دارد.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است