Connect with us

اخبار ویژه

شورای امنیت سازمان ملل حمله داعش بر زندان جلال آباد را محکوم کرد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: اسد ۱۶, ۱۳۹۹)

شورای امنیت سازمان ملل حمله روز یکشنبه بر زندان جلال آباد را  محکوم کرده و گفته که هراس افگنی به هر شکل ممکن یکی از جدی ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین المللی است.

 این درحالی است که گروه داعش عصر یکشنبه بر زندان جلال آباد، ولایت ننگرهار حمله کردند و آنرا به محاصره درآورند. محاصره زندان حدود ۱۸ ساعت به طول انجامید که در نتیجه آن ۳۰ نفر کشته شدند.

 مسوولیت این حمله را  گروه داعش بر عهده گرفت، بر اساس گزارش ها  داعش، عکس هایی از یازده مهاجم که در حمله دست داشتند را منتشر کرد که از آن جمله، تنها سه نفر آن افغان، متباقی آن تاجیک، هندی و یک پاکستانی بوده است.

دایان تریشیا جانی رییس شورای امنیت در بیانیه ای گفته است: “اعضای شورای امنیت بار دیگر تاکید کردند که هراس افگنی در تمام اشکال و مظاهر آن یکی از جدی ترین تهدیدها برای صلح و امنیت بین المللی است”.

آقای جانی افزوده است: “اعضای شورای امنیت تاکید کردند که لازم است عاملان، سازمان دهندگان، تمویل کنندگان و حامیان مالی این چنین اقدامات تروریستی پاسخگو باشند و آنها را باید محاکمه کنند و از همه کشورها خواسته است كه مطابق تعهدات خود به قانون بین الملل و قطعنامه های مربوط به شورای امنیت، به طور فعال با دولت افغانستان و سایر مقامات ذیربط در این زمینه همکاری كنند”.

شورای امنیت بار دیگر تاکید ورزید که هرگونه اقدامات هراس افگنانه بدون در نظر داشت انگیزه آن، هرجا و هر زمان و هر کسی که مرتکب شده باشد جنایت و غیرقابل توجیه است.

این نهاد همچنان بر ضرورت مبارزه‌ همه کشورها مطابق منشور سازمان ملل متحد و سایر تعهدات مندرج در قوانین بین المللی از جمله قانون بین المللی حقوق بشر، حقوق بین المللی پناهندگان و حقوق بشردوستانه بین المللی، تهدید به صلح بین المللی و امنیت ناشی از اقدامات هراس افگنی تاکید کردند.

 این شورا همچنین ابراز همدردی و تسلیت خود را به خانواده های قربانیان و دولت افغانستان ابراز کرد.

اخبار ویژه

سه متهم در پیوند به لت و کوب دو خانم در کابل به دادستانی کل معرفی شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

وزارت امور داخله یک منسوب نیروهای امنیتی که هفته گذشته دو خانم را در یکی از جاده های کابل مورد لت و کوب قرار داد و دو پولیس را که نظاره‌گر این رویداد بودند، را به دادستانی کل معرفی کرده است.

وزارت امور داخله در اعلامیه ای گفته است که ریاست عمومی کشف و مبارزه با جرایم این وزارت، “پس از بررسی قضیه، یک منسوب نیروهای امنیتی را که در قضیه مقصر اصلی بود و دو منسوب پولیس که در زمینه جلوگیری وقوع این قضیه سهل انگاری و بی‌مسوولیتی نموده بودند را شناسائی و با دوسیه‌های شان، جهت بررسی قضیه به سارنوالی معرفی نموده‌اند.”

هفته گذشته یک منسوب نیروهای امنیتی دو خانم را در حضور پولیس مورد لت کوب قرار داد که تصاویر آن در رسانه های اجتماعی منتشر و با واکنش تند فعالان حقوق بشر و مردم مواجه شد.

در تصاویر دیده میشود که دو سرباز و شماری از مردم در اطرف نظاره‌گر این رویداد اند.

این در حالی است که همزمان با گفتگوهای صلح میان مذاکره کنندگان حکومت و طالبان در دوحه نگرانی ها در مورد حفظ و تقویت حقوق زنان و به طور کلی حقوق بشر در افغانستان افزایش یافته است.

در همین حال مدافعان حقوق بشر و رهبران جهان میخواهند که دستاوردهای ۱۹ سال پسین افغانستان در مذاکرات صلح حفظ شود.

 

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

تیک‌تاک بیش از ۱۰۰ میلیون ویدیو کاربران خود را حذف کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

شرکت تیک‌تاک در شش ماه اول سال جاری بیش از ۱۰۴ میلیون ویدویو کاربران خود را به دلیل نقض قوانین حذف کرده است.

از این میان ۳۷ میلیون دیدیو آن مربود به شهروندان هند بوده و حدود ۱۰ میلیون دیگر مربوط امریکا است.

تیک تاک گفته است که این شمار ویدیوها کمتر از یک درصد ویدیوهای آپلود شده در این برنامه بوده است.

این شرکت در گزارشی گفته است که ۹۶.۴ درصد از این کلیپ ها قبل از اینکه کاربری آنها را گزارش کند، حذف شده است و ۹۰.۳ درصد آنها هم هیچ بازدیدی نداشته است.

 الگوریتم های سرویس ۱۰ میلیون از این کلیپ ها را به طور خودکار حذف کرده است.

این شرکت در ویبسایت اش نوشته است: “در نتیجه شیوع ویروس کرونا، ما بیشتر به فناوری متکی بودیم تا محتوای متخلف را در بازارهایی مانند هند، برازیل و پاکستان شناسایی و حذف کنیم.”

شیوه های کنترول محتوای تیک تاک همیشه موثر نبوده است. در اوایل این ماه، این شرکت تلاش میکرد تا جلو پخش یک ویدیو وحشتناک را بگیرد که در آن نشان میداد مردی با اسلحه خودکشی میکند.

به خواندن ادامه دهید

اخبار ویژه

حکومت چهار پروژه تولید برق بادی و خورشیدی را تایید کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۱, ۱۳۹۹)

شورای اقتصادی و کابینه کشور چهار پروژه تولید برق بادی و خورشیدی را تایید کرده است.

لیمه خرم رییس پالیسی عامه و خصوصی وزارت مالیه میگوید که این پروژه ها به ارزش ۱۶۰ میلیون دالر تطبیق میشود.

خانم خرم میگوید: “یک پروژه تولید برق بادی با ظرفیت ۲۵ میگاوات، یک پروژه تولید برق آفتابی با ظرفیت ۴۰ میگاوات در مزارشریف و یک پروژه تولید برق آفتابی دیگر با ظرفیت ۲۵ میگاوات در هرات و یک پروژه آفتابی به ظرفیت ۲۰ میگاوات بالای بند برق نغلو در کابل نصب خواهد شد.”

وی افزوده است که این پروژه ها به صورت مشترک از سوی حکومت و بخش خصوصی تطبیق خواهد شد.

این در حالی است که ماه گذشته یک قرارداری میان حکومت افغانستان و یک شرکت اماراتی برای تولید ۳۰۰۰ میگاوات برق آفتابی به امضا رسید.

افغانستان هم اکنون ۲۰۰۰ میگاوات برق برای روشنایی خانه ها و راه اندازی فابریکه ها نیاز دارد که بیشتر از کشور های همسایه وارد میشود.

به خواندن ادامه دهید
اعلانات

Trending