Connect with us

رویداد های اخیر

شفیق الله شفق برای شش سال از بازی‌های کرکت محروم شد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: ثور ۲۱, ۱۳۹۹)

اداره کرکت بورد افغانستان ، شفیق الله شفق عضو تیم ملی کرکت را به دلیل فساد و تقلب برای شش سال محروم کرده است.

کرکت بورد افغانستان در یک خبرنامه گفته است که آقای شفق در نخستین دور لیگ برتر کرکت افغانستان در سال ۲۰۱۸ و لیگ برتر کرکت بنگلادیش در سال ۲۰۱۹ ، با سازشگران کرکت توافق کرده بود.

کرکت بورد کشور گفته است که شفیق الله شفق به جرم خود اعتراف کرده و در جریان تحقیقات همکاری همه جانبه نموده است.

 

سید انورشاه قریشی مدیر مبارزه علیه فساد کرکت بورد کشور گفته است: “این یک تخطی بسیار جدی است که یک بازیکن ارشد تیم ملی در یک بازی مهم ملی در لیگ برتر افغانستان دست به فساد میزند. او قصد داشت یک هم تیمی دیگر خود را نیز در بازی های لیگ برتر بنگله دیش به فساد آغشته کند که موفق نشد.”

آقای قریشی به بازیکنان دیگر تیم ملی کرکت نیز هشدار داد: ” این یک هشدار جدی به تمام بازیکن هایی است که خیال انجام کارهای غیرقانونی را داشته باشد… نظارت ما از آنچه به نظر میرسد بیشتر است.”

قریشی تاکید کرده است که اگر آقای شفق در بررسی پرونده اش همکاری نکند، مدت زمان محرومیت وی افزوده خواهد شد.

رویداد های اخیر

برنامه جهانی عذا ۴۹ میلیون دالر برای کمک به افغان های بی‌بضاعت دریافت کرد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

برنامه جهانی غذا(WFP)  کمک جدید ۴۹ میلیون دالری از دفتر کمک های بشردوستانه امریکا (USAID ) برای رفع نیازهای غذایی افراد آسیب پذیر در افغانستان دریافت کرده است.

پیتر ناتیلو، مدیر ماموریت USAID در افغانستان گفته است: “تهیه كمک غذایی به آسیب پذیرترین خانواده ها در این شرایط دشوار از اهمیت برخوردار است.”

وی اضافه کرد که این اداره از همکاری با WFP که مردم را کمک میکند تا خود را با شرایط  کنونی وفق دهند.

با این بودجه ی جدید، برنامه جهانی غذا از طریق توزیع مواد غذایی و پول نقد – به نزدیک به یک میلیون نفر، از جمله جوامع آسیب دیده از درگیری و خطرات طبیعی و همچنین کودکان سو تغذی، مادران باردار و شیرده و افراد در معرض خطر کمک خواهد کرد.

رابرت كاسكا، معاون كشوری و مسوول دفتر برنامه جهانی غذا در افغانستان گفت: “این مشاركت در شرایط بحرانی صورت می گیرد که در حدود چهار میلیون نفر در سرتاسر کشور با کمبود شدید غذایی روبرو هستند.”

وی اضافه کرد: “ما از این بودجه و حمایت مستمر دولت ایالات متحده طی سالیان متمادی سپاسگزاریم. جان صدها هزار نفر به لطف سخاوت و همبستگی مردم آمریکا محافظت می شود.”

بخشی از این کمک‌ها به سمت تقویت ظرفیت این اداره برای تحویل غذا به مناطق دور افتاده و سرویس هوایی بشردوستانه سازمان ملل متحد (UNHAS) که توسط WFP به نمایندگی از جامعه بین المللی در افغانستان اداره می شود، مصرف می شود.

پیش از ویروس کرونا، WFP قرار بود از طریق عملیات کشوری خود ۷.۲ میلیون نفر را تحت برنامه های خود پوشش دهد. اما در حال حاضر، به دلیل بیماری همه گیر کرونا، سه میلیون نفر دیگر نیز به این جمع اضافه شده اند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

دانشمندان: اجداد دایناسورها احتمالا کوچک بوده اند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

دایناسورها معمولا به عنوان موجودات غول پیکر تصور می شوند، اما نتایج تحقیقات جدید منتشر شده در این هفته پسین، دیدگاهی متفاوت را ترسیم می کند که آنها ممکن است در شروع کوچک بوده باشند.

این شواهد ناشی از فوسیل های تازه کشف شده در جزیره ماداگاسکار، در ساحل شرقی آفریقا است که نشان می دهد که این موجودات حدود ۲۳۷ میلیون سال پیش زندگی کرده اند و فقط ۱۰ سانتی متر قد دارند.

دانشمندان می گویند که این نمونه ممکن است به روشن شدن منشا پتروسارس ها نیز کمک کند؛ آنها دایناسورهای بالدار بودند که در زمان دایناسورها بر آسمان حکمرانی می کرده اند.

کریستین کامرر، یکی از مولفین این تحقیق، از موزیم علوم طبیعی کارولینای شمالی این هفته به ساینس دیلی گفته است که “درک کلی این است که دایناسورها موجودات غول پیکر هستند.”

وی افزوده است: “اما این حیوان جدید بسیار نزدیک به شاخه هایی از دایناسورها و پتروسارس ها است، و به شکل تعجب آوری کوچک است.”

این نمونه به نام کونگونافون کالی یا “قاتل کوچک حشره” در سال ۱۹۹۸ در ماداگاسکار توسط تیمی از باستان شناسان به سرپرستی جان فلین از موزیم تاریخ طبیعی آمریکا واقع نیویارک یافت شد.

دایناسورها و پتروسارس ها هر دو به گروه اورنیتودیرا تعلق دارند. با این حال، ریشه آنها ندرتا شناخته شده است، زیرا نمونه های معدودی از ریشه ی این اصل و نسب یافت شده است.

شرح و تحلیل این فوسیل و نزدیکان آن، که روز سه‌شنبه در جورنال مجموعه مقالات آکادمی ملی علوم منتشر شده است ، ممکن است به توضیح مبدا پرواز در پتروسارسها ، وجود موی بر روی پوست هر دو پتروسارس و دایناسورها و دیگر سوالات در مورد این موجودات با جذبه کمک کند.

به باور لواسا رانی ووهاریمانانا، استاد و مسوول لابراتوارفقاریه ها دانشگاه آنتاناناریوو در ماداگاسکار، بیش از دو دهه، تیم های مشترک ماداگاسکار و ایالات متحده بسیاری از دانشجویان اهل ماداگاسکار را در علوم باستان شناسی آموزش داده اند، و اکتشافاتی از این دست به مردم در ماداگاسکار و در سراسر جهان کمک می کند تا از سابقه استثنایی زندگی باستانی که در صخره های این کشور حفظ شده است قدردانی کنند.

به خواندن ادامه دهید

جهان

تلاش دبی برای بازگشت به رونق گردشگری پیش از کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

دبی- مرکز گردشگری خاور میانه – انتظار دارد که پس از بازگشایی در روز سه شنبه، تا اواخر سال روان میلادی یک روند “بازگشت سریع به رونق جهانگردی” قبل از شیوع کرونا، داشته باشد.

هلال آل ماری مدیرکل ریاست گردشگری و بازاریابی دبی امروز در مصاحبه ای با تلویزیون بلومبرگ، اظهار کرد: “ما مشتاقانه منتظر هستیم تا به محض عادی شدن همه چیز نسبت به سال قبل شاهد رشد اقتصادی باشیم.”

دبی سال‌ها را صرف تبدیل شدن به یک مرکز تجاری و گردشگری کرده است و سالانه میلیون ها بازدید کننده را به خود جلب می کند.

دبی در ماه مارچ برای جلو گیری از شیوع ویروس کرونا مرزهای خود را بست و سیاست شدید قرنطینه را روی دست گرفت.

پروازها از داخل و خارج از کابل نیز به حالت تعلیق در آمد و به مدت سه ماه هیچ ویزا برای افغانانی که به دبی سفر می کنند صادر نشده است.

با این حال ، پروازها به تدریج طی یک ماه گذشته به تعداد معدودی از کشورها از جمله افغانستان از سر گرفته شدند.

آل ماری در مورد آخرین اقدام برای بازگشایی گردشگری ، گفت: “ما امروز به یقین در حالت بسیار بهتری هستیم، مردم بسیار خوش بین هستند و ما شاهد آن هستیم که قطعا چیزی بسیار مثبت است.”

وی گفت: “طوری که سایر کشورها امور را تحت کنترل بگیرند و اوضاع عادی شود، ما قطعا این را به عنوان بازگشت سریع به گردشگری می بینیم.”

آل ماری افزود: “پیش بینی می کنیم که با نزدیک شدن به پایان سال و با باز شدن بازارها ، مردم دوباره شروع به استخدام می کنند، مردم واقعا سعی کنند تا این رشد را قوت ببخشیند زیرا این همان چیزی است که آنها در کارهای خود با آن مصروف هستند.”

این در حالی است که شیخ حمدان بن محمد ولیعهد دبی روز سه شنبه به فرودگاه بین المللی دبی رفت و گفت که امارات آماده است تا بار دیگر از طریق فرودگاه بین المللی خود به استقبال جهانیان بپردازد.

شیخ حمدان گفت: “من مراحل و پروتكل های موجود را برای استقبال از گردشگران به دبی باز بینی كرده ام. آنچه ما دیدیم کاملا حاکی از آمادگی کامل دبی برای استقبال دوباره از جهان و از سرگیری گردشگری بین المللی است.”

وی در بیانیه ای گفت: “ما بالاترین معیارهای ایمنی بین المللی را برای اطمینان از رفاه حال مسافران و گردشگران به کار گرفته ایم.”

با این حال ، روز چهارشنبه ، شرکت هواپیمایی امارات مشاوره سفر خود را به روز کرده و به مسافران از کشورهای منتخب، که قصد پرواز به دبی را دارند ، خبر دادند که قبل از عزیمت، ملزم به انجام آزمایش ویروس کرونا هستند.

این شرکت هواپیمایی مستقر در دبی گفت: گواهینامه های صحی ها باید تا ۹۶ ساعت قبل از عزیمت به دبی صادر شود.

شرکت امارات گفته است: “کلیه مسافرانی که با کشور امارات از کشورها یا فرودگاه های مشخص شده در زیر سفر می کنند، باید گواهی منفی ویروس کرونا را داشته باشند که توسط یک آزمایشگاه تایید شده توسط دولت محلی صادر شود تا اجازه پرواز داده شود.”

این شرکت اظهار داشت: “در مکان مشخص شده، گواهینامه ی صحی صادر شده توسط یک لابراتوار تعیین شده توسط امارات متحده عربی در کشور مبد نیز قابل قبول است.”

شهروندان کشورهای افغانستان، بنگلادش، مصر، هند، ایران، پاکستان، فیلیپین، روسیه، تانزانیا و ایالات متحده امریکا توسط پرواز شرکت امارات به دبی سفر خواهند کرد.

به خواندن ادامه دهید

Trending