Connect with us

ورزش

شبکه تلویزیونی آریانا حق نشر بازی‌های‌المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست‌آورد

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: جولای 21, 2021)

شبکه تلویزیونی آریانا حق نشر بازی‌های المپیک امسال توکیو ۲۰۲۰ در افغانستان را به دست آورده است.

در این توافق‌نامه که به تازگی امضاء شده است، میلیون‌ها افغان با شبکه تلویزیونی آریانا و رادیو آریانا (۹۳.۵) یکجا خواهند شد تا بزرگترین رویداد ورزشی جهان را طی سه هفته آینده مشاهده کنند.

باوجود اینکه این بازی‌ها به دلیل بیماری کرونا یک سال به تأخیر افتاد، اما المپیک توکیو ۲۰۲۰ به عنوان “بزرگترین و تأثیرگذارترین رویداد رسانه‌ای تا کنون” اعلام شده، به مدت سه هفته، علاقمندان ورزش را با پخش‌های زنده از طیف گسترده‌ای رویدادهای ورزشی بهرمنده خواهند نمود.

شبکه تلویزیونی آریانا بازی‌های المپیک را از روز جمعه )۳۱ اسد) با نشر مراسم افتتاحیه از ساعت ۳:۰۰ ظهر الی ۶:۳۰ عصر آغاز خواهد نموند و همچنان هفته آینده روز شنبه، از ۹:۰۰ صبح الی ۴:۳۰ بعد از ظهر به طور زنده بازی‌های تکواندو، مشت‌زنی و بسکتبال را پوشش خواهد داد.

همچنان روز یک‌شنبه مسابقه فوتبال بین مصر و آرژانتین را که از ساعت ۱۲ ظهر به صورت زنده پخش می‌شود به نشر خواهد رساید و مسابقه فوتبال جالب دیگر درهمان روز میان آلمان و عربستان را از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به صورت زنده پخش خواهد شد.

پوشش زنده ما از بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ الی تاریخ هشتم ماه آگست (۱۷ اسد) ادامه خواهد یافت، و همچنان مراسم اختتامیه از ساعت ۲:۴۵ بعد از ظهر شروع به نشر خواهد رسید.

تقسم اوقات نشر بازی‌‎ها قبل از آغاز بازی‌های المپیک توکیو در آخر این هفته به وب سایت به نشر خواهد رسید و برای به‌روزرسانی‌های بیشتر به ویب سایت ما سربزنید.

این درحالی است که امسال قرار است پنج ورزشکار، چهار مرد و یک زن در تیم ملی و سه افغان دیگر در تیم پناهندگان به نماینده‌گی از افغانستان دراین بازها شرکت می‌کنند.

مسابقات المپیک توکیو 2020

نخستین ورزشکار افغان از مسابقات المپیک توکیو ۲۰۲۰ حذف شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 25, 2021)

کمیته ملی المپیک افغانستان میگوید که مهدی یاوری، یگانه ورزشگار نشانه‌زنی کشور امروز (یک‌شنبه ۰۳اسد) در فاصله ۱۰ متر تفنگ بادی نتوانست به موفقیت برسد و از ادامه بازی‌ها در دور بعدی حذف شد.

 به گفته‌ی این کمیته یاوری از ساعت ۸:۳۰ صبح امروز به وقت کابل وارد رقابت با حریفان‌اش شد و سرانجام با کسب ۶۰۱،۴ امتیاز از رقابت‌ها حذف شد.

او که به عنوان نفر هشتم این رقابت را شروع کرده بود با ۴۶ حریف روبرو شد که در بخش ۱۰ متر نتوانست امتیاز مورد نظر را کسب نماید.

در پایان این رقابت، یانگ از چین، کوزینیسکی و شانِر از آمریکا، جانی پاتریک از اسلواکیا، آگ‌کان از ترکیه‌، ماسلینیکوف از روسیه، پینی از مجارستان و شِنگ لی‌هائو چینی توانستند به جمع ۸ نفر نهایی راهی مرحله بعد شوند.

در پایان مسابقه امروز یانگ از چین با کسب ۶۳۲،۷ امتیاز توانست رکورد المپیک را جابجا کند که توسط کامپریانی از ایتالیا با ۶۳۰،۲ امتیاز در ۸ آگست ۲۰۱۶ به ثبت رسیده بود.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

برنامه مسابقات پنج نماینده افغانستان در بازی‌های المپیک توکیو نهایی شد

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 24, 2021)

برنامه زمانی و رقابت‌های پنج نماینده افغانستان در سی‌و دومین دور بازی های المپیک ۲۰۲۰ توکیو مشخص شد.

مهدی یاوری ملی پوش نشانه زنی کشور؛ زودتر از دیگر نماینده‌گان افغانستان وارد رقابت برابر حریفان خواهد شد.

او یکشنبه ۲۵م ماه روان میلادی نخستین رقابت‌اش را در بخش ۱۰ متر تفنگ بادی انجام خواهد داد.

دو روز پس از رقابت مهدی، فرزاد منصوری نماینده‌ی مثبت هشتاد کیلوگرام تکواندوی کشور قرار است نخستین رقابت‌اش را روی شیاپ چانگ توکیو برابر حریفی از کوریا برگزار کند.

فرزاد با قد ۱۹۵ سانتی متر و حریف کوریایی وی با قد ۱۹۰ سانتی متر در ۲۷ ماه روان میلادی برابر یک‌دیگر وارد دوشک رقابت خواهند شد.

در ۳۰م ماه روان میلادی اما، دو ملی پوش کشور از دو رشته‌ی اتلتیک و شنا به رقابت خواهند پرداخت.

کیمیا یوسفی در ماده ۱۰۰ متر اتلتیک دومین حضورش را روی تاتار المپیک تجربه خواهد کرد.

فهیم انوری نیز، در بخش ۵۰ متر شنای آزاد برابر حریفانش وارد آب خواهد شد.

اما شاه محمود نور-زَهی دیگر نماینده افغانستان در ماده ۱۰۰ متر اتلتیک، به روز ۳۱م ماه روان میلادی با حریفان‌اش هم‌ردیف می‌شود.

بازی‌های المپیک ۲۰۲۰ پس از یک سال تأخیر به دلیل ویروس کرونا، با حضور ۱۱ هزار و ۹۰  ورزشکار از ۲۰۴ کشور جهان در ۳۳ ورزش و ۵۰ رشته ورزشی به میزبانی ۴۲ مکان ورزشی در جاپان برگزار شده است.

به خواندن ادامه دهید

مسابقات المپیک توکیو 2020

آغاز بازی‌های المپیک توکیو ۲۰۲۰ در سایه کرونا

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: جولای 23, 2021)

المپیک ۲۰۲۰ که به دلیل شیوع ویروس کرونا به سال جاری میلادی به تعویق افتاده بود، پس از چاشت امروز(جمعه، ۱ اسد) به گونه رسمی در ورزشگاه ملی توکیو آغاز شد.

در مراسم افتتاحیه و در بخش رژه‌ی سی‌ودومین دور بازی‌های المپیک، فرزاد منصوری ملی پوش تکواندوی کشور و کیمیا یوسفی ورزشکار رشته اتلتیک، پرچم سه رنگ افغانستان را به عنوان ششمین کاروان حمل کردند.

همچنان در این مراسم احسان الله بیات رییس عمومی شبکه مخابراتی افغان بیسیم، شبکه های رادیو تلویزیون آریانا و آریانانیوز و بیات پاور نیز کاروان المپیکی کشور را به عنوان مهمان ویژه همراهی کرد.

این رقابت‌ها با حضور ۱۱ هزار و ۹۰ ورزشکار از ۲۰۴ کشور جهان در ۳۳ ورزش و ۵۰ رشته ورزشی به میزبانی ۴۲ مکان برای ۱۷ روز در جاپان پی‌گیری خواهد شد.

افغانستان با پنج نماینده از چهار رشته‌ی تکواندو، اتلتیک، شنا و نشانه زنی بر اساس کارت اعتبار در این دور بازی‌های المپیک حضور یافته اند.

گفتنی است که این رقابت ها به گونه‌ی قانونی و زنده در جغرافیایی افغانستان از سوی تلویزیون جهانی آریانا به دست نشر سپرده می شود.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است