Connect with us

ورزش

شبکه تلویزیونی آریانا حق نشر بازی‌های‌المپیک ۲۰۲۰ توکیو را به دست‌آورد

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۳۰, ۱۴۰۰)

شبکه تلویزیونی آریانا حق نشر بازی‌های المپیک امسال توکیو ۲۰۲۰ در افغانستان را به دست آورده است.

در این توافق‌نامه که به تازگی امضاء شده است، میلیون‌ها افغان با شبکه تلویزیونی آریانا و رادیو آریانا (۹۳.۵) یکجا خواهند شد تا بزرگترین رویداد ورزشی جهان را طی سه هفته آینده مشاهده کنند.

باوجود اینکه این بازی‌ها به دلیل بیماری کرونا یک سال به تأخیر افتاد، اما المپیک توکیو ۲۰۲۰ به عنوان “بزرگترین و تأثیرگذارترین رویداد رسانه‌ای تا کنون” اعلام شده، به مدت سه هفته، علاقمندان ورزش را با پخش‌های زنده از طیف گسترده‌ای رویدادهای ورزشی بهرمنده خواهند نمود.

شبکه تلویزیونی آریانا بازی‌های المپیک را از روز جمعه )۳۱ اسد) با نشر مراسم افتتاحیه از ساعت ۳:۰۰ ظهر الی ۶:۳۰ عصر آغاز خواهد نموند و همچنان هفته آینده روز شنبه، از ۹:۰۰ صبح الی ۴:۳۰ بعد از ظهر به طور زنده بازی‌های تکواندو، مشت‌زنی و بسکتبال را پوشش خواهد داد.

همچنان روز یک‌شنبه مسابقه فوتبال بین مصر و آرژانتین را که از ساعت ۱۲ ظهر به صورت زنده پخش می‌شود به نشر خواهد رساید و مسابقه فوتبال جالب دیگر درهمان روز میان آلمان و عربستان را از ساعت ۳:۳۰ بعد از ظهر به صورت زنده پخش خواهد شد.

پوشش زنده ما از بازیهای المپیک توکیو ۲۰۲۰ الی تاریخ هشتم ماه آگست (۱۷ اسد) ادامه خواهد یافت، و همچنان مراسم اختتامیه از ساعت ۲:۴۵ بعد از ظهر شروع به نشر خواهد رسید.

تقسم اوقات نشر بازی‌‎ها قبل از آغاز بازی‌های المپیک توکیو در آخر این هفته به وب سایت به نشر خواهد رسید و برای به‌روزرسانی‌های بیشتر به ویب سایت ما سربزنید.

این درحالی است که امسال قرار است پنج ورزشکار، چهار مرد و یک زن در تیم ملی و سه افغان دیگر در تیم پناهندگان به نماینده‌گی از افغانستان دراین بازها شرکت می‌کنند.

ورزش

۱۰۰ روز تا آغاز بازی‌های زمستانی المپیک ۲۰۲۲

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۵, ۱۴۰۰)

خبرگزاری رویترز گزارش کرده است که تا ۱۰۰ روز دیگر بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ در شهر بیجینگ برگزار خواهد شد.

گزارش‌ها می‌افزایند که بیست و چهارمین دوره بازی‌های المپیک زمستانی ۲۰۲۲ از تاریخ ۴ تا ۲۰ فبروری ۲۰۲۲ برگزار خواهد شد.

مقام‌های چینی می‌گویند که برای جلوگیری از شیوع ویروس کرونا تدابیر صحی وضع کرده اند.

این درحالی است که قبل از این کمیته برگزاری بازی‌های المپیک زمستانی از مدال‌های این دوره رونمایی کرد.

مدال‌های بازی‌های ۲۰۲۲ که در پارالمپیک نیز به ورزشکاران اهدا خواهد شد به شکل پنج حلقه طراحی شده است که در مرکز آن نماد المپیک دیده می‌شود.

این درحالی است که گروه‌های حقوق بشر و برخی قانون‌گذاران امریکایی از کمیته بین‌المللی المپیک خواسته‌اند تا بازی‌های زمستانی را به تعویق بیاندازد و این رویداد را به مکان دیگری منتقل کند، مگر اینکه چین به نسل‌کشی مداوم علیه اویغورها و سایر گروه‌های اقلیت مسلمان پایان دهد.

در حالی که هیچ کشوری نگفته است که ورزشکارانش این بازی‌ها را تحریم خواهند کرد، قانونگذاران اروپایی، بریتانیایی و امریکایی همگی به دیپلمات‌های خود رای داده اند تا این بازی‌ها را تحریم کنند.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حضور بازیکنان تیم ملی کرکت در بازی‌های جام جهانی تنها امید خوشی برای افغان‌ها

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۳, ۱۴۰۰)

در اوج نا امیدی‌ها، شهروندان از حضور تیم ملی کرکت افغانستان در بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره استقبال می‌کنند.

ملی پوشان کرکت کشور قرار است امروز (دوشنبه ۰۳عقرب) حوالی ساعت ۶:۳۰ شام در نخستین بازی رسمی خود در این بازیها به مصاف اسکاتلند بروند.

این درحالی است کخه حق نشر قانونی بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره‌ی ۲۰۲۱ کرکت را شبکه جهانی تلویزیون آریانا در اختیار دارد.

شهروندان افغان امید وارند تا بازیکنان تیم ملی کرکت کشور در این رقابت‌ها بتوانند با درخشش و دست آورد، لبخند را به لبان شان بیاورند.

ذبیح‌الله زدران، باشنده پکتیا می‌گوید که:”در این روزهای دشوار و پر از اضطراب یگانه دلخوشی ما همین ورزش است و ما از تیم ملی کرکت افغانستان حمایت می‌کنیم و امیدوار هستیم تا بازیکنان ما بتوانند در این رقابت‌ها دست‌آورد خوبی را برای افغانستان رقم بزنند.”

خیبر شریفی، باشنده کابل می‌گوید که:”هیمن ورزش و ورزشکاران است که برای مردم خوشی می‌آفرینند و ما بسیار خوش هستیم که تیم ملی کرکت ما در جام جهانی راه یافتند.”

حیات‌الله درانی، باشنده کابل می‌گوید که:” از تمامی دوست داران کرکت تقاضا میکنم تا برای پیروزی تیم ملی کرکت افغانستان در جام جهانی دعا کنند، این برای افغانستان یک افتخار بزرک و بسیار یک جای خوشحالی است. ما مردم بسیار رنج دیده هستیم.”

در همین حال بازیکنان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گویند هر آنچه در توان دارند را به خرچ خواهند داد تا برای مردم افغانستان لبخند آفرینی کنند.

نبی عیسی‌خیل، کاپیتان تیم ملی کرکت برای بازی‌های ۲۰ آروه می‌گوید که:” محمد نبی، کاپیتان تیم ملی کرکت افغانستان می‌گوید که در چینین شرایط کرکت تنها منبع خوشی برای افغان‌ها است. نبی گفته است که مردم افغانستان انتظار دارند که تیم آنها در مسابقات جهانی ۲۰آوره خوب بدرخشند و به خوبی رقابت کند.

وی دراین باره گفت:”: مردم در رسانه‌های اجتماعی در مورد بازیکنان بسیار صحبت می‌کنند و انشالله بازیکنان هم تلاش خواهند کرد که خوب بدرخشند و الحمدالله روحیه تیم هم بسیار خوب است.”

نجیب‌الله زدران، بازیکن تیم ملی کرکت می‌گوید که:” در این دور جام جهانی ما برای هم‌وطنان خود وعده میدهیم که بازی‌های خوبی انجام بدهیم.”

افغانستان که بگونه مستقیم به این مرحله گام گذاشته است، در گروه دوم با تیم‌های اسکاتلند، پاکستان، نامبیا، هندوستان و نیوزیلند هم گروه است.

بازی‌های جام جهانی ۲۰ آوره کرکت که به میزبانی مشترک عمان و امارات متحده عربی برگزار شده شبکه جهانی آریانا رسما حق نشر این رقابت‌ها را خریداری کرده است.

ملی پوشان کرکت افغانستان تا کنون سه بار در جام جهانی ۲۰ آوره شرکت کرده اند که تنها به دو پیروزی در جام جهانی ۲۰۱۶ دست یافته اند. اما در سه حضور شان در جام جهانی ۵۰ آوره تنها یک پیروزی در برابر اسکاتلند در سال ۲۰۱۵ دست یافته اند.

برای تماشای این بازی‌ها این جا کلیک کنید.

به خواندن ادامه دهید

ورزش

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ جام جهانی کرکت مشخص شدند

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: عقرب ۱, ۱۴۰۰)

حریفان افغانستان در مرحله سوپر ۱۲ مسابقات کرکت جام جهانی ۲۰ آوره مشخص شدند.

پس از پایان مرحله مقدماتی بازی‌ها؛ ۴ تیم حضور شان را در دور سوپر ۱۲ نهایی ساختند.

در این میان دو حریف افغانستان اسکاتلند و نامیبیا نیز وجود دارند.

نامیبیا با شکست دادن ایرلند گام به این دور گذاشت و اسکاتلند هم حریف‌اش عمان را درهم کوبید.

حالا اولین بازی افغانستان تا دو روز دیگر در مسابقات یاد شده برگزار خواهد شد که ببرهای آبی طی آن از ساعت ۲:۳۰ در تقابل با اسکاتلند بازی خواهد کرد.

پس از انجام بازی با پاکستان که روز جمعه ساعت ۶:۳۰ شام انجام می‌شود، این تیم خود را برای بازی با نامیبیا در روز یکشنبه ساعت ۲:۳۰ بعد از چاشت آماده خواهد ساخت.

بعد از آن نیز افغانستان با هندوستان روز چهارشنبه ۳ نوامبر ساعت ۶:۳۰ و سپس با نیوزیلاند یکشنبه ۷ نوامبر روبرو خواهد شد.

افغانستان برای رفتن به دور بعد بازی‌‌ها حداقل ۴ پیروزی باید کسب کند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است