Connect with us

رویداد های اخیر

سهام شرکت‌های فیسبوک و تویتر ۷ درصد کاهش یافت

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۹, ۱۳۹۹)

سی ان ان گزارش کرده است که سهام فیس بوک و توییتر روز جمعه هفت درصد کاهش یافت.

این کاهش پس آن صورت گرفته که شرکت یونیلیور اعلام کرده است که تبلیغات خود را از طریق شرکت های رسانه های اجتماعی برای بقیه سال لغو خواهد کرد.

شرکت یونیلیور در اعلامیه ی گفته است: “با توجه به چهارچوب کاری ما و فضای قطبی حاکم در ایالات متحده، ما تصمیم گرفته ایم كه حداقل تا پایان سال تبلیغات خود در شرکت های اجتماعی را لغو کنیم. ما تبلیغات خود را در رسانه های اجتماعی فیسبوك، اینستاگرام و تویتر در امریكا اجرا نخواهیم كرد.”

 در اعلامیه همچنان آمده است: “ادامه ی تبلیغات در این سیستم عامل ها دراین زمان، برای مردم و جامعه ارزش بیشتری نخواهد داشت. ما در حال نظارت خواهیم بود و در صورت لزوم موقعیت فعلی ما را دوباره بررسی خواهیم کرد.”

این شركت اظهار داشت که این تصمیم بعد از نگرانی های بوجود آمده درباره ی سخنرانی ها و محتوا های تفرقه آور در این رسانه ها گرفته شد.

لوییس دی کومو، معاون اجرایی یونیلور در گفتگو با وال استریت جورنال گفت: “براساس جهت گیری فعلی و انتخاباتی که در ایالات متحده امریکا حاکم است، کارهای بیشتری در مورد سخنرانی های تفرقه آور ضرورت است.”

رویداد های اخیر

لاوروف: امارت اسلامی برای ثبات افغانستان تلاش کرده است

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

سرگی لاوروف، وزیر امور خارجه روسیه، امروز چهارشنبه (۲۸میزان) در نشست مسکو گفته است که امارت اسلامی برای ثبات افغانستان تلاش‌ کرده است.

درهمین حال وزیر خارجه روسیه در نشست فارمت مسکو گفت که گروه‌های تروریستی از جمله داعش و القاعده به دنبال استفاده از بی‌ثباتی در افغانستان استند.

لاوروف در این باره گفت:”گروه‌های تروریستی متعددی به دنبال سوء استفاده از بی‌ثباتی در افغانستان استند. در درجه اول، گروه داعش و القاعده که بار دیگر سعی می‌کنند سر خود را بلند کرده و حملات مرگ‌بار را در مناطق مختلف کشور انجام دهند.”

به گفته‌ای لاوروف وضعیت افغانستان پس از برقراری توازن جدید قدرت نمی‌توان پایدار توصیف کرد.

وزیر امور خارجه روسیه می‌افزاید که هیچ جایگزنی برای توازن قدرت در افغانستان در آینده قابل پیش‌بینی نیست.

وزیر خارجه روسیه تاکید کرد که عدم شناخت رسمی بین‌المللی و مسایل اجتماعی، اقتصادی، مالی و چالش‌های بشردوستانه در افغانستان وجود دارد که امارت اسلامی با آن روبرو است.

همچنان آقای لاوروف از جامعه بین‌المللی خواسته است به افغانستان کمک‌های بشردوستانه ارائه دهند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

زلمی خلیلزاد: افغانستان با ‘آزمون‌‌های بزرگ’ مواجه است

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

زلمی خلیلزاد یک روز پس از کناره گیری‌اش از سمت نماینده‌ای خاص وزارت خارجه‌ای امریکا برای روند مصالحه‌ای افغانستان گفته است که آن کشور با “آزمون‌های بزرگ” مواجه است.

آقای خلیلزاد ناوقت روزگذشته (سه شنبه ۲۷ میزان) در تویت‌های گفته است که “نیروهای امریکایی بیرون شده اند و جنگ برای امریکا پایان یافته است، اما این فصل آخر نیست. افغان‌ها، بشمول اقتصاد و امنیت، آزمون‌های بزرگی در پیش رو دارند.”

آقای خلیلزاد در یک تویت دیگر گفته است که برای صلح افغانستان و منطقه متعهد باقی مانده است.

آقای خلیلزاد دراین باره افزود: “من به امکان صلح و رفاه در افغانستان و به سطح گسترده در منطقه متعهد مانده‌ام. این چیزیست که افغان‌ها بیشتر از ۴۰ سال آروزی آنرا داشته اند. امریکا در کنار آن‌هاست.”

این دپلومات امریکایی‌-افغان تبار، در دو تویت جداگانه‌ای دیگر گفته است که امریکا،‌ جامعه‌ای جهانی و رهبران افغانستان در تعامل باقی خواهند ماند و تقرر تام وست، معاون خود را منحیث جانشین‌اش، خوش آمدید گفته و از همکاران وزارت خارجه، دفاع و ادارات استخباراتی ایالات متحده به خاطر پیش برد فعالیت‌های اش در عرصه‌ای روند صلح افغانستان قدردانی کرده است.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

هیات امارت اسلامی برای اشتراک در نشست مسکو به روسیه رسید

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: میزان ۲۸, ۱۴۰۰)

یک هیات بلندپایه امارت اسلامی افغانستان به رهبری ملا عبدالسلام حنفی، معاون صدراعظم افغانستان برای اشتراک در نشست مسکو در باره افغانستان به روسیه رسیده اند.

سفارت روسیه در کابل گفته که است قرار است امروز یک نشست بین‌المللی در باره وضعیت افغانستان برگزار شود.

دریک اعلامیه‌ای این سفارت آمده است که:” اعضای فارمت مسکو بشمول افغانستان، روسیه، چین، پاکستان، ایران، هند، کشورهای آسیایی مرکزی و دیگر کشورها دعوت شده اند.”

خبرنامه همچنان افزده است که دراین نشست شرایط افغانستان، از جمله وضعیت سیاسی داخلی، ضرورت برای تامین بازسازی کشور پس از اختلافات به مفهوم وسیع، غور و بررسی خواهد شد.

قرار است ۱۱ کشور در این نشست شرکت کنند.

به خواندن ادامه دهید

Trending

آریانا نیوز. کلیه حقوق مربوط به این پایگاه خبری محفوظ است