Connect with us

رویداد های اخیر

سهام شرکت‌های فیسبوک و تویتر ۷ درصد کاهش یافت

Ariana News

منتشر شده

 در

(Last Updated On: سرطان ۹, ۱۳۹۹)

سی ان ان گزارش کرده است که سهام فیس بوک و توییتر روز جمعه هفت درصد کاهش یافت.

این کاهش پس آن صورت گرفته که شرکت یونیلیور اعلام کرده است که تبلیغات خود را از طریق شرکت های رسانه های اجتماعی برای بقیه سال لغو خواهد کرد.

شرکت یونیلیور در اعلامیه ی گفته است: “با توجه به چهارچوب کاری ما و فضای قطبی حاکم در ایالات متحده، ما تصمیم گرفته ایم كه حداقل تا پایان سال تبلیغات خود در شرکت های اجتماعی را لغو کنیم. ما تبلیغات خود را در رسانه های اجتماعی فیسبوك، اینستاگرام و تویتر در امریكا اجرا نخواهیم كرد.”

 در اعلامیه همچنان آمده است: “ادامه ی تبلیغات در این سیستم عامل ها دراین زمان، برای مردم و جامعه ارزش بیشتری نخواهد داشت. ما در حال نظارت خواهیم بود و در صورت لزوم موقعیت فعلی ما را دوباره بررسی خواهیم کرد.”

این شركت اظهار داشت که این تصمیم بعد از نگرانی های بوجود آمده درباره ی سخنرانی ها و محتوا های تفرقه آور در این رسانه ها گرفته شد.

لوییس دی کومو، معاون اجرایی یونیلور در گفتگو با وال استریت جورنال گفت: “براساس جهت گیری فعلی و انتخاباتی که در ایالات متحده امریکا حاکم است، کارهای بیشتری در مورد سخنرانی های تفرقه آور ضرورت است.”

اخبار ساحوی

انفجار موتربمب در قندهار؛ دو سرباز کشته و ۱۵ زخمی

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

در نتیجه انفجار موتر بمب در ولایت قندهار دست کم دو سرباز پولیس جان باخته و ۱۵تن دیگر آنان زخم برداشته اند.

یک منبع امنیتی که نخواست نامی از وی گرفته شود، به آریانانیوز گفته است که یک مازدا مملو از مواد انفجاری فرماهندهی پولیس ولسوالی شاه ولیکوت قندهار را هدف قرار داد.

به گفته این منبع، این رویداد حوالی ساعت ۴ بامداد امروز رخ داده است. در همین حال باشندگان محل میگویند که ممکن آمار تلفات افزایش پیدا کند.

گروه طالبان مسوولیت این حمله را به عهده گرفته و گفته است در این رویداد به شمول فرمانده پولیس این ولسوالی ۲۰ سرباز افغان جان باخته اند.

از سویی هم طالبان مسلح حبیب الله فرمانده پولیس ولسوالی ده‌یک ولایت غزنی را نیز آماج ماین کنار جاده ای قرار دادند که در نتیجه دو سرباز نیز با وی کشته شدند.

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

چین، افغانستان و پاکستان خواستار خروج «مسوولانه» نیروهای خارجی شدند

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

افغانستان، چین و پاکستان خواهان یک خروج مسوولانه نیروهای اییتلاف از افغانستان شده اند تا از آنچه “تجدید حیات هراس افگنی” در افغانستان گفته میشود، جلوگیری شود.

به دنبال گفتگوی راهبردی معاون وزیران خارجه سه جانبه چین-افغانستان و پاکستان، هر سه کشو در بیانیه ای گفتند: “هر سه جانب توافق کردند که مبارزه علیه هراس افگنی، همکاری امنیتی، مبارزه با حرکت اسلامی ترکستان شرقی و گروه های هراس افگن دیگر که امنیت مشترک شان را تهدید میکنند، را تقویت کنند.”

دور سوم مذاکرات با ریاست لوو ژایووی معاون وزیر امور خارجه چین، میرویس ناب معاون وزیر امور خارجه افغانستان و سهیل محمود منشی وزیر امور خارجه پاکستان انجام شد.

در این گفتگوها در مورد همه‌گیری ویروس کووید-۱۹ نیز تبادل نظر شده است.

بر اساس این بیانیه، سه طرف توافق کردند که همکاری های بیشتری را در امر مبارزه با کووید-۱۹ انجام دهند، از جامعه بین المللی بخواهند که به طور مشترک از تبعیض جلوگیری کنند، از نقش برجسته سازمان بهداشت جهانی در هماهنگی پاسخ جهانی علیه کووید-۱۹ حمایت کنند تا همکاری های بین المللی در زمینه پیشگیری و کنترل شیوع کرونا در منطقه و جهان ارتقا پیدا کند.

در این بیانیه همچنین آمده است که چین و پاکستان “از تلاش های دولت افغانستان و طرف های ذیربط در تسریع تبادله زندانیان (طالبان) برای هموار کردن راه برای آغاز مذاکرات میان افغان‌ها قدردانی کرده و خواستار کاهش خشونت و آتش بس بشردوستانه شده اند.”

در بیانیه آمده: “چین و پاکستان همکاری با دولت افغانستان را در روند آشتی صلح تحت رهبری افغانستان ، آغاز زودتر مذاکرات میان افغان‌ها، حفظ دستاورد پس از سال ۲۰۰۱  حمایت میکنند و (چین و پاکستان) چشم امید به احیای صلح و ثبات در افغانستان دارند.”

بیانیه همچنان تاکید کرده است که چین همچنان در ساختن روابط افغانستان و پاكستان نقش سازنده ای خواهد داشت.

در مورد خروج نیروهای خارجی از افغانستان، سه طرف “خواستار خروج منظم، مسوولانه و مبتنی بر شرط از افغانستان شدند تا از تجدید حیات احتمالی هراس افگنان جلوگیری شود.”

به خواندن ادامه دهید

رویداد های اخیر

تردید جنرال مکنزی در مورد دست داشتن روسیه در کشتن سربازان امریکایی در افغانستان

Ariana News

منتشر شده

در

توسط

(Last Updated On: سرطان ۱۸, ۱۳۹۹)

یک جنرال ارشد امریکایی گفته است اینکه روسیه به طالبان برای کشتن سربازان امریکایی در افغانستان انعام در نظر گرفته، مایه نگرانی است، اما وی تردید دارد که این موضوع باعث کشته شدن سربازان امریکایی شده باشد.

این در حالی است که واشنگتن پوست ماه گذشته گزارش کرده بود که روسیه برای کشتن سربازان امریکایی و اییتلاف در افغانستان برای گروهای وابسته به طالبان پول پرداخت میکند که منجر به کشته شدن چندین سرباز در چند ماه پسین شده است.

 به گفته واشنگتن پوست، این اطلاعات پس از بازجویی های ارتش امریكا از شبه نظامیان اسیر شده در ماه های اخیر پدیدار شد.

با این حال، پنتاگون به طور مکرر گفته است که “هیچ مدرک اثبات کننده” ای برای تایید این ادعاها وجود ندارد. مسکو نیز این ادعاها را رد کرده است.

روز سه شنبه ، جنرال فرانک مکنزی، رییس ستاد فرماندهی مرکزی امریكا، به خبرنگاران گفت كه با در نظرداشت این اطلاعات؛ امریکا اقدامات محافظت از نیروهایش در افغانستان را افزایش نداده است، اما گفت كه وی از كاركنان اطلاعاتی خود خواسته است تا موضوع را بررسی كنند.

وی گفت: “من کارمندان اطلاعات را به دنبال این موضوع فرستاده ام تا به کشف بپردازند.و من معتقدم که آنها در حال حاضر در حال کاوش اند.”

آقای مکنزی افزوده است: “من با این موضاعات آشنایی کامل دارم. من یک فرمانده روی صحنه ام و آن را از نزدیک مشاهده کرده ام. من این موضوع را نگران کننده یافته ام. من فقط متوجه نشده ام که یک رابطه علت و معلولی در آنجا وجود دارد.”

او گفت که روسیه یک تهدید دراز مدت در افغانستان بوده است، “روسیه در افغانستان با ما دوست نبوده و نخواهد بود.”

امریکا در گذشته روسیه را متهم پشتیبانی از طالبان؛ از جمله فراهم کردن اسلحه برای آنان کرده بود. روسیه اما همواره حمایت از شورشیان را انکار کرده است.

اما مکنزی گفت که چه روسها به آنها کمک می کنند یا نه، “طالبان بهترین تلاش خود را برای انجام عملیات علیه ما انجام داده اند.”

نیروهای امریکایی در افغانستان در سال ۲۰۱۸ ده قربانی و در سال گذشته ۱۶ کشته و در سال روان میلادی دو کشته داشته اند.

به خواندن ادامه دهید

Trending